Uroczyste nabożeństwo, oficjalne wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa, a na koniec wspólna zabawa przy muzyce – tak druhowie z OSP Patoki świętują stulecie swojej jednostki. Jubileusz odbywa się dziś, 6 lipca, w strażnicy.

Podczas uroczystości przypomniano stuletnie dzieje jednostki, a zwłaszcza moment jej powstania w 1919 roku z inicjatywy zaangażowanych w sprawy wsi działaczy społecznych, m.in. Franciszka Kuśmierka oraz Ignacego Plichty.

– To, co dzisiaj jest teraźniejszością, jutro przechodzi do historii. Historię tworzą ludzie i trzeba ją szanować, ale z optymizmem patrzeć także w kolejne lata – powiedziano podczas uroczystego przemówienia.

60 komentarzy

 1. A miało być o strażakach, ech.
  OSP to nie tylko panowie z brzuszkami odbierający medale( być może nie są ujęci w KSRG i nie muszą biegać 100m). OSP to lata tradycji, krzewienia polskości, integracji całej wsi oraz miejsce spotkań. Kiedyś do remiz strażackich zajeżdżało kino objazdowe i wyświetlano filmy. Dla ludzi ery “gimbazy” nie do ogarnięcia.

  • A jednak stać Pana Anonima na normalny, nieprzesycony nienawiścią tekst. Jednak za moment odzywa się ta ciemna strona Anonima, która musi dogryźć, bo inaczej nie wytrzyma. Zazdrościsz że ktoś komuś przyzna rację? Tobie też można ją przyznać jeśli tylko nie ubliżasz rozmówcy i szanujesz jego punkt widzenia. PS. Czy w tekście o kozach autor nie poruszył tematu tabu? Mimo to wypomina innym…

 2. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina.. Chciałoby się zaśpiewać. Niestety tylko w piosence. Zamiast porozmawiać na poziomie, szanować siebie podając przemyślane argumenty naszemu politycznemu przeciwnikowi to lepiej powyzywać od gamoni, debili, powplatać mało inteligentne teksty o kozach. Mentalność katolika. Popsuć nerwy komuś tylko dlatego że ma inne poglądy.

  • Stachu ze stachlewa pisząc o seksie oralnym i analnym dla Leny odpowiednim jest partnerem do dyskusji.

   • Stachu ze stachlewa

    To jest wlasnie retoryka frustrata,ktory przechodzi kryzys wieku średniego!Te żenujące wpisy nie ma co komentować!Tego przypadku nie wyleczy nawet najwybitniejszy specjalista od psychiatrii.

   • Siedzi taki tuman nad klawiaturą i pilnuje, aby ostatnie słowo należało do niego. “nabto” “trzeeba” uporu maniaka.

 3. Do Stacha Nieuka

  “Bejda jesce nie łohłoneł po klynsce w wyboraah do koryta,gdzie płacom w jeuro.
  Pisoskie nieuki …”

  Kto się przezywa, to się sam tak nazywa. (Nieuki).

  Stachu, a teraz przestań skamleć.

  • Przestań, to profesur.

   • Stachu ze stachlewa

    Do takich ciemniakow,trzeeba stosowac odpowiednia retoryke!Do was bede pisał tak,jak nabto zasługujecie ciemnogrodzianie!Waldek i Daro!

   • Do Anonima

    To w końcu profesur czy nieuk?

   • W końcu, to jednak gamoń, bo tworzy wyrazy nierzeczywiste np.”nabto” lub “trzeeba”(to drugie, to chyba trauma po kozie).

   • Dodam jeszcze, że gość stworzył sobie dwie postacie-“Waldek i Daro” z którymi polemizuje. Z jakich pomocy naukowych korzystają na psychologii w Warszawie-szklanych kul, kurzych łapek, a może żabich języków?

 4. Stachu ze stachlewa

  Do Anonima:ty nie jesteś anonimowy i robisz z siebie posmiewisko!Po przeanalizowaniu wpisow na fejsie,moge w 90%stwierdzić że masz na imie Waldek,jesteś zwolennikiem “skromnego” malego developera z Żoliborza a przeciwnikow podłej zmiany mieszasz z błotem!Wtoruje ci w tym niejaki Daro,ktory tez ma na fb profil!Zapytasz-skąd wiem?Ano kilka lat temu ukończylem znaną uczelnie w W-wie, na kierunku psychologiii.Nauka nie idzie w las!Napisal bym pełne dane,ale obowiązuje RODO.Poza tym mam litosćnad zwierzetami…

  • Tło-wczesne popołudnie, piękny wiejski krajobraz z łąką , a na niej koza. Pierwszy plan-Stachu idzie wypity, ok. 2.5 promila. Patrzy-o, Halinka. Koza darła ryja-me, me, a on jej na to czule-kochanie, co ci jest? Spostrzegł pomyłkę, gdy wybiegł gospodarz i z dubeltówki zaczął w niego celować. Ty, taki synu zgwałciłeś mi kozę i co ja biedny teraz zrobię? Stachu się wystraszył i spocił, ale jakoś wytrzymał w końcu pierwszy raz kozę dy..trzymał.

   • Stachu ze stachlewa

    Coż za żenujacy wpis!Zastanawiam sie;płakać czy sie śmiać?Jaka tego puenta?To co wyżej napisałem,jest trafieniem w sedno!Niech teraz,komentatorzy ocenią,komu jest potrzebny lekarz specjalnej troski!

   • Nie chcę przeszkadzać, ale to nie fair. Dwóch na jednego. Do tego jeszcze te teksty typu: dymać kozy itp. W świecie przestępczym grzeczniej się odnoszą się do siebie. Wstyd. Na takim poziomie kulturalny człowiek nie da rady dyskutować.

   • Wyraz “dymać” nie został użyty. Proszę czytać ze zrozumieniem.

   • Stachu ze stachlewa

    Lenko,to pisze jedna osoba!A poziom?Sama widzisz:rynsztokowy!

  • Co za gość z chlewioka, sam sobie zadaje pytania i na nie odpowiada. Geniusz.

 5. Do Katolików komentujących innych

  Przykazanie VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

 6. .Do Stacha Nieuka

  “Jak beł cas na nauke to jo horowołem …”

  Tak, na głowę i do dzisiaj to Tobie zostało.
  Oddaj dziecku kompa, bo płacze i weź się za solidne leczenie.

 7. Stachu ze stachlewa

  Patokioki,nie zważejta co tu gryzmolą anonim i ag bo to patologia,uny pszehodzom kryzysy i łepetyna jim normalnie nie funkcjonuje.Bieżta na nih poprafki.

  • Do Stachu ze Stachlewa! Treść treścią – nie wnikam, ale forma : ani to zabawne ani oryginalne! Żeby pisać gwarą trzeba ją znać a takie bezwiedne zamienianie jednej litery na drugą ŻENADA

   • Stachu ze stachlewa

    Powic to anonimowymu gupcewi.Jo pisem jok potrofiem,nie musis cytać jak ci nie łodpowiado.Miły niedzieli ci zyce..

   • Zamiast samemu dodać błyskotliwy komentarz lepiej deprecjonować wypowiedzi innych. Typowe dla katolika. PS. Pozdrawiam Staszka. Ignoruj złośliwców

   • Stachu ze stachlewa

    Lenko,cały czas to robie…na zlośliwe “docinki” reaguje…humorem.Mądry czlowiek to zrozumie,usmiechnie sie i nie robi z tego problemu.A tu widać jacy”komentatorzy”są mądrzy…pozdrawiam,życze Ci przemiłego popołudnia.

   • Dzięki Staszku i wzajemnie miłego popołudnia 😊

   • Na lody zaproś, lato w końcu jest.

   • Anonima trzeba zaprosić na siłownię żeby pozbył się negatywnych emocji. Ewentualnie joga albo rajd rowerowy solidarności.

 8. Stachu, Nieuku ze Stachlewa, naucz się po polsku pisać!!!
  Zapewne ukończyłeś podstawówkę za masło i sery. Tym o tych co piszesz nie dorosłeś do pięt.

  • Stachu ze stachlewa

   Jak beł cas na nauke to jo horowołem i bełem w spitalu a w tym casie niejakiego anonima badoł felcer i stfierdzieł ze un mo horobe,ktury nie do sie wylecyć.A ty ag.pewno mos objawy tygo samygo pokroju.Jesteśta po jednych pinindzach,takie same ćfoki

   • Gdy chłopcy w szkole zbierali łuski i naboje, to chlewiok zbierał podkłady kolejowe.

   • “Jak beł cas na nauke to jo horowołem …”

    Tak, na głowę i do dzisiaj to Tobie zostało.
    Oddaj dziecku kompa, bo płacze i weź się za solidne leczenie.

   • Katolik

    Idź do kościoła bo niedziela a nie psy wieszasz na innych.

 9. Panie wójcie co z kanalizacja w Nieborowie ?

 10. Straszaki 211

  Strażaki? Po ich brzuchach widać że nie jeden by 100 metrów nie przebiegł. Chyba że by gonił swiniaka na obiad. Za co ich odznaczac

 11. Ksinzok

  No faktycznie. Jakie tam pasibrzuchy. Jeszcze kilka lat posługi i odezwie się miażdżyca. Tak nie dbać o zdrowie i zapuścić się.

 12. Zajęcie dla wybranych. Niektórym nic nie brakuje widać. Popasione jak księża na plebanii.

 13. Do Stacha ze Stachlewa. Pozdrawiam!
  Do Anonim a może Anonimki. Spróbuj nie obrażąć i nie ubliźać! !!!

  • Zenek Zenek

   To tak jakby złodziejowi powiedzieć nie kradnij. Tego się pozbędziesz. To z mlekiem matki wyssane

  • Stachu ze stachlewa

   Anonimowo tympo dzida sie uciseła bo łowickie dzołhy som inteligentnijse łod niego i go załorały!Pozdrawiom sympatycnom Lenke!Zyce tej miłej dziołse cudownygo łikendu a w dniu miedzynarodowego dnia pocałunku,pszesyłom ji goronce buzioki!!!

 14. Stachu ze stachlewa

  Bejda jesce nie łohłoneł po klynsce w wyboraah do koryta,gdzie płacom w jeuro.Pisoskie nieuki pokroju san eskobara bedom tero doić jak krowe !Jak grały hymn ode do radości to te dojcoki wystawiły d**y ale jeuro je dobże brać!To je cały pis!Peło i peseloki takie same!Licy sie koryto!

  • Stachu, Nieuku ze Stachlewa, naucz się po polsku pisać!!!
   Zapewne ukończyłeś podstawówkę za masło i sery. Tym o tych co piszesz nie dorosłeś do pięt.

  • Inteligencja z chlewa dała głos. Koryto dla chlewioka.

 15. A gdzie wszędobylski Bejda? Nie wprosił się czy co?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.