Olimpijczycy, szefowie klubów, działacze, trenerzy i czynni sportowcy, duszpasterze, parlamentarzyści z regionu oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych 7 stycznia spotkali się w restauracji Szkiełka w Łowiczu na uroczystym opłatku środowiska sportowego. 

Opłatek sportowców. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Opłatek sportowców. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Wydarzenie to miało charakter ogólnopolski, a Łowicz był jego gospodarzem po raz pierwszy dzięki współpracy nawiązanej w tym zakresie przez prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysława Nowickiego (wybitnego kolarza, dwukrotnego mistrza olimpijskiego) z łowickim biskupem ordynariuszem Andrzejem Franciszkiem Dziubą oraz Fundacją im. Jana Pawła II “Czyń Dobro”, reprezentowaną na miejscu przez prezesa Wojciecha Urbanka. To on powitał gości sobotniego spotkania, które rozpoczęło się w samo południe. Prezes Fundacji wspomniał też krótko o jej najważniejszym dziele – budowie domu pogodnej starości, a następnie oddał głos Annie Staniszewskiej z zespołu śpiewaczego “Ksinzoki”, która dalej poprowadziła konferansjerkę przemawiając w łowickiej gwarze. Również gwarą “Ksinzoki” zaśpiewali trzy kolędy, by w dalszej części programu zaprosić gości już do wspólnego wykonania “Wśród nocnej ciszy”.

W kilkudziesięcioosobowym gronie uczestników spotkania znaleźli się m.in.: delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp Marian Florczyk, krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń, biskupi łowiccy Andrzej F. Dziuba i Wojciech Osial, diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Sebastian Antosik, posłowie PiS Marek Matuszewski i Tomasz Rzymkowski, burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący rady miejskiej Michał Trzoska, kierownik Widzewa Łódź Waldemar Krajewski, kapelan środowiska sportowego z Łodzi ks. Paweł Miziołek i szef Łowickiej Akademii Sportu Kamil Sobol. Obecni byli przedstawiciele polskich związków sportowych, a także Państwowej Straży Pożarnej i Policji.
W części artystycznej popołudnia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łowiczu wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Po spektaklu Józef Bejnarowicz, do niedawna prezes Polskiego Związku Kajakowego, wręczył siedmiu osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania pamiątkowe repliki medali wywalczonych przez polskie kajakarki na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i poświęceniu opłatków, przyszedł czas na składanie sobie indywidualnych życzeń, wspólny posiłek i rozmowy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.