W meczu 2. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18 pomiędzy MKS Ósemka Skierniewice a UMKS Księżak-2001 Łowicz, łowiczanie odnieśli porażkę. W sobotę, 21 października 2017 roku, zespół trenera  Piotra Rutkowskiego, który w obecnym sezonie przejął opiekę nad juniorami, zakończył wyjazdowe spotkanie przegrywając 64:87.

Taki wynik to duża porażka łowiczan, którzy w ubiegłym sezonie odnosił spore sukcesy. Wytłumaczeniem może być fakt, że z ekipy łowiczan odeszło trzech podstawowych zawodników, którzy zdecydowali się szlifować swoje umiejętności w innych klubach,  Kacper Kramarz – w Szkole Gortata  w Łodzi, a Hubert Liberski i Arkadiusz Bazak zdecydowali się na naukę i grę w Warszawie. To z pewnością duże osłabienie dla drużyny Księżaka-2001.

Spotkanie 1. kolejki, którą Księżak rozgrywał we wtorek, 17 października, z SKS Start Łódź zostało decyzją sędziów przerwane i przełożone na inny termin. Powodem była bardzo śliska nawierzchnia, co powodowało przewracanie się zawodników, grożąc ich kontuzjami.

W sobotnim spotkaniu najgorzej potoczyła się gra w wykonaniu łowiczan w pierwszej kwarcie, którą przegrali aż 30:1 i to ona zadecydowała o wyniku końcowym spotkania. Każda kolejna wyglądała już zdecydowanie lepiej, a Księżak stopniowo odrabiał straty. Niestety nie udało się dogonić Ósemki, choć umiejętności obydwu drużyn stały na podobnym poziomie.

Najwięcej punktów dla Księżaka w tym spotkaniu zdobył: Kacper Dudek (23) i Bartosz Dylik (22).

– Ogólnie można powiedzieć, że przeciwnicy byli dużo więksi i tak się przestraszyli, że wynik pierwszej kwarty 30:1. Po prostu nie grali nic. Dopiero obudzili się w drugie połowie, ale to już było za późno. Pierwsze dwie kwarty zagrali strasznie, bali się wszystkiego: kontaktu. Podsumowując: słabo, ale człowiek uczy się na błędach – posumował trener Rutkowski,

2. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18:
MKS Ósemka Skierniewice – UMKS Księżak-2001 Łowicz 87:64 (30:1, 17:16, 22:23, 18:24)
Księżak: Kacper Dudek 23 (3×3), Bartosz Dylik 22 (4×3), Julian Potocki 5, Adrian Kotlarski 4 i Mateusz Gładki 1 oraz Andrzej Górniak 5 (1×3), Szymon Gładki 2, Stanisław Górniak 2, Michał Kuliński, Mateusz Kobuszewski i Szymon Ziemecki.
Najlepiej dla Ósemki: Patryk Strykowski 22 i Michał Łukawski 22.

AZS PWSZ SkierniewiceKKS Pro-Basket Kutno 73:100
Pawo PKK 99 Pabianice – SKS Start Łódź 162:53
ŁKS Szkoła Gortata II Łódź – ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 41:110

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 2 4 207-69
2. KKS Pro-Basket Kutno (2) 2 4 207-155
3. Pawo PKK 99 Pabianice (5) 2 3 244-160
4. AZS PWSZ I Skierniewice (3) 2 3 151-175