To było coś więcej niż zwykła klasówka. Dziś, 20 listopada, odbyła się piąta edycja Olimpiady Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej organizowanej przez Urząd Miejski w Strykowie.

fot. ljs

W  Domu Kultury spotkały się reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z gminy Stryków. 48 uczniów w trzech kategoriach wiekowych rozwiązywało test, którego pytania obejmowały szeroko pojętą ekologię i przyrodę, a ich zakres – jak przystało na olimpiadę – w niektórych przypadkach wykraczał poza program nauczania w szkole podstawowej. Przydała się m.in. wiedza o Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którego przedstawiciele również zasiadali w komisji tegorocznej olimpiady. Poziom wiedzy uczestników konkursu okazał się bardzo wyrównany. W każdej kategorii trzeba było rozegrać dogrywkę, a nawet dwie. 

 

W kategorii kl. I-III zwyciężyła drużyna w składzie: Piotr Roksela, Małgorzata Szczepaniak i Arkadiusz Bolejko z SP Niesułków, II miejsce w tej kategorii zdobyli: Michał Dutkiewicz, Wojciech Góralczyk i Natalia Tomczyk z SP 1 Stryków, natomiast na III miejsce zasłużyli: Adam Krzemień, Ksawery Kowalski i Julian Bedyk z SP Dobra.

fot. ljs

W kategorii kl. IV-VI I miejsce zajął Michał Majchrzak z SP Dobra, II miejsce – Antoni Kubiak również z SP Dobra, natomiast III miejsce – po dwóch dogrywkach – Piotr Reks z SP 2 . W najstarszej kategorii wiekowej olimpiadę wygrał: Igor Marchel z SP 2 Stryków , II miejsce zajął Maciej Duniec z SP Dobra, zaś III miejsce – Wiktoria Rosiak z SP Niesułków.

fot. ljs

Nagrody, jak co roku, ufundował Burmistrz Strykowa. Laureaci otrzymali m.in. butelki do filtrowania wody, gry planszowe, gry ruchowe, kreatywne kulki magnetyczne, książki oraz zestawy do badmintona. Drobny upominek otrzymał również każdy uczestnik olimpiady, któremu nie udało się znaleźć wśród laureatów. Wszyscy wrócili do domów z medalami i dyplomami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.