Sytuacja Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu od chwili zmiany jej zarządu na początku ubiegłego roku gwałtownie się pogarsza. Znajduje to swe odbicie w wynikach finansowych i w rankingach.

Rys. J. Rutkowski
Rys. J. Rutkowski

Według naszych informacji zadłużenie spółdzielni OSM Łowicz za 2018 rok sięgnęło już 23 milionów zł – jednak tej kwoty zarząd spółdzielni nam nie potwierdził, jak i nie odpowiedział na żadne z zadanych mu przez nas pytań.

Jednocześnie obecny jej zarząd rozważa – i zamierza proponować Radzie Nadzorczej – przyłączenie do innej spółdzielni mleczarskiej a nawet do prywatnej firmy.

Najbliższe posiedzenie Rady Nadzorczej, które zaplanowano w przyszłym tygodniu, może być burzliwe. Tym bardziej, że – jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji – zaproszeni zostali przedstawiciele trzech podmiotów zainteresowanych przejęciem mleczarni.

W obszernym artykule „Skok na mleczarnię” najnowszym numerze Nowego Łowiczanina piszemy o tym, jak członkowie Rady Nadzorczej zapatrują się na przyszłość spółdzielni (większość z naszych rozmówców wypowiada się anonimowo), piszemy o dziwnych związkach z jednym z podmiotów zainteresowanych przejęciem, stawiamy pytania, czy ono istotnie jest nieuniknione i skąd w tak krótkim czasie wzięły się tak duże straty.

153 komentarze

 1. atz

  • ZAŁATWIĄ I PRACOWNIKÓW I ROLNIKÓW JAK CZYTAJĄ WASZE KŁÓTNIE ,CHOĆ ROLNICY SĄ W LEPSZEJ SYTUACJI BEDĄ ZMUSZENIE SPRZEDAWAĆ NP DLA NIEMCA ZA GROSZE , ALE BEDZIE JUŻ ZA PÓŹNO
   TYPOWA TAKTYKA STOSOWANA OD 89 R ,CZYM WIĘCEJ ZAMIESZANIA TYM LEPIEJ

 2. Bronisław Tomasz

  Pan Theodore jest naprawdę miłym człowiekiem. Udało mi się spłacić moją depresję pożyczką, którą otrzymałem od niego. możesz również skontaktować się z nim w sprawie pożyczki. jego bezpośredni e-mail to theodorejamesonfinance@gmail.com
  Bronisław Tomasz z Częstochowy Polen

 3. Wypadek w toruniu przez zaniedbania

 4. Co nas rolników obchodzą długi mleczarni?? Niech je spłacą Ci co ich narobili. A jak na ich spłatę nie mają to niech idą za kratki odpokutować za grzechy. Pierwsze co niech zaczną szukać winy u władz najwyższych skończywszy na kierowcach którzy zbierają mleko…proste jak świński ogonek.

  • mleczkajepracownik

   Danuska a co nas pracownikow mleczarni obchodza Rolnicy , w chuj ludzi sie martwi o prace przez te dlugi Lowicza , Mlekpol chce wejsc i kazdy sie boi ze prace straci , a nie jakies kurwa rolnicy w dupe jebani co krowy na antybiotykach pod dojarke podpinaja …. Najpierw spojrzcie na siebie Kurwy z Gospodarst a pozniej

   • A powinni cię obchodzić bo dzięki nim masz pracę. Ale z takim stosunkiem i brakiem szacunku życzę ci żebyś ją szybko stracił i poszedł na zarobek do chłopa. Może to by cię czegoś nauczyło.

 5. Morta Ruta

  Mieszkam w Poniewieżu na Litwie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który mógłby zmienić moje życie i życie mojej rodziny, polecę każdą osobę, która szuka dla nich pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i jesteś w 100% pewny, że zwrócisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że Morta Ruta skierowała Cię do nich. theodorejamesonfinance@gmail.com

 6. W OSM dzieje sie dokładnie to samo co w niegdys dobrze prosperujacych stadninach koni.Dobra zmiana!Oby tak dalej!

 7. Postępujemy zgodnie ze słowami roty:
  “Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
  Nie damy pogrześć mowy,
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep piastowy.
  Nie damy by nas zgnębił wróg!

  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!”

 8. Jeśli mleczarnie przejmie Polmlek to czy oddadzą nam nasze udziały? Rozumiem że tak się stać powinno bo to my udziałowcy jesteśmy właścicielami tejże spółdzielni jej majątku marki technologii i jeśli dojdzie do połączenia z Polmlekiem to muszą kupić ją od nas właścicieli a długi niech spała ten kto ich narobił. My rolnicy i tak długo i cierpliwie finansowaliśmy te zabawy rządzących!!! Także do zwrotu są udziały tych co odeszli a osm łowicz im nie oddała.

  • W takim wypadku biorę kase i przestawiam sie na opasy karmić mam dość karmienia innych złodziejskich mord. Jeśli dojdzie do połączenia z inną spółdzielnią to z uśmiechem na twarzy z zapałem do pracy idę razem z Wami. Chętnie dopłacę udziały ponieważ stanę się właścicielem większego podmiotu ale też chętnie bym ujrzał ceny ze standardów Podlasia. Panie Krzysztofie Kucharczyk w panu nasza ostatnia nadzieja prosimy błagamy nie chcemy być w poddaństwie prywaciarzy!!!

   • Pierwsze co zrobi Mlekpol przy przejèciu to pokryje straty z udziałów. Zawsze tak robili. I nie myśl że taki cwany lis jak Borawski dołoży do interesu. Z udziałów pokryje nie tylko bieżącą stratę ale i kredyty zaciągnięte w bankach,a jest ich podobno do spłaty 60 mln. Z jego punkty widzenia to normalne bo kto i z jakiej racji ma się bawić w bogatego wujka z Ameryki. To ze ceny będą niższe niż na Podlasiu to też normalka bo każdy chce aby najwięcej kasy dostawali najbliżej komina aby te rodzime gospodarstwa rozwijały się najszybciej

   • Tylko Łowicz płacił wszędzie według jednego cennika i teraz zbiera Tego żniwo: Gospodarstwa pod Łowiczem rozdrobnione bo nie miały wysyarczającego kapitału aby się rozwijać, a Z drugiej strony miliony wpakowano w zakłady które już się dołączyły. Został tylko Toruń powiązany na sznurki, teraz pytanie dlaczego prezes Dąbrowski włożył miliony w Kalisz związany umową konsorcjum, a Toruń będący własnością tak zaniedbał

   • No i jeszcze jedno Mlekpol od Małych, a dla nich mały to jest poniżej 100 tys litrów rocznie, mleka nie będzie kupował. Im tyko chodzi o to aby wejść w teren woj Łódzkiego i wybierać co większe gospodarstwa z sąsiednich mleczarni, które nie ukrywajmy potentatami nie są poza OSM Koło wzorowo zarządzaną przez prezesa Cieślaka,ale i prezes Cieślak młody nie jest i to jest problem prawie wszystkich wiodących spółdzielni mleczarskich – prezes w wieku emerytalnym i nie ma go kto zastąpić

  • Odnośnie udziałów – to właśnie w Polmleku jest największa szansa na ich odzyskanie. Pozostali przeznaczą je na spłatę długów i figę zobaczymy…

   • Ale szansa czy w dniu podpisania umowy wszyscy udziałowcy otrzymają swoje udziały? Jeśli nie to jest zwykła kradzież na którą my jako rolnicy się nie zgadzamy będziemy bronić to na co pracowały pokolenia nie pozwolimy alby teraz cwaniaki w białych koszulach nas okradaly. Tylko spółdzielnia!!!!!

  • Ale to rolnicy doprowadzili do wymiany zarządu na taki co nie potrafi rządzić więc oni muszą zapłacić.

 9. Dlaczego prokuratura milczy?Powinni zabezpieczyc material dowodowy,i dobrac sie do du*y wszystkim zlodziejom,odpowiedzialnym za to co sie stało!Powinni przeswietlic wszystkich,ktorym w ostatnim czasie podniosla sie stopa zyciowa!Paradoksem jest ze ten kryzys wybuchl wlasnie teraz,gdy krajem rzadzi partia,ktora obiecala walke z patologiami!!!

  • A co ma do nas partia rządząca? Osm Łowicz to firma prywatna członkówczyli rolników i kilku pracowników, to nie firma państwowa. Jeżeli rolnicy chcą takiej sytuacji, a chcą bo nic z tym nie robią to nikt nic nie zrobi.

   • CBA wkraczalo i do prywatnych firm gdy byly przekrety no ale skoro rolnicy nic nie robia to rozuchwaleni zlodzieje tak ogoloca mleczarnie ze nikt nie bedzie chcial przejac megabankruta!!!

 10. Artykuł strasznie tendencyjny, w tak ważnej sprawie redakcja nie powinna realizować interesów M – – – – – u tylko rzetelnie przedstawić sprawę… wg mnie to manipulacja!

  • Też mam takie wrażenie. Takie biadolenie z krainą powszechnej szczęśliwości w tle.

  • A co tu jest nierzetelne czy zmanipulowane? Jak był poprzedni artykuł to też tak pisaliście, a z biegiem czasu okazało się że to była prawda.

  • Kasiu, nie wstyd Ci za ten komentarz? Te Wasze (obecnego zarzadu) komentarze sa zenujace, tonacy brzytwy sie chwyta . Nie wygracie z faktami. Mam nadzieje ze prokuratura wkrotce zacznie sie Wam przygladac, nie moge sie doczekac:)

  • Dokładnie! Chyba ktoś w redakcji też ma swój interes, żeby Łowicz nie stanął na nogi. Straszą Polmlekiem, a przecież dobrze widzą, że to jedyna szansa na zaprowadzenie porządku w OSM.

   • To ja Ci powiem jaki to jest interes właściciel Lowiczanina to kumpel Dąbrowskiego,a Dąbrowski to kumpel Borawskiego -prezesa Mlekpolu,a jak Mlekpol przejmie Łowicz to Dąbrowski liczy ze wróci jako dyrektor zakładu,tylko że pod butem Borawskiego nic nie będzie miał do gadania ale posada jest posada

 11. Tak dobrze jak miały się zakłady doorowadzone na skraj upadłości i przejęte za grosze przez prywatnych cwaniaków. Cukrownie, stocznie itp. Pazerny dwa razy traci. Już się o tym przekonaliśmy zmieniając zarząd. Nowy błyskawicznie doprowadził do katastrofy. Nieudolność czy celowość. Za czasów starego zarządu NIGDY nie było strat pomimo znacznie trudniejszej sytuacji na rynku.

  • Drogi Radny, celowosc, i bylo to wiadomo od samego poczatku, ja juz 2 lata temu na forum o tym pisalam, na co strezezka obrzucila moje komentarze blotem haha. Radni nic nie zrobili, zostali przekupieni. Macie szanse cos z tym zrobic teraz zanim wejdzie prokuratura….

 12. Do Anety! O ho ! Obrończyni Polmleku naiwna. Sprawdź fakty i nie OŚMIESZAJ się. Polmlek nie jest wiarygodnym podmiotem. Jest zagrożeniem dla rolników i pracowników. Z pewnych względów korzystny dla zarządu.

 13. Serio ktoś jeszcze straszy Balcerowiczem… widzę, że redakcji marzy się świat „czy się stoi, czy się leży…”. Mam przykrą wiadomość: TAK SIĘ NIE DA! Jest gospodarka wolnorynkowa i wszyscy znamy jej reguły. Już mam dość spółdzielni i wiecznego przepychania się między sobą. Chcę konkretnych, jasnych warunków, a wtedy będzie dobrze.

  • Spójrz na spółdzielczość w Danii w latach 80 tamtejsi rolnicy uczyli się tego modelu od Polaków, a teraz duńskie zakłady mięsne spółdzielnie mają zakłady w Polsce. Polski rolnik ma tylko tuczyc duńskie świnie a śmietankę spijaja właściciele zakładów mięsnych w Polsce dunscy rolnicy

 14. Uważajcie radni na Polmlek. Zrobili niejeden przekręt. Ukarani zostali przez sąd za fałszowanie MASŁA. Wykończyli niejedną firmę. Zamknęli przyłączoną mleczarnię Gdańsk Maćkowy.Nie spłacali kredytów w banku BGŻ. Nie płacili dzierżawy w Ostrowi. Są jak sępy. Podejrzane są kontakty zarządu z Polmlekiem. To nie jest czysta gra. Powinno się tym zająć CBA.

  • Piszesz BZDURY! Ile Mlexxxl ci za nie płaci?? Polmlek nie fałszował masła, robiła to firma, którą Polmlek przejął zanim doszło do przejęcia. Dzięki przejęciu w firmie zagościły w końcu wysokie standardy. I mam nadzieję, że podobnie będzie u nas w Łowiczu!

  • I prokuratura, powiadomienia w drodze…..!

 15. Dostarczałem mleko do Torunia po tych zawirowaniach w Łowiczu przeszedłem do Polmleku świetnie było przez 3 miesiące cuda obiecywali a po kwartale szara rzeczywistość. Cały czas dobrze wspominam jak Dostarczałem do Torunia czyli Łowicza. Ostrzegam kolegów którzy jeszcze dostarczają do Łowicza. Nie dajcie się omamić wszędzie dobrze ale u siebie najlepiej. Szkoda że nie mogę się cofnąć 2 lata wstecz. Może cena na fakturze nie była najwyższa ale stabilna zakupy mogłem robić w serwisie po niższych cenach i że spłatą mlekiem nie to co teraz. Żal.

  • Wątpię żebyś zaglądał na fora o łowickiej spółdzielni dwa lata po odejściu. Ja wiem,że trzeba posiać trochę propagandy ale niższe ceny w serwisie nie zniwelują mi różnicy 20-30 gr na litrze w stosunku do innych podmiotów. No chyba ,że pasze za darmo zaczniecie wozić i paliwo, to wtedy zostaję;)

   • Wchodzę na fora nie tylko mleczarni łowickiej bo mi źle w Polmleku. Czekam aż w Łowiczu coś się zmieni to chętnie powrócę. Wchodzę też na fora innych bo decyzji o przejściu nie podejmuje się na kolanie, a że zobaczyłem na forum mleczarni ten link to wszedłem. Czy to takie dziwne.

  • Szanowni Rolnicy,
   w sprawie OSM pamiętajcie, że to nie mleko, nie doi się 2-3 razy dziennie i sprzedaje co 1-2 dni, zakład sprzedaje się raz i koniec KROPKA, To jest ojcowizna, przetrwała I i II wojnę, przetrwała i onuce do 89, przeczołgała się przez Balcerowicza, dotrwała do Unii Europejskiej i wydawać się by mogło na długiej prostej wpadła w poślizg na zakręcie. Który kierownik, kierowniczka lub kierownicy do tego doprowadzili, to będzie jeszcze czas na rozliczenie. Na tą chwilę skupcie się na tym co chcecie na pewno i co dla Was i Waszych rodzin będzie dobre.

   • Spójrzcie zawsze na dwie strony bilansu, aktywa i pasywa. Plusy dodatnie i plusy ujemne.
    Mlekovita – firma spółdzielcza, zarządzana przez charyzmatycznego szefa, rocznik 1954, wiek przedemerytalny, pracującego ponad siły, mającego masę szczęścia, walczącego o bycie nr 1 w PL, w każdym rejonie inna cena za mleko, w każdym rejonie inna polityka, idzie to wszystko siłą rozpędu. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Co będzie, jak nie będzie przez chwilę szefa ??? Kto to pociągnie ??? Czy to imperium przetrwa ???

   • Mlekpol – firma spółdzielcza, wyrosła na mleku UHT, marka Łaciate projektu Tetra Pak, płaci OK na fakturze, w zależności od regionu zróżnicowanie cenowe. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Prezes rocznik 1946, wiek emerytalny. Kto to dalej pociągnie ??? Jak to imperium przetrwa ???
    Polmlek – jest firmą prywatną, z czytelnym akcjonariatem, główni właściciele najmłodsi, do emerytury min dekada, obecnie na fali wznoszącej, dynamiczni i bystrzy, wyprzedzający zmiany rynkowe. Czyste zasady, czysty biznes, czysta polityka. Nie ma kumoterstwa,

   • zatrudniają kogo chcą, zwalniają kogo chcą, bo to prywatne. Proste. Wymagają i płacą tyle ile płaci rynek.
    Jeśli już tak koniecznie chcecie się oddać, bez próby posprzątania podwórka własnymi rękoma, walki i wykorzystania tego się jeszcze ma, sprawdźcie, co proponują Wam jeszcze Firmy z Francji, Niemiec, Holandii, Skandynawii. Jesteśmy w Unii Europejskiej od 14 lat, mamy swobodny przepływ towarów, kapitału, pracy i usług. Więc jak się oddawać, to najlepiej, najdrożej i najbezpieczniej w danym momencie. I na tym wolność się skończy.

  • Robert widzisz, szkoda ze dopiero teraz, bardzo szanuje Twoj szczery wpis. Ja juz na poczatku pisalem na forum NL wypisz wymaluj co sie dzieje teraz. Nikt nie wierzyl. Szoda, ogromna szkoda, rolnikow, pracownikow, wszystkich rodzin ktore maja kredyty do splaty, dzieci do wychowania i szkoly do oplacenia. Mozna bylo temu zapobiec, gdyby tylko radni nie dali sie przekupic. Ale teraz jeszcze mozecie dzialac! Nie pozwolcie przekupnym radnym podejmowac kolejnych decyzji…Prezeska do wiezienia, do prokuratury z tym wszystkim.

 16. Niestety historia lubi się powtarzać. Kto pokryje straty OSM? Rolnicy będą chyba musieli oddać swoje udziały aby pokryć straty mleczarni. Taka sytuacja miała miejsce w Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie, gdy przejmował ją Mlekpol. Gratulacje.

  • A co stanie się z udziałami jak przejmie Polmlek? Panie Przemku jeśli dla Pana zbrodnia jest pokrycie straty udziałami tzn że musi się Pan doszkolic z prawa spółdzielczego choć może jest to Panu zbędne pracując u prywaciaza. W Zambrowie ani rolnicy ani pracownicy na Mlekpol nie narzekają ale o Panu dobrego słowa powiedzieć nie mogą.

  • Cała prawda o tej spółce zoo

 17. Zaniepokojony

  Wygoglowac i poczytać ” Mleczny interes Andrzeja G. ”
  Ciekawa lektura

  • Zaniepokojony troll

   Ciekawy to jest ten nick bo jak ktoś interesuje się trochę co tam słychać w branży to wie, że na forach ROTR Rypin też wypowiadał się Pan “zaniepokojony” i mącił troll…

 18. Można żałować, że OSMkę taki los spotyka… ale żalami rodziny nie wykarmię. Dla mnie najważniejsza jest cena mleka, sentymenty na bok. Nie wierzę, że Mxx da nam tyle, co w Grajewie. Rozmawiałem z ludźmi, nigdzie tak nie jest. Polmlek wydaje się najrozsądniejszym wyborem, a dla mnie oznacza przede wszystkim stabilizację. Szkoda, że taki los spotyka naszą wspólną sprawę, ale jak napisałem – sentymenty na bok!

 19. Dabrowskiemu to powinni dac medal-Zasłużony dla mleczarstwa …bo to był chłop z jajami!

  • Dabrowski walczyl, o sprzedaz, o pozycje mleczarni jako lidera na rynku, o innowacje, walczyl do samego konca! Dal prace setkom ludzi, zapewnil splate kredytow rodzinom, sytuacja byla stabilna na tyle ile rynek pozwolil, pracowalem z nim, zasluzony, madry i doswadczony czlowiek biznesu. Mleczarnia, pracownicy i dostwcy mleka stracili lub straca wszystko, wraz z jego rezygnacja.

  • Przecież to Dąbrowski odpowiedzialny jest za sytuacje w OSM Łowicz, chyba nie wydaje wam się, że to zadłużenie oraz problemy spieniężenia produktów wzięły się wczoraj. OSM Łowicz przez ostatnie 10 lat nie zrobił kompletnie nic aby budować silną markę.

 20. Kierowcy popostawiali się, podwórka porobiło w kostkę, sprzętu na kupowali a co niektórzy do picu warzywa sądzą…każdy widzi jak na danej wsi mieszka mleczarz i jak mieszka…bez komentarza…a na wszystkim cierpi chłop i krowa

 21. Gdyby tak prześwietlic wszystkich pracownikow od zarządu po kierowcow beczek wyniki pewnie by niejednego wprawiły w osłupienie,skąd tak nagle podniosla im sie stopa zyciowa!Oj zdziwila by sie prokuratura i skarbowka!!!Widocznie nikomu to nie słuzy aby sie tym zajely odpowiednie instytucje!…

 22. Trolle z Mlexxxxu się uaktywniły… niektórym się wydaje, że spółka z Grajewem to jak złapać Pana Boga za nogi. Otwórzcie oczy, bo przejedziecie się na takim myśleniu. A kasy i tak nie zobaczycie!

  • A kasę z OSM Łowicz dostaniesz? Póki co na wypłaty jeszcze jest, ale rozwój i długi czekają. Jeśli ma iść ku upadkowi to niech lepiej zasili większy podmiot. Brutalna prawda.

 23. Jestem łowiczaninem ale od jakiegos czasu nie kupuje produktow rodem z Lowickiej mleczarni.Z jakiej racji mam wspierac pasozytow,ktorzy sie bogaca,buduja sobie chałupy jezdza autami po kilkadziesiąt tys.podczas gdy mleczarnia tonie w dlugach!Kiedy padnie ten zadłuzony bur*l ci co sie juz dorobili beda sie smiac w oczy ludziom ktorzy ciezko pracujac,dorobili sie…garba!Taka jest prawda!

  • Ja tez nie kupuje, rodzina i znajomi z Polski TEZ NIE KUPUJA! Brzydze sie produktami produkowanymi w mleczarni, ktora jest pralnia pieniedzy dla strezeski i jej poplecznikow. Masz racje patrioto, dostana po twarzy Ci ktorzy bardzo ciezko cale zycie pracowali

 24. A co na to PSL z Bejdą na czele , przeciez to jego działka.

 25. Na sprawę trzeba spojrzeć na chłodno. Nasza OSM ma potężne długi. Trzeba się z tym pogodzić, bo wyjaśnianie przyczyn, to nie nasza działka… Samodzielnie z tego dołka nie wyjdziemy. Ze wszystkich trzech potencjalnych partnerów, najszybciej rozwija się Polmlek. Zobaczcie, jak rozbudowują swoje zakłady, jak robią kolejne przejęcia. Dla mnie jasne jest, że lepiej wiązać się z kimś, kto się rozwija i prze do przodu. Tyle ze zwykłej, chłodnej kalkulacji. Pewnie, że żal tracić niezależność, ale nie możemy żyć wspomnieniami. Rzeczywistość jest taka, a nie inna i bierzemy ją na klatę!

  • Racja, ale niestety… na niektórych ludzi stwierdzenie “prywatna firma” i wizja zaprowadzenia porządków (bo u prywaciarza takich lodów jak w spółdzielni kręcić się nie da!) działa jak płachta na byka. Jest światełko w tunelu, bo coraz więcej znajomych rolników jest podobnego zdania. Jeśli Polmlek dotrzyma słowa, to będzie dobrze i w końcu wykorzystamy dobrą koniunkturę!

   • Tak najlepiej oddać majątek na który pracowali nasi dziadkowie i ojcowie panom B i G oni nas zbawia haha wtedy to będziemy mieli gorzej niż teraz bo żadnemu prywaciarzowi nie chodzi o to by rozdawać kasę niech Bóg broni radnych przed oddaniem naszego majątku w ręce prywatne!!!! Mlekpol to spółdzielnia która rozwija się szybciej niż polmlek inwestuje więcej niż oni a przede wszystkim to zawsze płaci dużo więcej za surowiec i co najważniejsze nie zamyka zakładów i nie zwalnia ludzi!!!!!!!

   • I co najważniejsze nie zamyka zakładów i nie zwalnia ludzi!!!! Jak przejmują zakład to z pomysłem na jego rozwój inwestują modernizuje go podnoszą ceny skupu mleka i płace do standardów Mlekpolu.

   • Mrągowianin

    No Mle***l najszybciej się rozwija, z tego co piszą to może tak, ale jak ktoś zobaczy kiedy proszkownie w Mrągowie zaczęli budować a ile do końca a kiedy w Po****ku skończyli i się chwalili to widzi różnice w organizacji

   • Laki a co Ci po majątku, który za chwilę będzie świecił pustkami a krowy pójdą na rzeź? Pomyśl w końcu człowieku. Jeśli zakład nie jest w stanie sam się utrzymać to trzeba go złączyć z innym póki ktoś chce go przejąć.

  • Prywaciarz

   Osm Łowicz trzeba traktować jak ,,prywatną firmę ” Wy rolnicy jesteście udziałowcami czyli właścicielami tej fimy, ale jak wybieracie do rady ludzi niemyslących Sawginistyków- to wasz problem. Ja jako prywaciarz powiem wam jedno : jak zarząd doprowadził do długów to powinien dostać dyscypliniarkę! A w waszej firmie jest tak, szaremu pracownikowi się premnię zabiera za to, że kierownctwo puściło wanilię do produkcji masła i ileś tam ton poszło w błoto, albo kierowcy przywożą bakterie w mleku i inne .! O pracownika się dba ,ale trzeba wiedzieć który zyski przynosi i go doceniać

 26. kierowcy sie bogaca bo leja wode a zeby nie wyszło nic dosypuja sól….

 27. Ha ha szukać roboty nieroby kuniec roboty w rodzinę firmce

 28. Widać na horyzoncie Dąbrowskiego. Chyba tylko on jest w stanie ten bajzel ogarnąć.

  • Jesteś pewien? Bo mi się wydaje, że on jako pierwszy powinien się z tej sytuacji tłumaczyć… bo to, co się dzieje, nie powstało w rok!

   • no ale były audyty. Nie wykazały żadnych strat

   • Kris, co Ty opowiadasz, najwidoczniej pojecia o biznesie nie masz:) ja jestem prywaciarz, i powiem tylko tyle, chlopie nie ponizaj sie tymi komentarzami

   • olek z ciebie taki fachowiec jak z Dąbrowskiego, leśny dziadek siedział ponad 10 lat i wykończył cały zakład. Zero inwestycji w jakość produktu, zero w reklamę. Klepał małe, kosztowne serie o których świat nie słyszał. Taki Sierpc na jednym serze zbudowała silną mleczarnie.

  • Były pracownik

   Nie sądzę żeby znalazł się jakiś chłop z jajami w radzie żeby go o to poprosił. Wszyscy zakochani w sobie. Nowych nie znam z rady mówię tu o starych. Po tej żółci wylanej na niego i pozostałych to nie wiem czy by chciał wrócić. To jest tak jak w szkole naiczyciwli docenia się dopiero kak się szkołę skończy. Byłem pracownikiem mleczarni i to jedyne wyjście żeby w Łowiczu był zakład rdzenie łowicki.

   • Dabrowski, to chlop z glowa na karku i prezny czlowiek biznesu, zolc straszna wylana na niego, niesprawiedliwie, chlop lata cale charowal dla mleczarni i calego regionu, po co ma wracac i walczyc o to co sami pracownicy i dostawcy mleka puscili z dymem? po co ma dla nich pracowac, po co im pomagac? Ja bym na jego miejscu nie chciala do tego gnoju wracac, po co. Ale zgadam sie ze on jedyny jest w stanie z tego bagna firme wyprowadzic.

   • Dąbrowski, który pakował kasę w Kalisz bez żadnej sensownej umowy? Ile tam utopił? Dąbrowski za kadencji którego Biedronka zaczęła rządzić cenami mleka w OSM Łowicz? Może Dąbrowski, który zarżnął marketing OSM Łowicz? Gdzie za Dąbrowskiego znalazłeś reklamę Łowickich produktów?
    Dąbrowski, który produkował małe, nieopłacalne serie nie budując żadnego flagowego produktu? To są przyczyny dzisiejszej sytuacji OSM Łowicz.

 29. Prezesie Dąbrowski,wroc!Zbaw mleczarnie jak naczelnik z nowogrodzkiej zbawil Polske!!!

 30. To jest ktoś na tyle poinformowanym żeby móc powiedzieć kto jest najbliżej przejęcia osm? Mlekpol czy polmlek?

  • Polmlek za 100 mln?

  • Na razie najlepsze warunki daje Polmlek. Dobre ceny za mleko, w końcu dobre warunki dla rolników… pozostali grają tylko wizją “spółdzielni”, jakby to jakieś zbawienie było.

   • A jak długo te dobre warunki dla np dostawców będą trwać? Jest jakas gwarancja ceny? Bo znajomy co oddaje na polmlek to co miesiąc musi dzwonić na skup się o cenę wykłócać. Tu byłby sztywny cennik? Jaki?

 31. I w tym momencie należy wstawić cytat z “Wesela” naszego Wyspiańskiego (również tekst z piosenki Niemena), który nie traci na aktualności: “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapki wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur (…)”.

 32. Potwierdzam te 80 MLN. Zgłośmy to do prokuratury o działanie ZARZĄDU na szkodę OSM. Dosyć tego knucia. Każdy będzie lepszy od nich. Są jeszcze uczciwi ludzie.
  i

 33. Strata na chwilę obecną to 80 mln. Wczoraj na plenum w końcu prezeska z siebie wydusiła. Idzie to w galopującym tempie Jedyną RADA to czym prędzej ODWOŁAĆ zarząd bo zanim dojdzie do jakiejkolwiek konsolidacji to straty będą tak duże że nowy podmiot przejmie OSM za długi.

 34. Straty można szybko. Zrobić kupując śmietanę po20 zl zamiast 12 tojest zarząd

 35. Radni nie dajcie się mamipulować nowemu zarządowi. Popatrzcie na fakty i liczby. One nie kłamią. Bzdurą jest obwinianie starego zarządu , żeby usprawiedliwić własną nieudolność. Biegły rewident co roku sprawdza bilans i nic tu się nie da zmanipulować. Gdyby tak było to nowy zarząd ukryłby kolosalne straty. Tym bardziej, że cały czas nie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące finansów zadawane przez radnych.

  • Od zmiany na “nowy zarząd” w OSM minęło ponad 1,5 roku. Jakie były wyniki starego zarządu każdy może sprawdzić było lekki plus. Nowy zarząd miał to szczęście, że ruszyła nieprawdopodobna koniunktura w branży i każdy nawet najsłabszy zakład z tzw pierdziszewa odnotował duży plus lub umocnił się w handlu, w zależności od wybranej drogi ale to osobny temat i nie ma co tłumaczyć.
   Za wszystko co dzieje się w firmie dobrego i złego zawsze odpowiada zarząd i rada nadzorcza.

   • Wygenerować stratę za rok 2017 naprawdę trzeba było się postarać, zwyczajna małpa z zoo coś tam by zarobiła, zajmując się obieraniem bananów.
    Nowy zarząd to tak naprawdę ludzie, którzy pracowali w Łowiczu, więc tym bardziej nie mogą mówić, że nie wiedzieli tego czy tamtego. Ale “nowy” zarząd pamiętał, żeby przyciągnąć swojaków, familje, kumotrów, itp.
    Wystarczy wpisać w komputer nazwisko lub ulicę zaczną wyskakiwać kwiatki i powiązania.
    Nie może być, że żona “rozlicza” męża lub mąż wstawia do działu żonę lub innego kumotra.

   • Ten OSM to jest firma prywatna ale akurat nie należąca do Zarządu, więc ich prawa i obowiązki są takie same jak każdego innego Kowalskiego. Zarządowi w tym układzie opłaca się tylko trwać, żeby jeszcze złapać m-c może dwa kasę a potem zwolnienie albo odprawa i tak się przeleci.
    Czy któryś z tychże ludzi tak naprawdę zarobił na siebie ?
    Czy osoba wstawiona przez nich zarobiła ? Tu już Rada sobie powinna odpowiedzieć lub szanowne walne udzielając skwitowania.
    Szanowym rolnikom wydawać się może, że jak przyjdzie prywatny, czy inny spółdzielczy to będzie stare po nowemu,

   • co m-c walizka pieniędzy na dołożenie do straty i będzie cacy. Każdy napisze co potrzebuje, a ci przywiozą, zrealizują. Normalnie PCK czerwony krzyż. Naiwniacy. Niestety tak nie jest. Zawsze pracując u kogoś trzeba pracować trochę na siebie ale więcej na kogoś. Więc z automatu pozbywają się możliwości wpływu, wolności i majątku. Ale skoro taka ich wola… Będą pedałować 3 x szybciej, pod 5x większe górki a po drodze i deszcz i wiatr.

   • Nie obrażając nikogo Wyspiański w Weselu trafnie coś kiedyś napisał… łatwo znaleźć co.
    Biedny burmistrz Łowicza może się już zacząć martwić, bo cała ta sprawa to cios dla lokalnej społeczności.
    Ciekaw jestem którymi kanałami potem nowy zarząd będzie się poruszał po tym wszystkim. Zostaje chyba przeprowadzka Escobar.

   • Życzę rozsądku i chłodnych głów w tym wszystkim co się dzieje. Łatwo się coś psuje, trudniej naprawić.
    Każda firma ma zakręty, większe lub mniejsze. Albo ma się ja…a, żeby to przyzwyciężyć albo trzeba
    być poddanym.
    Naprawdę w mleku jest ok tylko trzeba być bystrym lub znaleźć sobie bystrych ludzi.
    Powodzenia, głowa do góry. Szczęście sprzyja zuchwałym.

 36. Po co tym wszystkim się podniecać. Dostawcy mleka jak zadbali o swoją przyszłość tak będą mieli. Żeby później nie obudzili się z ręką w … Ale to już do siebie będą mogli mieć żal.

  • Bez urazy ale o życiu nie ma Pani pojęcia. Najlepiej kupić wszystko z zagranicznej produkcji, największy syf bo dla siebie robi się dobry produkt, a dla kogoś… Jako konsument jest Pani tylko dojną krową. Zagraniczni producenci od dawna uznają Polski rynek jako mało wymagający. Warto nie komentować jak się nie ma pojęcia jak to wszystko wygląda od wewnątrz bo to tylko świadczy o swojej głupocie.

 37. Nie jestem rolnikiem ani nie znam się na produkcji mleka, więc nie będę się wypowiadał na ten temat, ale w kwestii tego artykuły już tak…
  Nie oczekuję przy czytaniu naszej gazety artykułów na miarę Pulitzer’a, ale ten tekst wygląda jakby pisało go dziecko po 4 klasach podstawówki. A co do treści, no jest naprawdę tendencyjnie…
  Nawet osoba niezaznajomiona z tematem jak ja widzi, że komuś zależy, żeby ukazać jedną Sp. z o.o. w roli “ciemiężyciela ciemnego luda”
  Wydaje mi się, że ten artykuł powinien zawierać na początku słowa “Artykuł Sponsorowany”

 38. wystarczy nie kraść

  Dobra zmiana i wszystko jasne….
  Mleczarnia istniała 100 lat i po dwóch latach dobrej zmiany przestanie istnieć, podobnie stadniny koni też już bankrutują itd..w w całym kraju.
  A do płatnych trolli wychwalających inne podmioty proszę opanujcie się, ten zakład daje pracę tysiącom ludzi i ich rodzin co będzie jak przestanie istnieć… bo taki będzie efekt współpracy z innymi.
  To tak jakby rozpoczynać leczenie człowieka od amputacji nóg i mówić że będzie dobrze….
  Niech żyje dobra zmiana …. !!!

 39. Jak nastanie prywaciarz to on się przede wszystkim wzbogaci. Bo obniży pensje pracowników, część odejdzie to wakaty zapełni ukraińcami, wtedy ceny produktów się obniżą i firma ruszy z kopyta do przodu. Oszczędzanie na ludziach gwarantuje sukces.

  • MartaMarta

   Człowieku, 90% firm, z których codziennie korzystasz, to prywaciarze. I co, tak źle jest? Prywatna firma docenia pracowników, dba o rozwój…

   • Z rozmów z pracownikami produkcyjnymi tych firm co innego wynika. Urbanek docenia pracowników produkcji, a może partners? Doceniani są tylko kapo którzy poganiają hołotę jak mogą. Owszem brygadzista ma jako tako, ale szeregowy pracownik jest śmieciem. W maspexie też są liche zarobki, nie takie jak za państwowej przetwórni. Ludzie mówili, że jeszcze w mleczarni można te 2,5 tys. zarobić. Ale jaka firma która uczciwie płaci wygra z tymi co zatrudniają “niewolników”.

  • Mlekpol to spółdzielnia tylko z nazwy, tam spółdzielca ma tyle do gadania co Żyd za okupacji,a od mniejszych dostawców mleka na bank nie będą kupować. Wątpię również w utrzymanie marki mleka łowickiego, która jest konkurencją dla łaciatego,no chyba że tylko na regionalny rynek. Na Mlekpolu skorzystają tylko dostawcy mający 200 tys. Litrów rocznie i więcej ale ilu takich jest z 10 %

   • Więc co proponujesz innego? Zakładu nie da się utrzymać i zapomnij o tym, po co konkurować z łaciatym, jeśli może w nim być nasze mleko?

  • Myśl tak dalej 😀

 40. Wypiepszyc tych starych baranow co tam żądzą tą mleczarnią i zaraz sie poprawi

 41. KrzysztofS

  Widać komuś w gazecie Łowiczanin bardzo zależy, żeby wystawić złą opinię Polmlekowi… a może ten artykuł powinien być oznaczony jako sponsorowany? Czemu nie informujecie rzetelnie, jak wyglądała sytuacja rok i dwa lata temu w OSM? Czemu nie piszecie, że ta świetna pozycja i milionowe zyski wcale nie wyglądały tak różowo…!? W końcu pojawiła się szansa dla Łowicza. Komu zależy na tym żeby utrzymać dawny układ!?

  • MartaMarta

   Racja, czytałam artykuł w gazecie i jestem przerażona… Totalny brak obiektywizmu. Jak można takie paszkwile publikowac!

 42. A może tutaj jest jeszcze drugie dno. Komu zależało na pozbyciu się Dąbrowskiego? Kto zakurtynowo działał? Wcześniej firma dobrze prosperowała. Przejęcie władzy przez nowy zarząd. Następnie “udolno/nieudolne” działania nowego zarządu. Zero informacji o stanie firmy. A teraz myślenie o przejęciu OSM. Może to było celowe działanie (z koniczynką w tle)?

  • A może działania poprzedniego zarządu wcale nie były tak skuteczne i nieskazitelne? I może obecny zarząd po prostu odkrywa, co wcześniej się w spółce działo… i takie są efekty. Bo nikt poważny nie uwierzy, że w ciągu roku sytuacja może się tak diametralnie zmienić.

   • Jakby były nieskuteczne, to by się tak długo w dobrej kondycji nie utrzymywali. To było ponad 20 lat marki Łowicz.

   • Alek 20 lat czego? Marka Łowicz za Dąbrowskiego stała się podwykonawcą Biedronkowych produktów. Piątnica budowała silną markę na serkach, Sierpca na serze Królewskim, Mlekpol na łaciatym i innych produktach a co wtedy robił Łowicz? Słabnąca marka, coraz silniejsza presja marketów i rosnąca konkurencja mniejszych, dobrze zarządzanych prezesów wykończyła Łowicz.

 43. To jest wstyd i hańba. Wszystkie mleczarnie w łódzkim jakiś prosperują tylko Łowicz nie potrafi i musi być przyłączany bądź przyjmowany przez inną mleczarnię. Wstyd i hańba rolnicy z łowickiego.

 44. To prawda, kierowcy się popostawiali na strzelcewie z apensje nie za kasę od rolników…może wreszcie w polmleku tak nie będzie jak w Łowiczu ze się b ogacili…kilkanaście lat temu była głośna afera z kierowcami którzy mahlowali na mleku i zostali zawieszeni a teraz znowu jeżdżą na beczkach..

 45. Tylko vice przewodniczący Kucharczyk może nas uratować przed wrogim przejęciem prywatnego podmiotu. Jeśli ten prywaciaz by nas wziął to będzie jeszcze gorzej niż teraz ale kto wie obiecaja gruszki na wierzbie prezeska karze na nich głosować a głupie chlopki zrobią jak ona im karze.
  Ja jestem za tam co mówi Kucharczyk trzrba zrobić wszystko aby zostać w spółdzielczości prawdziwej spółdzielczości jaka jest MLEKPOL!!!!! Przewodniczący Kucharczyk wie co mówi mam nadzieję że zrobi wszystko aby obronić nad przed złym podmiotem P….k a jeśli ma dojść do połączenia to tylko MLEKPOL!!!!

  • O wspaniały komentarz wyskrobany…
   Ciekawe czy dobrze w Mlekpolu płacą za takie piękne komentarze haha 😉
   “przed złym podmiotem P…..k” i kraina wiecznej szczęśliwości MLEKPOL.
   Troll trolem, ale rolnicy z Łowicza nie taki ciemny lud jak się co to niektórym wydaje, uwierz Hans 😉

  • Mlekpol to spółdzielnia,ale taka co od małych,a nawet średnich jak na warunki woj. łódzkiego mleka nie kupuje. Na początek zamkną wszystkie punkty skupu bo oni takich nie prowadzą. Potem zabiorą się za zbiornikowcó co nie mają chociaż 100 tys. litrów rocznie. dokładnie taki scenariusz był pod Radomiem po przejęciu Rol-Mleczu. Tam już prawie nikt mleka do Mlekpolu nie sprzedaje,bo jak przez pół roku wyszło mu pozaklaspwe to co miał robić Żebyście chłopy nie obudzili się z ręką w nocniku jak Mlekpol powie że jesteście dla nich za mali.To byłaby tragedia dla wielu

 46. Przemyśl

  A może tak stanąć i zastanowić się czemu w OeSeMie jest jak jest!?
  Ta strata się z nikąd nie wzięła tylko stary i nowy zarząd dalej idą tą samą droga.
  Najlepiej jest powiedzieć wymienic rade i zarząd i co była wymiana rady i zarzadu i dalej to samo..
  Może tak za nim nakrzyczeć na inne spółdzielnie i tych strasznych “prywaciarzy” zaczekać co zaproponują jeden z drugim?
  Bo krzyczeć to każdy potrafi!!!!
  Czy lepiej się obudzić jak w innych spółdzielniach z wnioskiem o upadłość (bo to może i tak być jak zakłady sprzedawali a dalej straty) i tyle zapłaty za mleko nie wspominając o udziałach!

 47. A Toruń to niby gdzie poszedł,bo nic mi nie wiadomo

 48. Rado jak masz ikrę to zmiencie zarząd na najblirzszym posiedzeniu

 49. Nie na się co dziwić zarząd z dupy się wziol prezes zaproponowany Przez członków z Torunia a gdzie teraz Toruń Konin z swoich pieniędzy ich doinwestowalismy a oni sobie poszli od tak do koła i mlekowity… Idąc dalej rada nadzorcza siedzi tam od niewiadomo kiedy i Co oni nic nie wiedzieli co się dzieje po kiego tam byli razem z wielkim reformatorem Miziolkiem którego Córka mleko do prezidenta oddaje kpina razem z zmianom zarządu powinni cała radę wywalić i zbudować od nowa a tak mamy jak można w tak krótkim czasie zniszczyć Dorobek nas wszystkich powinna to zbadać prokuratura…

 50. Do Adriana – tylko firmy prywatne idą do przodu bo oszczędzają na ludziach. W ktòrej firmie prywatnej szeregowy pracownik dostanie do ręki 2,5 tys.? Harują z minimalnymi przerwami za najniższą krajową bogacąc prywaciarza. Dlatego w tym kraju wszystko się pcha do zakładów pańatwowych albo do mundurówki bo tam jeszcze w miarę uczciwie płacą i są takie dodatki, jakich żaden prywaciarz nie da.

 51. Naprawdę wierzycie, że w ciągu roku z 4mln na plusie Łowicz wpadł w takie długi… !? Bądźmy poważni, te 4mln musiały być grubymi nićmi szyte. To nie tak, że obecny zarząd doprowadził w rok firmę do bankructwa – oni dopiero teraz odkrywają to, co wcześniej było skrzętnie ukrywane. I pewnie niedługo się zdziwimy, jak naprawdę sytuacja w OSM wyglądała…

  • Mateuszku myślisz że w tak dużej firmie można stratę ukryć? Audyty były przeprowadzone w zeszłym roku więc przez nowy zarząd, lustracja która dotyczyła kilku lat wstecz i żadnych nieprawidłowości nie znaleziono. Przecież księgowości chyba nie zmieniono więc gdzie miało być cokolwiek półtora roku ukrywane? Kto chciałby czekać na zapłatę za fakturę półtora roku? ŁOWICZ robi ponad 100 mln obrotu miesięcznie więc zrobić 10 mln straty to taki problem? Wystarczy że sprzedawane były sery i masło 2 zł na kilogramie niżej niż inni i strata gotowa.

   • Po to komisja chciała od zarządu dane z tego roku po ile te sery sprzedawali a oni nie chcieli tego przedstawić a teraz na wszystkich zganiają a ta rada to w ogóle tego nie rozumie więc można im takie pierdoły opowiadać.

  • Mateusz, nie osmieszaj sie:) Prezeska audit zrobila na samym poczatku bo tak bardzo chciala udowodnic niezgodnosci, by moc pozniej wyprowadzic miliony, nic nie znalezli, audity byly robione co roku, zadnych niezgodnosci. Nie osmieszaj sie, grasz ze Strzelecka widze, bo ona od 2 lat opowiada ze to stary zarzad, wyprowadzajac pieniadze

 52. Do Adrian. Człowieku nawet nie wiesz o czym mówisz. Znam takie prywatne firmy – zapraszam Cię tam do pracy. Będziesz “uczciwie traktowany i będziesz uczciwie pracować, za niegodnie uczciwe pieniądze”. Za Dąbrowskiego OSM miała coraz większe notowania. Po zmianie zarządu co nastąpiło? Wszyscy odpowiedzialni za niszczenie firmy powinni stanąć przed sądem.

 53. Rado nadzorcza obudż się puki co jeszcze można ratować

 54. Zarząd osm zero kompetencji od 3 mc niepowinni zarządzać

 55. Przestańcie straszyć ludzi „prywaciarzem”. W jakich czasach wy żyjecie!? Dziś do przodu idą tylko firmy prywatne! Ale tam trzeba uczciwie pracować, a nie „czy się stoi czy się leży…” – te czasy już się skończyły. Mam nadzieję, że dogadamy się z Polmlekiem, bo wg mnie jedyna szansa, żeby nasza OSM wyszła na prostą.

 56. Za doprowadzenie do takiego stanu zadłużenia, w tak krótkim czasie, ktoś powinien ponieść odpowiedzialność przed sądem. A co pan Górski na to, zajmuje godne stanowisko w OSM i w radzie powiatu. Czy podjął jakiekolwiek działania na rzecz ratowania firmy, w której pracuje?

 57. Zadłużenie OSM Łowicz 52 mln zł.

 58. wstałem z kolan i wystarczy nie kraść

  To oczywiście wina tuska. Dokładnie taka sama sytuacja jest obecnie w stadninach koni, też już na skraju bankructwa.
  Dlatego podejrzewam układ, siły zewnętrzne, kanalie, mordy, ewentualnie gorszy sort, bo to nie możliwe przecież żeby za PiSu coś nie funkcjonowało, niech żyje 500 + !!!

 59. Pracować pod prywaciarzem to najgorsza rzecz jaka może się stać. Wiadomo że pensje spadną do1,5tys. na rękę. Ale żeby ktoś mógł tanio kupować, inny musi robić za pół darmo:-(. I nie trzeba być profesorem ekonomii żeby to zrozumieć.

 60. Zarząd się odwołał później się przywołał znowu wyczuł kasę sprzedadzą problem za ładną kasę i będą się płowić do końca życia w luksusach.

 61. Brak słów ciekawe ile zostało opłacone i komu żeby mleczarnię wykończyć i odkupić za bezcen złodzieje!

 62. Dziwne…mleczarnia zadłuzona po uszy a niektorzy(!?)pracownicy w ostatnim czasie pobudowali sie i pokupowali bryki po kilkadziesiat tys.zl!Ze zwyklych pensji?Wiec jak jest z tym kryzysem?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.