Druhowie z OSP Pilaszków proszą mieszkańców gminy i okolicy, ale też wszystkich tych, którym leży na sercu bezpieczeństwo na niestrzeżonych kąpieliskach w Guźni i Dąbkowicach Dolnych, o wsparcie ich starań o pozyskanie łodzi płaskodennej, którą chcą ratować życie.

Jednostka bierze udział w akcji PZU „Pomoc To Moc”, do której zgłosiła inicjatywę pn. „Zdrowa i bezpieczna rodzina w wodzie jak i na wodzie”. W ramach tej akcji można pozyskać na realizację projektu nawet 100.000 zł. Jednostka z Pilaszkowa oszacowała wartość swojego wniosku na 59.000 zł, za które chciałaby kupić łódź płaskodenną oraz przeprowadzić szereg działań prewencyjnych. Aby wesprzeć inicjatywę można na nią oddawać swoje głosy. Głosowanie potrwa do 10 października, tego dnia zbierze się komisja które zdecyduje o tym, która inicjatywa otrzyma dofinansowanie.

„Łódź płaskodenna, którą staramy się pozyskać w ramach tej inicjatywy usprawniłaby niezmiernie nasze działania, pozwalała by na dużo szybsze podjęcie działań oraz na dużo większy wachlarz oferowanej przez nas pomocy ludziom jej potrzebującym” – przekonują druhowie z OSP Pilaszków.

Jak to zrobić?
Aby wesprzeć inicjatywę strażaków wystarczy kliknąć w podany poniżej link, który przeniesienie nas na stronę PZU z inicjatywą OSP Pilaszków, a następnie kliknąć w duży niebieski przycisk „POPRZYJ INICJATYWĘ”, który znajduję się po prawej stronie. Wyrazem poparcia dla tej inicjatywy może być też udostępnienie jest na swojej tablicy lub wysłanie jej do znajomych.

9 komentarzy

 1. Popieram widać że zgrana ekipa z tej OSP, szkoda że gmina nie potrafi pomóc i dać cegiełke od siebie by ich wesprzeć.

 2. Popieram inicjatywę oraz zaangażowanie młodych strażaków

 3. Jest łódka z Norwegii. Po kapitalnym remoncie, silnik o mocy 9,9 km. Morzemy ją przywieźć ok 25 października. Koszt to około 17 tyś razem z wózkiem. Łódka jest w ciągłej eksploatacji typu wekendowe wypady. Silnik pracuje bez zarzutu. W pakiecie jest echosonda. Ma ok 1m zanurzenia. Chętnie oddamy po kosztach. Jeśli są pytania proszę o kontakt:stolarzlowicz@onet.pl

 4. Oby im się udało trzymam kciuki 🙂

 5. Ludzie z Pasja ! …dodatkowo to pasja ratowania życia i służbie innym . Wielki szacunek dla tej jednostki. Dobrze że są wspierani od góry bo im się należy…..(. u nas w Łowiczu jest człowiek z “pasja” nawet finansuje go burmistrz , namalowali go na bloku , ma pasje pływania kajakiem – żałosne -_). Ci co władacie dajcie jeszcze większe wsparcie takim nieprzeciętnym ekipą jak ta

 6. Wrazenie jedno ma imie

  Jestem pod wrazeniem rozwoju tej Jednostki,az milo popatrzec i posluchac o ich przedsięwzięciach.Zycze powodzenia ,mocno trzymam kciuki.

 7. Oby wiecej takich ludzi i pomyslow! Popieram i udostepniam. Tylko tak dalej

 8. nalezy im sie

 9. Odlotowy Jacek

  takie inicjatywy się ceni popieram i trzymam kciuki za was Osp pilaszków

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.