Szkoła Podstawowa Nr 2 w Strykowie wchodząca w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich świętuje swoje 50-lecie. Dziś, 25 maja przed budynkiem szkoły przy ul. Targowej nastąpiło odsłonięcie jubileuszowej tablicy pamiątkowej.

Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski odsłania tablicę przed głównym wejściem do szkoły. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Zaszczyt ten przypadł w udziale fundatorowi, czyli burmistrzowi Andrzejowi Jankowskiemu. Na krótkiej uroczystości oprócz reprezentacji uczniów i nauczycieli nie zabrakło również członków kapituły, dzięki której staraniom tablica powstała. – Tablica jest poświęcona wszystkim tym, którzy wpisali się karty historii tej szkoły przez 50-lecie jej funkcjonowania. Pamiętajmy o nauczycielach, pracownikach, uczniach i ich rodzicach, pamiętajmy i miejmy w pamięci wszystkich tych, którzy czynią dobro dla nas, zarówno dla strykowskiej, jak i tej szeroko rozumianej oświaty – powiedział Eugeniusz Jacel, dyrektor ZS Nr 1 w Strykowie.
Podziękował on zarówno fundatorowi, jak i pomysłodawcom tablicy, czyli emerytowanym nauczycielkom: Halinie Zaborowskiej, Grażynie Malangiewicz, Barbarze Zasadzie, Teresie Łopacińskiej, nauczycielom: Renacie Tomczak, Renacie Walczak, Teresie Kacprzak oraz przedstawicielom rodziców: Marcinowi Walakowi oraz Kindze Miśkiewicz.

Uroczystą oprawę dzisiejszego wydarzenia stworzyli sami uczniowie. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Główne obchody jubileuszu odbędą się jutro, czyli w piątek 26 maja. Czterogodzinny program uroczystości, jeśli tylko pogoda pozwoli, w całości ma być zrealizowany na świeżym powietrzu. O godz. 10 rozpocznie go przywitanie gości i okolicznościowe przemówienia. Następnie przedstawiony zostanie rys historyczny szkoły. Bardzo ciekawie zapowiada się program artystyczny w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentują piosenki, wierszyki, scenki i tańce przypisane każdej z 10 dekad historii szkoły. Na scenie ogłoszone zostaną również wyniki szkolnego konkursu historycznego.

Swoją obecność zaznaczyli nauczyciele oraz członkowie kapituły dzięki której staraniom powstała tablica. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Oprócz wystawy kronik, na korytarzach i w klasach zaprezentowane zostaną m.in.prace plastyczne obecnych uczniów i absolwentów. Absolwentom i ich życiowym dokonaniom poświęcony zostanie zresztą również osobny rozdział jubileuszu. Na Orliku odbędzie się mecz absolwenci-kontra nauczyciele. Nie zabraknie poczęstunku: przysmaki z grilla przygotuje obsada szkolnej kuchni, natomiast słodkości – rada rodziców.

1 komentarz

  1. Dla kogo są organizowane te obchody? Absolwenci sprzed lat też chętnie by odwiedzili swoją Szkołę z tak pięknej okazji, ale w większości pracują w tym czasie. Nie można było zrobić obchodów w godzinach popołudniowych, jak podczas poprzednich jubileuszów? A oprócz “Wieści” nie ma żadnej wzmianki o tym, chociażby na tablicach ogłoszeń. Bawcie się we własnym gronie.