Tancerze z całej Polski zawalczą o puchar wójta gminy Głowno na pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, organizowanym w najbliższą sobotę, 4 lutego, w Popowie Głowieńskim.

Turniej organizuje Szkoła Tańca “Jedynka” z Łodzi razem z władzami gminy Głowno, a inicjatorami tego wydarzenia byli Aleksandra i Marek Markiewiczowie – utalentowana para taneczna z Głowna, trenująca właśnie w łódzkiej “Jedynce”.

Taneczne pary 4 lutego staną w szranki na parkiecie sali Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Tego dnia o godz. 10.00 ruszy rejestracja i równolegle z nią, do godz. 10:45 tancerze będą mogli wypróbować parkiet. Sam turniej wystartuje o godzinie 11.00 i od tego momentu będzie go mogła obserwować publiczność, dla której wstęp na wydarzenie jest wolny.
W pierwszym bloku, do godz. 13.00 na parkiecie będą rywalizowali młodsi wiekiem tancerze, czyli osoby startujące w kategoriach wiekowych Juvenile1 i 2, Junior oraz powyżej 15 lat (w klasie D). Blok drugi wystartuje o godzinie 14.00 i tutaj na parkiet wyjdą tancerze z kategorii Junior 2 i powyżej 15 lat (w klasie C), a także Senior 3 w klasach C, B i D.
Na godzinę 18.00 zaplanowano start części galowej – turniejowego bloku 3, w którym zatańczą pary w kategoriach Junior 1 i 2 (w klasie E+F), powyżej 15 lat (w klasie B), i Senior 2 (w klasach C,B i D).
Każdy kto niespecjalnie rozróżnia kategorie i klasy, ale lubi patrzeć na wirujące na parkiecie pary, na pewno znajdzie w Popowie coś interesującego o dowolnej porze dnia. Przypominamy, że tancerze rywalizują osobno w tańcach standardowych (SL) oraz latynoamerykańskich (LA), a klasy taneczne liczone są od niższych F, E ku wyższym: D, C, B i A.

Komentowanie nie jest możliwe.