Od 1 marca ośrodek zdrowia w Kołacinie, w gminie Dmosin  został uruchomiony w nowym budynku.

Pacjentom, a zapisanych jest tutaj ok. 2.800 osób, będzie teraz przede wszystkim wygodniej, co jest zasługą większej i bardziej funkcjonalnie rozplanowanej przestrzeni nowego obiektu wybudowanego przez gminę.

W rejestracji pielęgniarki Teresa Gołda i Halina Goździńska. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Nowy budynek jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada wejście dla matek z dziecięcymi wózkami. Jest też parking. W dotychczasowej siedzibie ośrodka mieściły się dwa gabinety, teraz są trzy. Inaczej, wygodniej dla mam z małymi dziećmi, rozwiązany został układ gabinetu zabiegowego i punktu szczepień. Na korytarzach ergonomiczne siedzenia, dla najmłodszych kącik wyposażony w kolorowy stolik i krzesła. Wygodna, nowocześnie urządzona łazienka. Co na to wszystko pacjenci? 

– Pięknie, jak to w nowym.  Na pewno luźniej, więcej miejsca. W gabinetach pewnie jest tak samo, zaraz się przekonamy – mówi Henryka Filipińska z Woli Cyrusowej. Inni cieszą się z nowych warunków, ale i z tego, że nie zmienił się lekarz, do którego chodzą od lat. – Jak tylko pani doktor Adamczewska zaczęła w Kołacinie przyjmować, to ja zawsze do niej, dlatego cieszę się, że teraz i ona pracuje w lepszych warunkach  i  my jesteśmy przyjmowani, jak przystało na XXI wiek – mówi Zofia Szczepaniak z Kołacinka.

W budynku oprócz przychodni ma znaleźć się również stomatolog, apteka i bank. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Gabinety, rejestracja, poczekalnie zastały wyposażone w nowe meble. Kierownik NZOZ Kołacin, doktor Teresa Adamczewska – Hadam zapowiada, że ma również plany co do nowej aparatury medycznej, chce m.in. zaopatrzyć placówkę w sprzęt do reanimacji i spirometr. Póki co na wyposażeniu nowego ośrodka zdrowia znalazło się to, czym przychodnia dysponowała w dotychczasowej lokalizacji, czyli aparat EKG. Dodatkowo dwa razy w miesiącu, placówka oferuje swoim pacjentom możliwość wykonania badania USG.

O tym, co jeszcze zmieniło się po przeniesieniu ośrodka w nowe miejsce, a co pozostało po staremu, w najbliższym gazetowym wydaniu WG.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.