W 30-osobowym składzie, pod kierunkiem Michała Janochy, w towarzystwie 3 utalentowanych solistek wystąpiła dzisiaj, 1 września, Orkiestra „Sonus” w murach szkoły na Podrzecznej. Koncertem „The best of Orkiestra Sonus” muzycy żegnali się z Łowiczem, w którym – jak wiele wskazuje – dali ostatni taki koncert letni. 

W programie znalazły się piosenki z bajek, popularne utwory z gatunku muzyki pop i jazz, wiązanka przebojów Abby, a także znane motywy z musicali. Orkiestra wystąpiła w towarzystwie solistek: Marty Kosiorek, Ewy Rutkowskiej i Wiktorii Boroś, które wzięły na warsztat tak znane utwory jak np. „Rehab” Amy Winehouse, „Supermenka” Kayah i „Mamma Mia” Abby.

Ostatniego koncertu letniego Orkiestry „Sonus” wysłuchała liczna publiczność, która nagrodziła występ długimi i gromkimi oklaskami.

O powodach, które skłoniły orkiestrę do pożegnania się z Łowiczem piszemy w ostatnim numerze Nowego Łowiczanina. Są one natury finansowej, związane z niewystarczającym dotowaniem koncertów orkiestry przez miasto. Michał Janocha zapytany dzisiaj przez nas o to, czy był to ostatni koncert, odpowiedział: – Na tę chwilę tak.

Więcej o koncercie napiszemy w kolejnym numerze NŁ.

Komentowanie nie jest możliwe.