Po 31 latach z funkcji sołtysa został odwołany Jerzy Kurczak. Głosowanie w tej sprawie odbyło się dziś, 22 sierpnia, w Domu Ludowym w Bocheniu.

W zebraniu wiejskim wzięło udział 50 mieszkańców wsi. Za odwołaniem dotychczasowego sołtysa opowiedziała się większość z nich – 35 osób. 15 pozostałych uczestników spotkania było przeciwnych takiej decyzji.

Przedmiotem sporu pomiędzy mieszkańcami a sołtysem jest m.in.: brak ciszy nocnej wynikający z urządzania dyskotek na terenie Domu Ludowego.

Sprawa ta od dawna jest przedmiotem kontrowersji. Negatywnych emocji nie zabrakło również podczas dzisiejszego zebrania.

Więcej na temat tej decyzji przeczytasz w NŁ w czwartek 30 sierpnia.

23 komentarze

 1. Ja czuję że Jerzy Kurczak miał dużo wspólnego z ORMO Bocheń 28 Anna i Jan Wróbel.
  Jakoś nikt nie wspomina że ORMO Bocheń 28 Anna i Jan Wróbel zrobili sobie z komendy Milicji Obywatelskiej miejsce kaźni. Wszyscy niepokorni byli tam pałowani. A Pan Jerzy to “elegancko” krył. O samosądzie Kozy Bocheń 16 nie wspomnę. Ale kto to pamięta. itd itp. O udziale wójta gminy Łowicz w tym procederze nie wspomnę.

 2. Wreszcie skoczyło się wypróżnianie po warzywnikach sprzątanie śmieci po całej linii Bochenia i koniec z jedzeniem samochodów po 150 km na godzine po wsi kiedy to ludzie śpią w upały z otwartymi oknami a samochody wyją jak szalone

 3. Reaktor tu nie chodzi o ciszę nocną no ale komu by się chciało przyjechać porozmawiać z mieszkańcami żeby napisać obiektywny materiał? Dla tego może wyjaśnię. Chodzi o syf jaki zostaje po dyskotece, którego nikt nie sprząta. Za jakie grzechy ja mam zbierać po kimś z ogródka puszki, butelki, podpaski a nawet odchody? Dlaczego sołtys sam podejmuje decyzję w takich sprawach nie pytając zgodę mieszkańców? Wreszcie dlaczego mamy wypożyczać salę która jest świeżo po remoncie za marne 500zl?

 4. Brawo pani redaktor! Super sensacja.

 5. Jednak na Bocheniu cisza nocna jest, bo tam PRL sie zatrzymal. Bedzie jeszce godzina policyjna..

 6. Według prawa nie ma czegoś takiego jak “cisza nocna” ;p

 7. Koniec tych libacji i cpania

 8. Ten dowcip to był ala o córce sołtysa z Wąchocka

 9. A wiecie dlaczego w Bo……….u nie organizuje się już balów przebierańców. ???????
  Bo jedna pani przebrała się za akumulator
  I ją całą noc ładowali

 10. Bochyń to taka dziura że tylko pługa wziąć i zaorać

  • tylko pług nie za duży żeby Ostrowa nie zawadzić…

   • Paweł jeśli jesteś z Ostrowa to przecież też macie dom ludowy z fajną ładną salą. Porozmawiaj z sołtysem i weźcie party przeniesie do siebie. Wtedy pogadamy jak się okaże że jak szybko się dyskoteka zaczęła tak szybko ją wywalacie a wtedy niech piszą na was żeby Ostrów zaorać. My i tak długo to znosiliśmy.

 11. To teraz kółko różańcowe i pokuta… A później zdziwienie, że młodzi z zadupia uciekają, bo się nic nie dzieje… Brawo Bocheń!

  • Właśnie w przewadze młodzi ludzie odwołali sołtysa. Dyskoteki na wsi są fajne, ale nie na swojej wsi. Niech się teraz inne wsie wykażą. Dom ludowy jest na każdej więc się teraz zabijajcie żeby party było u was

  • J…c stare baby,une nie wiedzą co to rozrywka,jak były młode to darły pierze wievzorami i śpiewały łoj dygu dygu danna
   Żeśta staro świeckimi dewotami!

 12. A Ty, Wójcie łowicki,
  Sołtysa i jego ludzi złych,
  co na zgubę naszą we wsi mącą,
  mocą swoją strąć że stołków.

 13. Oooo….Helcia…juz nie jesteś pierwszą damą :((( aaa szkoda…

 14. Po 1 to co ma wspólnego do dyskotek sołtys za straż to odpowiada zarząd straży co za idioci co go odwołali powinni jeszcze więcej grać te dyskoteki im na złość

  • Straż nie miała nic wspólnego z dyskotekami. To właśnie sołtys je robił na siłę więc popłynął z urzędu, za to i za wiele innych spraw. A jak nie wiesz nawet tego to po co się wypowiadasz? Otwórz sobie dyskotekę w remizie na swojej wsi, chyba że to takie zadupie że nawet remizy nie ma

 15. Alle fota…i tak was wszystkich poznaje

 16. łoj bochynioki żeśta łodwołały klawego sołtysa!I co tero bedzie?Nie bedzeta tero tańcowac a dziołchy wasze zostaną starymi pannami!Zapraszom do nos do piotrowic u nos kawalerow do wzincia duzo i zimia łodłogim lezy bo ni ma komu jej łobrabiać.