Dzisiaj, w czwartek 29 czerwca w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła będzie parafialny odpust.

Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie

Uroczysta msza św. z procesją eucharystyczną odbędzie się o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczyć ks. biskup Józef Zawitkowski, który pobłogosławi wizerunek Matki Boskiej, która będzie nawiedzać rodziny w żychlińskiej parafii. W niedzielę 2 lipca na placu parafialnym odbędzie się tradycyjna Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła.

Biesiada będzie połączona z zabawą fantową, która będzie trwać już od godz. 8.00 do godz. 18.45. Dla wszystkich uczestników zabawy będzie strażacka grochówka. O godz. 16.00 na placu zaczną się występy kapel ludowych i zespołów muzycznych. Przewidziano m.in. występ Orkiestry Dętej Straży Pożarnej z Wicia w parafii Kocierzew Płd., na scenie zaprezentują się dzieci z żychlińskiej “Skakanki”, wystąpi Dziecięcy Zespół Ludowy z Pacyny. Będą gry i zabawy, a księża będą zachęcać mieszkańców do wspólnego śpiewania.

Sprzedawane będą ciasta upieczone i przekazane przez parafian oraz kiełbaski z rożna. Dochód z imprezy zostanie w tym roku podzielony na organizację letniego wypoczynku dla dzieci oraz na remont elewacji kościoła.

O godz. 19.00 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ofiarodawców i sponsorów. Po mszy aż do godz. 22.00 przewidziano wspólną zabawę w rytm melodii zespołu Art Cafe.

1 komentarz

  1. Proboszcz musi rozgraniczyć nagrody fantowe na dziecięce i dorosłe, bo zdarzają się przypadki , że dorosły wylosuje gatki dla3 latka a małe dziecko reformy dla dziadka to budzi niesmak i rozczarowanie.W niektórych przypadkach zakrawa na kpinę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.