W dobrych nastrojach przybyli dziś do szkół w naszym regionie trzecioklasiści, którzy przystępują właśnie do egzaminu gimnazjalnego. To trzeci dzień zmagań uczniów. Przed nimi egzamin z języka obcego.

W trakcie porannej rozmowy z naszym reporterem młodzież przyznała, że do egzaminu przystępuje ze spokojem oraz pozytywnym nastawieniem, pomimo tego, że wczorajszy egzamin z matematyki i przedmiotów przyrodniczych zaskoczył poziomem trudności.

Uczniowie ZSLG w Głownie tuż przed wejściem do sali

– Zadania okazały się trudne. Mnie problem sprawiła matematyka, ale koledzy mówili, że nie potrafili poradzić sobie z zadaniami z przyrody – powiedział nam uczeń ZSLG w Głownie.

Głowieńscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że prosty okazał się dla nich z kolei egzamin, odbywający się w pierwszym dniu zmagań – z języka polskiego oraz historii i WOS-u.

W gminie Głowno sprawdziany z języków obcych, tak jak wcześniejsze sprawdziany w ramach egzamiów gimnazjalnych, młodzież z trzech szkół pisze w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim. Gimnazjaliści zdają 1 z 3 wybranych języków. W sumie – ze względu na dostosowania – trzeba było w dniu dzisiejszym powołać aż sześć komisji. Gdyby młodzież miała zdawać w szkołach macierzystych, w skali całej gminy potrzeba by ich jeszcze więcej. Dyrektorzy mieliby poważny kłopot ze skompletowaniem zespołów nadzorujących z uwagi na trwający strajk. Rozwiązaniem okazało się porozumienie o wspólnej organizacji egzaminów.    

 

8 komentarzy

  1. strajk krytykują trolle, którzy ledwo podstawówkę skończyli i oleju w głowie niezbyt dużo mają.

  2. Popieram nauczycieli też bym nie robił za taka kase strajk to najlepsze co można zrobić widać nie każdy to rozumie

  3. Strajk podobno dla dobra uczniów jest robiony.

  4. GIMNAZJALISCI

    MAMY WIELKI ZAL DO PEDAGOGOW.

  5. Dalismy rade bez naszych nie odpowiedzialnych nauczycieli.DZIEKUJEMY TYM CO SIE NAMI OPIEKOWALI.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.