W ostatnią niedzielę wakacji, 28 sierpnia o godz. 19.30, wystąpi w bazylice katedralnej Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” z koncertem muzyki klasycznej pt. „Muzyczna Legenda”. Będzie to jedno z wydarzeń jubileuszowych na 880-lecie Łowicza.

kolory

Koncert jest częścią wędrownego cyklu „Kolory Polski”, czyli letniej propozycji Filharmonii Łódzkiej. – Bardzo dobrze układa nam się współpraca z Filharmonią i co roku, kiedy wiosną spotykamy się, by ustalić program trasy, mam również możliwość w niego ingerować. Tym razem sugerowałem, że obchodzimy w Łowiczu 880-lecie miasta i otrzymaliśmy taki oto wyjątkowy prezent – powiedział nam Maciej Malangiewicz, dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” tworzy i koncertuje pod kierownictwem Agnieszki Duczmal, najsłynniejszej polskiej dyrygentki, która jest również założycielką i szefem artystycznym orkiestry. Muzycy nieprzerwanie koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami – obecnie może nawet częściej niż w kraju. Póki co nie wiadomo w jakim składzie orkiestra wystąpi w Łowiczu, choć zdarzało jej się koncertować nawet w około 40-osobowej obsadzie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.