Uszkodzony okręt piratów na plaży, zerwana tablica informacyjna, powyrywane przęsła ogrodzenia przy placu z karuzelami – to niechlubny efekt zabaw osób, które po raz kolejny uszkodziły sprzęt na terenie zalewu “Mrożyczka” w Głownie.

Do dewastacji miejskiego mienia doszło kilka dni temu. Jej efekty odkrył dyrektor MZK w Głownie Jacek Skwierczyński podczas cotygodniowej kontroli sprzętów.

Stan okrętu piratów tuż po odkryciu zdarzenia
Tak statek na plaży wygląda dziś

– Niedawno naprawiliśmy zniszczony zjazd przy statku na plaży, co wiązało się ze sporym wydatkiem, a dziś znów jest uszkodzony. Nie wykluczamy, że niedługo okręt stanie się bezużyteczny, bo części do niego są coraz trudniejsze do zdobycia – powiedział nam dyrektor MZK. Dziś statek nie jest dostępny dla maluchów, gdyż zanim przystąpiono do napraw, oględziny na miejscu prowadzili członkowie Komisji Spraw Obywatelskich. Podczas oględzin zapadła decyzja o konieczności przeprowadzenia naprawy sprzętu, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie ona przeprowadzona.

Wyrwane przęsło przy placu zabaw na Swobodzie kilka dni temu…

 

…i dziś już całkowicie usunięte oraz odstawione na bok
Tablica informacyjna nad zalewem

 

6 komentarzy

 1. Jak poprzednik uważam że monitoring musi być, w przeciwnym wypadku to będzie walka z wiatrakami.
  Osoba która niszczy powinna pokryć koszty naprawy, bo zapewne nie ma pojęcia ile kosztują elementy takiego placu zabaw.

 2. ofiara mafii łowickiej

  Wszystko zależy od tego w jakim celu przychodzą dzieci,młodzież na place zabaw. Jedni przychodzą, żeby się zwyczajnie bawić, drudzy żeby niszczyć, dewastować , a jeszcze inni / nawet w starszym wieku / wybrali sobie Plac Zabaw jako punkt obserwacyjny do monitorowania mafijnej ofiary.

 3. Dużo siły mają ówczesne dzieci :).

 4. Ja prdl! Nie robic zadnych placow zabaw, bo nikt tego nie szanuje. Co z tego, ze to jakies patologiczne jednostk iniszcza- placimy za to my! Ile mozna naprawiac itd.!

 5. pomysłodawca

  rozwiązanie problemu: założyć monitoring, który będzie obsługiwany przez Policjanta Dyżurnego na KP? czas reakcji służb się skróci…Dyżurny zauważy niszczenie mienia i zareaguje natychmiast, aczkolwiek patroli Policji jest mało w naszym mieście więc może Straż Sąsiedzka? w niektórych miastach po jej założeniu wzrosła liczba wykrywania przestępstw i wykroczeń;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.