Po 10. kolejce klasy okręgowej w czołówce tabeli w dalszym ciągu bez zmian. Olimpia Chąśno pozostaje  na czele stawki, po remisem zakończonym meczu z Victorią Bielawy, na drugim miejscu utrzymuje się Jutrzenka Drzewce, która bezbramkowo zakończyła spotkanie z Olympic Słupia, zaś trzecia pozycja nadal należy do Wołuczy.

Pierwsza połowa spotkania nie była optymistyczna dla zawodników z Chąśna, którzy schodzili na przerwę ze stratą jednej bramki zdobytą przez Adriana Zielińskiego w 37. minucie.  W drugiej odsłonie przewaga gospodarzy jeszcze się powiększyła o kolejną bramkę, tym razem za sprawą Mieczysława Chamery. Dopiero w 75. minucie do głosu doszła Olimpia. Bramkę kontaktową zdobył Rafał Kołaczyński, a już minutę później do remisu doprowadził Marcin Grocholewicz.

Remisem zakończył się również mecz pomiędzy Zrywem Wygoda a Wołuczą. Po bezbramkowej pierwszej połowie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna z Wołucza, dzięki celnemu strzałowi główką w wykonaniu Pawła Wyciszkiewicza w 53. minucie gry. Podopiecznym trenera Dawida Suta udało się wyrównać dopiero w 69. minucie, a strzał na wagę jednego punktu oddał z rzutu karnego Krzysztof Skowroński, debiutujący w barwach Zrywu.

– Był to trudny mecz z bardzo solidną drużyną z Wołuczy. Remis można uznać za sprawiedliwy. My mieliśmy swoje szanse na gola, ale również takie mieli goście. Dużo się działo, ale obie drużyny chciały wygrać, a skończyło się podziałem punktów – ocenił trener Sut.

Podejmowany przez Pogoń Bełchów Orzeł Nieborów zdołał pokonać gospodarzy 3:2. Już w pierwszej połowie podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego wyszli na prowadzenie po bramce zdobytej przez Łukasza Wierzbickiego w 27. minucie. W drugiej odsłonie bełchowanie doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym wykonanym przez Daniela Wasiaka w 53. minucie meczu. Dwa kolejne podejścia do bramki rywala zakończone golem należały do Orła, najpierw skuteczny strzał oddał siedemnastoletni Jakub Owczarek w 62. minucie, a trzecią bramkę dla Nieborowa zdobył Jakub Tomczyk w 81. minucie. Jeszcze przed zakończeniem spotkania Pogoń zdołała po raz drugi umieścić piłkę w bramce Orła, tym razem za sprawą Marcina Rychlewskiego.

– Ważne zwycięstwo, pierwsze zwycięstwo. Mecz dziwny, bo na ciężkim terenie. W Bełchowie zawsze ciężko się gra, były to takie małe derby gminy Nieborów, więc nie było tam łatwo. Przeciwnik również stworzył sobie kilka sytuacji, ale na szczęście nasz bramkarz był bardzo dobrze dysponowany tego dnia i nie ukrywam, że troszkę obronił, natomiast w przebiegu meczu również zasłużyliśmy na strzelenie bramek, ale bywało momentami trudno. Mieliśmy również słabsze momenty, więc tym bardziej cieszą trzy punkty na wyjeździe – ocenił trener Paweł Kutkowski.

Zwycięstwem zakończyli również spotkanie zawodnicy Vagatu Domaniewice, którzy pokonali Juvenię Wysokienice 3:2, choć po przerwie goście zaczęli odrabiać straty, strzelając dwie bramki. Nie udało się natomiast drużynie Dar Placencja zdobyć żadnego punktu w tej kolejce. Mecz z Widokiem Skierniewice przegrali 0:2.

Do zakończenia rundy pozostały jeszcze trzy kolejki, więc wiele jeszcze może się zdarzyć.

10. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej;
SKF Zryw WygodaGLKS Wołucza 1:1 (0:0); br.: Krzysztof Skowroński (69 karny) – Paweł Wyciszkiewicz (53).
Zryw: Maciej Kowalski – Kacper Miazek (75 Oskar Lenarczyk), Przemysław Pomianowski, Wojciech Rokicki, Paweł Dróżdż – Tomasz Rembowski (87 Szymon Płacheta), Rafał Kowalczyk, Błażej Miazek, Jacek Woźniak, Sebastian Sumiński – Krzysztof Skowroński.

LKS Pogoń Bełchów – LKS Orzeł Nieborów 2:3 (0:1); br.: Daniel Wasiak (53 karny) i Marcin Rychlewski (88) – Łukasz Wierzbicki (27), Jakub Owczarek (62) i Jakub Tomczak (81).
Orzeł: Maciej Chmielewski – Michał Kunat, Paweł Kutkowski, Michał Plichta – Kamil Szufliński, Jakub Tomczak, Mateusz Bartosiewicz, Krystian Śmigielski (60 Sebastian Zwierz) – Łukasz Wierzbicki, Mateusz Krysiak, Jakub Owczarek.

LUKS Olympic Słupia – KS Jutrzenka Drzewce 0:0
LKS Vagat Domaniewice – LUKS Juvenia Wysokienice 3:2 (3:0); br.: Krystian Siatkowski 2 (3 i 8) i Przemysław Imiołek (25) – Eryk Matysek (25) i Mateusz Fastyn (86)
LZS Victoria Bielawy – GKS Olimpia Chąśno 2:2 (1:0); br.: Adrian Zieliński (37) i Mieczysław Chamera (61) – Rafał Kołaczyński (75) i Marcin Grocholewicz (76).
LKS Dar Placencja – MLKS Widok Skierniewice 0:2 (0:1); br.: Milosz Krstić (45) i Łukasz Stangreciak (90).
GLZS Pogoń Godzianów – LKS Orlęta Cielądz 3:1 (2:1); br.: Dariusz Lipiński 2 (23 i 26) i Adam Kowara (82) – Damian Kozłowski (29).

11. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej (2017.10.28-29);
GKS Olimpia Chąśno – LKS Vagat Domaniewice (s, godz. 16.00)
LKS Orlęta Cielądz – LUKS Olympic Słupia (n, godz. 11.00)
MLKS Widok Skierniewice – GLZS Pogoń Godzianów (n, godz. 13.00)
LKS Orzeł Nieborów – LKS Dar Placencja (n, godz. 14.00)
GLKS Wołucza – LKS Pogoń Bełchów (n, godz. 14.00)
KS Jutrzenka Drzewce – LZS Victoria Bielawy (n, godz. 14.30)
LUKS Juvenia Wysokienice – SKF Zryw Wygoda (n, godz. 14.30)

10. kolejka skierniewickiej klasy A:
LKS Start Złaków Borowy – GLKS Olimpia Jeżów 1:4 (1:2); br.: Sebastian Malinowski (10) – Sebastian Najder (20), Sebastian Pałygiewicz (35), Piotr Bednarek (48) i Piotr Kucharski (67).
Start: Wojciech Wieteska – Adrian Lus, Michał Kamiński, Wojciech Workowski, Dawid Górski (75 Michał Gorzkowski) – Dominik Lus, Mariusz Dylik, Cezary Guzek, Marcin Głowacki (60 Konrad Podleśny) – Sebastian Malinowski, Wojciech Kośmider (61 Dawid Zieliński).

LKS Czarni Bednary LKS Korona Wejsce 0:5 (0:5); br.: Mateusz Wójcik 2, Mateusz Buczek, Mariusz Trakul i Mariusz Wasilewski.
Korona: Bartłomiej Siekiera – Mateusz Dobrzyński, Przemysław Żaczek, Mikołaj Klimczak, Mateusz Rogala – Mateusz Buczek, Mariusz Wasilewski, Piotr Buczek, Mateusz Wójcik, Michał Dobrzyński – Mariusz Trakul.

SKS Astra Zduny – GLKS Laktoza Łyszkowice 2:0 (1:0); br.: Jakub Papuga (43) i Rafał Ignaczak (82).
GKS Głuchów – LZS Macovia Maków 0:3 (0:1); br.: Arkadiusz Gasiński (35), Kamil Cybula (50) i Marcel Paradowski (77).
LKS Miedniewiczanka Miedniewice – GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 6:0 (1:0); br.: Mariusz Bursztynowicz 3 (19, 47 i 82), Krzysztof Dąbrowski (55), Hubert Chrobot (64) i Michał Foks (90+1).
LKS Wola Wola Chojnata – GKS Rawka Bolimów 4:3 (0:1); br.: Adrian Augustowski 2 (51 i 75) i Piotr Górski 2 (85 i 88) – Kamil Lewandowski 2 (28 i 64) i Adrian Mitrowski (81).
GLKS RZD Żelazna – MGKS Białka Biała Rawska 2:2 (1:1); br.: Jarosław Duda (30) i Dawid Stefaniak (54) – Szymon Ochlik (35) i Mateusz Libera (90).

11. kolejka skierniewickiej klasy A (2017.10.28-29):
GLKS Laktoza Łyszkowice LKS Czarni Bednary (s, godz. 15.30)
GKS Rawka Bolimów – LKS Miedniewiczanka Miedniewice (s, godz. 15.00)
LKS Korona Wejsce – LKS Start Złaków Borowy (n, godz. 11.00)
GLKS RZD Żelazna – SKS Astra Zduny (n, godz. 11.00)
LZS Macovia Maków – MGKS Białka Biała Rawska (n, godz. 11.00)
GLKS Olimpia Jeżów – LKS Wola Wola Chojnata (n, godz. 11.00)
GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe – GKS Głuchów (n, godz. 14.00)

8. kolejka skierniewickiej klasy B:
WKS Meteor Reczyce – LKS Olimpia Niedźwiada 1:2 (1:1); br.: Adrian Siatkowski (43 karny) – Adam Wojda (24) i Przemysław Zabost (55).
LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów – LKS Korona II Wejsce 2:0 (1:0); br.: Karol Moskwa 2 (41 i 62).
LKS Kopernik Kiernozia SKF Naprzód Jamno 3:5 (2:1); br.: Damian Michalak (18), Piotr Gmosiński (23) i Wojciech Bieganik (77) – Maciej Płatek (28), Patryk Dąbrowski 2 (59 i 87), Łukasz Dąbrowski (85) i Grzegorz Czerbniak (90).
LKS Jutrzenka Mokra Prawa – LKS Fenix Boczki Chełmońskie 1:3); br.: Przemysław Panek (88) – Adam Wiśniewski (31), Dominik Łukawski (35) i Michał Skrzynecki (52).
Pauza: LKS Victoria Zabostów Duży.

1. LKS Olimpia Niedźwiada (1) 8 21 40-12
2. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (2) 7 19 21-9
3. WKS Meteor Reczyce (3) 8 15 22-16
4. LKS Fenix Boczki Chełmońskie (4) 8 13 23-12
5. LKS Jutrzenka Mokra Prawa (5) 7 10 15-15
6. LKS Victoria Zabostów Duży (6) 8   9 17-28
7. SKF Naprzód Jamno (7) 8   8 21-24