7 mandatów dla PiS, 3 dla Koalicji Obywatelskiej i po jednym dla SLD i PSL – to końcowy wynik wyborów w okręgu, do którego przypisane były m.in, powiaty łowicki, kutnowski, łęczycki czy zgierski.

 

Reprezentantami PiS w Sejmie z naszego okręgu będą: Joanna Lichocka (45.823 głosy), Piotr Polak (34.056), Paweł Rychlik (25.246), Tomasz Rzymkowski (20.752), Tadeusz Woźniak (17.923), Marek Matuszewski (13.392), Beata Mateusiak-Pielucha (13.030).

Z Koalicji Obywatelskiej weszli: Cezary Tomczyk (44.217), Dariusz Joński (11.999) i Agnieszka Hanajczyk (10.535).

Z komitetu SLD weszła liderka listy Paulina Matysiak (z partii Razem), a z PSL Paweł Bejda, który – podobnie jak w poprzedniej kadencji – będzie jedynym mieszkańcem Łowicza i powiatu łowickiego w Parlamencie.

Podobnie jak przed 4 laty, mimo bardzo dobrego wyniku (14.575 głosów) do Sejmu nie dostał się Cezary Olejniczak, choć jeszcze według danych z przeszło 80% okręgów miał nad Pauliną Matysiak przewagę, to ostatecznie przegrał z nią o przeszło 2000 głosów.

O pechu może też mówić Waldemar Wojciechowski, który startując z ostatniego miejsca na liście PiS, zajął 10. miejsce wśród kandydatów PiS z tego okręgu, mandaty zdobyło 7.

Wyniki pozostałycn łowickich kandydatów były już słabsze, w zasadzie już po pierwszych cząstkowych wynikach można było założyć, że nie będą się oni liczyli w walce o mandaty. Zbigniew Wójcik (KO) zdobył 494 głosy, Adam Grzegory (PSL) 701 głosów, Angelika Skowronek (Konfederacja) 477 głosów.

Senatorem z naszego okręgu nadal będzie Przemysław Błaszczyk z PiS. Jego wynik nie jest aż taki wysoki, jak zapowiadał się jeszcze dzisiaj rano, ale i tak można mówić o pewnym zwycięstwie – głosowało na niego 69.688 (czyli 57,69%) wyborców.

25 komentarzy

 1. W powiecie łowickim najwięcej głosów zebrała Lichocka z PiS. Drugi wynik i jednocześnie najwiekszy z kandydatów pochodzących z powiatu łowickiego uzyskał Waldemar Wojciechowski z PiS, a trzeci i czwarty wynik to Paweł Bejda i Cezary Olejniczak.

 2. Waldek to i w PSL był.

 3. Anonimie kłamiesz pisząc że Wojciechowski nie zmienia barw ,jeszcze nie tak dawno był politykiem samoobrony

 4. Ten po zawodówce to już ma chyba tytuł doktora,dzisiaj kto ma kasę to nie ma problemu z wykształceniem,co nie idzie w parze z rozumem,uczciwością i kulturą.Znamy polityków,którzy w 3m.magistra zrobili

 5. Co karierowicz Bejda zrobił dla ludzi?Bratał się z każdym żeby dostać się na intratny stołek.Gdyby nie kasa wuja księdza to i wykształcenia by nie było.Tacy niszczą wizerunek PSL-u,działając tylko w imię prywaty.Ale autoreklama swoje zrobiła.Szkoda Wojciechowskiego,Grzegorego,bo to porządni ludzie,oni zasługują aby nas reprezentować.Nie zniżają się do metod Bejdy i nie zmieniają barw.

 6. Gratuluję panu Bejdzie wygrania wyborów do sejmu,szkoda pana Olejniczaka natomiast Waldek Wojciechowski dobrym jest samorządowcem ale lokalnym natomiast w sejmie potrzeba ludzi wykształconych którzy maja coś dobrego do zaproponowania Polsce i polakom już mieliśmy jednego polityka z zawodówką to wystarczy.Waldek działaj na lokalnym terenie a startowanie do sejmu sobie odpuść bo to nie twoja kategoria

  • Krzysztof Miklas

   Antoni, sto procent racji. Wystarczy, że Waldek Wojeciechowski reprezentuje nasz region w wojewódzkim sejmiku utwierdzając pozostałych radnych i całe marszałkowo w przekonaniu, że Ziemia Łowicka folklorem stoi. Przesadne jest twierdzenie, że miał pecha, skoro z PiS-u weszło siedmioro kandydatów, a on miał dziesiąty wynik. Szkoda mi (po raz drugi) Cezarego Olejniczaka, który poprzednio przegrał przez idiotyczny sojusz SLD z Palikotem, a teraz z jakąś marksistką od Rudobrodego. Senator nadal marniutki, ale wygrał wcześniejszą walkę w PiS-ie o ponowną kandydaturę. Cieszy mnie dobry wynik Rzymkowskiego, który jest zdecydowanie najmądrzejszy z całego tego grona.

   • Bratkowiczanin

    To nie jakaś marksistka od Rudobrodego tylko Paulina Matysiak. Skończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: filozofię XX wieku w Collegium Civitas, a także infobrokerstwo i zarządzanie informacją na UMK.
    Pracowała w instytucjach samorządowych i w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu. Należy do Amnesty International i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możemy si ę nie lubić, ale się nie możemy się nienawidzić.

   • Taka retoryka byłego dziennikarza Trybuny Mazowieckiej.

 7. Bratkowiczanin

  Gratulacje dla nowo wybranych posłów. Mam nadzieję, że Państwo będziecie pamiętać o pracy, umiarze i pokorze.

  • Kubuś Puchatek

   Marks, Engels, Lenin, a po nich choćby Fidel Castro i Che Geuvara też byli osobami wykształconymi. Przykłady można mnożyć. Tylko co z tego?

 8. P. BEJDA WEŹ SIĘ CHLOPIE ZA ROBOTE POKAZ CO POTRAFISZ, BO JAK DO TEJ PORY TO TYLKO GRZEJESZ ŁAWY POSELSKIE I ZGARNIASZ KASIORE, A CO ZROBILES DLA ŁOWICZA, NO POCHWAL SIĘ PUBLICZNIE

 9. P. BEJDA WEŹ SIĘ CHLOPIE ZA ROBOTE POKAZ CO POTRAFISZ, BO JAK DO TEJ PORY TO TYLKO GRZEJESZ ŁAWY POSELSKIE I ZGARNIASZ KASIORE, A CO ZROBILES DLA ŁOWICZA, NO POCHWAL SIĘ PUBLICZNIE

 10. A co zrobił PIS dla Rolnikow chyba tylko zwiększył import zbóż z Ukrainy no i Dziki z ASF-em Importował do tego zrzucając z samolotu bo chyba jak sa zarazone ASF-em to nie fruwaja skoro znaleziono na drzewie 😂😂🤣

 11. Pan Wojciechowski szkoda że się nie dostała dobry człowiek chyba mu jeszcze zależy na innych

 12. Hmm…Paweł Bejda…marka sama w sobie. Chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać. Człowiek znany z tego, że jest znany…yyyy…i czy z czegokolwiek jeszcze? Czy może mi ktoś przypomnieć co on zrobił dla mieszkańców Łowicza albo powiatu łowickiego??? Ja jakoś niczego takiego nie kojarzę…

 13. Waldemar Wojciechowski to dobry człowiek.
  Może i szkoła niższa i jest ze wsi, ale widać postępy w naszym powiecie, wiele nowych sprzętów dla straży , zmiana ambulansu w Zgierzu i wiele innych mniejszych i większych dotacji na nasz powiat wpływa za zasługą Waldemara za to powinniśmy dziękować, a nie wyzywać od wieśniaków. Nie wierzycie mi? Zapraszam na facebooka : Waldemar Wojciechowski tam wszystko jest napisane i jak wiele dla nas czyni. Myślę, że to nie był by zły pomysł aby Wojciechowski zasiadł w sejmie. Byśmy wystawili go na 4-letnią próbę
  I zobaczyli czy to nam bedzie odpowiadać i jaki postęp będzie w naszym powiecie. Ale już za późno na to… 🙁🙁🙁

 14. Wojciechowski odetchnął…

 15. Całe szczęscie raczej że jest tak jak jest i nie ma Wojciechowskiego… Już go widzę na mównicy sejmowej …koszmar. Ulica Wiejska nie tylko z nazwy

 16. Panie Cezary, szkoda, że nie został Pan posłem 🙁

 17. Szkoda że nie wszedł Wojciechowski i Olejniczak ludzie z naszego regionu..bo Bejda to tylko jest nasz jak są wybory a potem to już zapomina

  • pewnie marsjanie na niego głosowali

  • A co ten PSL zrobił dla polskiego chłopa? Odkąd pamiętam rolnicy tylko strajkowali, wychodzili na ulice wyrzucali gnój i widać pasuje im ten smród skoro tak wielu zielonych dosłownie i w przenośni na niego zagłosowało.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.