W sobotę, 11 maja, druhowie z OSP Witusza w gminie Kiernozia obchodzili jubileusz 90-lecia swojej jednostki.

W uroczystości udział wzięła m.in. rzecznik rządu RP Joanna Kopcińska, która rodzinnie związana jest z gminą Kiernozia, senator Przemysław Błaszczyk, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi Wojciech Miedzianowski oraz radny sejmiku województwa łódzkiego Waldemar Wojciechowski.

W czasie uroczystości, którą rozpoczęła msza święta w intencji strażaków z jednostki poświęcony został samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo FL, który trafił do niej w ubiegłym roku. Wręczono również medale, przyznawane za wysługę lat. Za najdłuższy staż w jednostce, 55 lat, uhonorowani zostali druhowie Wiesław Tarka i Stanisław Plichta, za wysługę 50 lat Lech Kaliński, Jan Szufliński, Krzysztof Skierski i Stanisław Załuga.

Więcej w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina lub w e-wydaniu.

6 komentarzy

  1. Relacja ze spotkania jasnowidza J. Piłsudskiego – Stefana Ossowieckiego spisana przez J. T. Dybowskiego. Ossowiecki: Nieszczęście. Jesteśmy w przededniu wojny – Jak daleko dojdą Niemcy? – Cała Polska zajęta, gruzy, krew, mord! Idą dalej w głąb Rosji, daleko do Kaukazu. Państwa Osi przegrają wojnę. Niemcy i Japonia okupowane, Włochy wyzwolone. Zwycięzcy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rosja. A co z Polską? – Będzie i Polska! Ale za jaką cenę… Najpierw będą nią władali KOMUNIŚCI, a później SZUBRAWCY i ŚWINIE. Na koniec powstanie jeszcze większa niż teraz. Tego ani ty, ani ja nie doczekamy…

  2. Polityka w OPS. Rzygam…

  3. a śpiewał swoje przeboje?teraz to ballady?wazne ze dostal sie do koryta

  4. Walduś rozwali PiS od środka , po to do niego poszedł. ale macie racje, tylko cyrk robi.

  5. Z tego Leppera – Wojciechowskiego chce mi się śmiać. Takiego pajaca wybraliście z samoobrony.

  6. Waldek bez munduru ? Oj się dzieje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.