Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zajęła 26. Miejsce w III edycji prestiżowego rankingu Złota Setka Polskiego Rolnictwa organizowanego przez Redakcję „Wprost”.

fot Piotr Woźniakiewicz

Ranking ten został przygotowany na podstawie analizy największych spółek branży rolniczej. Czołowe miejsca na podium zajęły spółki: Animex Foods, Cargill Poland i Grupa Azoty.

26. miejsce wśród gigantów polskiego sektora rolnego pozwoliło OSM w Łowiczu również na zajęcie 4. Miejsca w Platynowej Piątce Mleczarstwa. Ustępując tym samym miejsca jedynie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie oraz koncernowi Danone.

Laureatów plebiscytu ogłoszono 4 grudnia podczas uroczystej gali w Renaissance Warsaw Airport Hotel.

W imieniu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu nagrodę odebrał wiceprezes ds. handlu i marketingu Andrzej Chomyszczak z rąk Jacka Pochłopienia – doradcy zarządu PMPG Polskie Media SA.

Ranking został objęty patronatem honorowym ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

fot Piotr Woźniakiewicz

22 komentarze

 1. שמעון

  Kto jeszcze w XXI wieku płaci za takie dyploma, w 3D se można druknąć lub decathlon 50zł. Nagroda to satysfakcja Klienta, Pracownika, Własciciela, a na tym polu czarne chmury i i czarniejsze słońca.
  Ten gość ze zdjęcia to malowana pisanko wydmucha, jeszcze nie odróżnia twarogu od sera. Ma czas ale jeszcze dzień, jeszcze miesiąc, żeby pensji prezeskiej złapać, trochę, nigdy w życiu takiej być już będzie. Do dumu koło morza daleko a nad morzem i tak ryb nie ma. Dobrze, że prawko jazdy jest na wszystkie kategorie. Beczkom nowym może dotrzeć motory.
  Ale Łowicz się modernizuje, good !!! W sumie takie rozwiązania w skupie mleczarstwo polskie wdrażało tak jakoś do 1995 roku, to który rok mamy w Łowiczu ? Odmrozili się, czy już zardzewiały lagi odciążajace beczki na wadze, nie da się już więcej kręcić ?
  Cóź rok Pański 2020, rok banków, szkiełko i oko. Fszystko się sprawdzi. Fszystko.

 2. W mleczarni potrzebna jest rewolucja powinna to być firma prywatną!

 3. Mateuszu ! boisz się prawdy ? masz coś do ukrycia ? może wiesz gdzie są udziały rolników ?

 4. Może ktoś się zainteresuje tymi co piszą komentarze. Bo niektóre to mozna podciągać pod paragrafy. Czy mleczarnia nie ma prawników żeby zrobić Z tym porządek. Pamiętajcie że nikt nie jest anonimowy.

 5. Kolejne zmiany zarządów, mleczarnia pada, nigdy nie ma rozliczeń tych genialnych rządzących !!! taki układ między nimi ???! a zwykły rolnik musi ponosić koszty ich cwaniactwa, nieudolności i obłudy. Ci co doprowadzili rolników do ruiny dostają extra posady w innych oddziałach mleczarni , takie układy ??? takie cyrki tylko w łowickiej mleczarni ! ? !

 6. Nagrode to powinni dostać w kategorii – jak rozwalić mleczarnie ! a to za co dostali to jakaś komedia jest !

 7. Gdyby nie pasożyty w zarządzie, oszuści kierowcy i rada nadzorcza, mleczarnia miała by się o wiele wiele lepiej, doją i oszukują uczciwych rolników jak chcą ! każdy patrzy jak tu wyciągnąć coś dla siebie , ci cwańsi komitety obrony własnych oszustw pozakładali ! Spółdzielnia to jak PGR , SKR , właściwie niczyja ! wszystkich i nikogo ! Ci co przy korycie doją całą resztę wmawiając im że TO WASZA SPÓŁDZIELNIA , ale długi przez nich narobione oddawać będą ci co nie mają prawa nic powiedzieć ! cena mleka mówi sama za siebie , rada , rodzinne układy, mają inną cenę i Ci co uczciwie oddają mają cene mleka. a średnia cena z kosmosu ?! lepiej kupić mleko od innej mleczarni po 1.80 jak chłopu dać podwyżkę.genialna polityka !

 8. Były kiero...

  A gdzie Ci kierowcy pociskami bo nie widzę, każdy się trzyma jak może, bo gdzie lepiej…jak tak źle to proszę idźcie tam gdzie macie lepszy chleb. Podsłuchy to i racja i oby więcej i okamerowac samochody bo niedługo paniska z was się porobily, sól sypią i im wszystko wolno. Każdy by się chciał postawić i żyć jak w ksiestwie

 9. Brawo brawo brawo! Cóż za sukces. Ile trzeba było za niego zapłacić albo składek członkowskich odprowadzić??? Ale co tam ważne żeby gazeta miała co napisać i było co wrzucić w aktualności na stronie OSM. Bo od poprzedniego olśniewającego sukcesu na targach w Meksyku jakoś tak cicho…. Rado a ile ten wyjazd kosztował i ile spdzedaliście do Ameryki Południowej he??????? :)))))))Bo chyba na razie za bezcen idzie do sieci. Ale co tam łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu!!!!!

 10. Jakie podwyżki za mleko? Rolnikowi to ciągle mało A co mają powiedzieć robotnicy którzy pracują za minimalne i nic do powiedzenia nie mają!

  • Pracowity człowiek

   Przymknij buzie Panie Anonim jak nie masz bladego pojęcia o rolnictwie i pracy na wsi. Ciekawe czy chciałbyś doić krowy za zeta za litr mleka i utrzymać gospodarstwo. Ty jako robotnik odbierzesz pensje i masz ja dla siebie i rodziny i na utrzymanie domu. Na wsi jest nieco inaczej. Najpierw dla zwierząt i gospodarstwa dopiero dla siebie. Dlatego daruj sobie ze rolnikom jest ciągle mało bo mam awersje na takiego jak TY!!!

   • Zmień profesję.

    • Pracowity człowiek

     Daj mi pracę to zmienie. A znając takich mądrych jak Ty anonim to człowiekiem pracowitym nie jesteś tylko odwalisz godzinki pracy i gnijesz na wyrku do góry pępem pijąc piwko ogladajac tv. Wiec nie doradzaj ludziom co maja robić.

    • Geniusz. Na podstawie dwóch słów napisał życiorys człowieka. Praca jest, tylko trzeba ruszyć kuper. Najbardziej roszczeniowi są ci, co nic innego nie umieją, bo dziad doił, ociec doił, to i Pjoter doił będzie.

    • Ciekawe co ty potrafisz robic wyszczekany geniuszu galu anonimie he?

 11. Podwyżki to dadzą tylko sobie,a resztę mają gdzieś !

 12. Mam pytanie? Za co też ta łowicka ciupa dostała tą platynową posadkę? Chyba za tą spieprzoną słodką 12 % śmietanę , którą kupiliście na Ukrainie wraz z mlesiem w proszku, zapakowaliście w łowicki kartonik i sprawa załatwiona??? Jeśli tak będziecie postępować to nie będziecie mieli ani zbytu ani rolników, bo obrotu w sklepach nie będzie, rolnikowi zaplacicie złotówkę za litr mleka przez co będą likwidować krowy albo będą uciekać do innej mleczarni. Zastanawiam się i czekam namiętnie… Ile ta łowicuna potańcuje jeszcze na tych kartonach. Żal, żal, żal.

 13. Najpierw niech się wezmą za porządki z kierowcami…

  • Tak koniecznie trzeba im zapewnić bezpieczne samochody i godne zarobki za ich ciężką pracę, i poniewieranie (kłódki, podsłuchy w kabinach żenada) bo uciekają ……….,,Dobrzy pracownicy szybko odchodzą z pracy”

 14. To kiedy podwyżka za mleko ?????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.