Dziś, w piątek 21 lipca o godz. 10. otwarto jedyną ofertę złożoną w przetargu na budowę ul. Dmowskiego i rondo w ul. 1 Maja. Niestety, cena przekracza znacznie, kwotę, którą chciało na ten cel przeznaczyć miasto.

Rondo Niepodległości - tu zacznie się ul. Dmowskiego.jpg
Rondo Niepodległości – tu zacznie się ul. Dmowskiego.jpg

Ratusz miał nadzieję, że ulicę uda się wybudować za około 8,4 mln. zł. Jedyny oferent – konsorcjum dwóch kutnowskich firm z branży drogowej Trakt i PRD – złożyło ofertę wynoszącą 10 mln. 330 tys. zł. – Nie spodziewałem się, że zobaczę w ofercie dziesiątkę z przodu, to znacznie więcej niż się spodziewaliśmy – powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim Grzegorz Pełka.

Jak dodał, decyzja co dalej z ofertą zapadnie na dniach. Zostanie ona sprawdzona, a miasto musi przeanalizować swoje finansowe możliwości, warunki techniczne zawarte w specyfikacji i rozeznać się na rynku, czy np. ogłoszenie drugiego przetargu nie przyniosłoby niższej ceny. Choć, jak zaznaczył naczelnik Pełka, rynek zdaje się być nasycony i wcale nie jest powiedziane, czy firmy w kolejnym przetargu nie złożą oferty jeszcze wyższej. Proponowana cena teoretycznie byłaby do zaakceptowana, realizacja inwestycji ma być rozłożona w realizacji na dwa lata, więc ratusz nie musi mieć całej kwoty w tym roku. Ponadto miasto stara się o dofinansowanie wykonania ściśle drogowej części inwestycji z unijnej dotacji – która mogłaby wynieść około 3 mln. zł.

Przypomnijmy, ul. Dmowskiego, ma być wybudowana od podstaw, połączy ona Rondo Niepodległości, z ul. 1 Maja, gdzie również ma powstać rondo, z którego w przyszłości kierowcy pojadą w kierunku wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul 3 Maja. Dlatego realizacja inwestycji jest dla miasta bardzo ważna.

1 komentarz

  1. Jasne, milion w tą czy w tą.. tak wlasnie specjalisci z ratusza rządzą naszymi pieniędzmi. Budżetu uchwalić nie pptraficie to sobie z pensji zabierzcie