Wygraną KS Pelikan Łowicz zakończył się czwarty mecz towarzyski z KS Górnik Konin. W sobotę, 27 lipca 2019 roku, zespół trenera Mykoli Dremliuka pokonał gospodarzy 2:0 (0:0).

Trzecioligowy rywal z Konina nie okazał się mocno wymagającym przeciwnikiem w ostatnim meczu sparingowym rozegranym przez biało-zielonych. Wprawdzie do przerwy gra była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi, ale w drugiej odsłonie Pelikan zdołał ją wypracować, zdobywając dwie bramki. W 50. minucie padł gol autorstwa Filipa Kowalczyka, a kwadrans później skuteczny strzał oddał Damian Szczepański. To nie były wszystkie okazje do podwyższenia wyniku, ale nie udało się ich w pełni wykorzystać.

– Pierwsza połowa była wyrównana, mieliśmy dwie sytuację, ale zabrakło wykończenia. Gra odbywała się w środku pola, bez większej przewagi żadnego z zespołów. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej wyglądała nasza gra – dwie bramki strzelone, jeszcze były dwie, albo trzy kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku. Można powiedzieć, że zasłużone zwycięstwo. Zrobiliśmy wszystko, aby było dobrze w rozgrywkach ligowych. Wzmocniliśmy zespół, ale wszystko okaże się na boisku, bo na papierze zawsze można to namalować. Na każdą pozycję jest zapewnionych po dwóch zawodników, niekiedy po trzech zawodników. Myślę więc, że z naszej strony zrobiliśmy wszystko należycie. Teraz rola trenera i zawodników, żeby to wykorzystać. Mamy nadzieję, że będzie dobrze i że wyniki też będą dobre – powiedział wiceprezes Robert Wilk.

–  To był ostatni nasz sparing. Chcieliśmy go wygrać, chcieliśmy zakończyć na “zero” i to nam się udało. Mieliśmy jeszcze sporo sytuacji, nie udało nam się strzelić. Pod koniec Górnik miał jedną sytuację groźną, po naszej chwili rozluźnienia, ale to było pod naszą kontrolą. Oprócz tej jednej sytuacji wszystko mieliśmy opanowane. Jestem bardzo zadowolony z meczu. Teraz dwa dni odpoczynku i od wtorku zaczynamy przygotowania. Dzisiaj dużo dostałem materiału do analizy pod względem zespołu. Teraz mam taki przyjemny ból głowy, aby wybrać najlepszy skład zespołu na mecz z Wasilkowem. Brawo dla chłopaków, bo okazuje się, że wszyscy chcą wygrywać mecz, co bardzo mnie cieszy. Wierzę więc, że przyjdzie również zwycięstwo w meczu z Wasilkowem – opowiedział trener Dremliuk.

Przed drużyną biało-zielonych teraz czas treningów, aby być w pełni gotowym do rozgrywek ligowych. Pierwszym rywalem Pelikana będzie KS Wasilków. Mecz odbędzie się na wyjeździe w sobotę, 8 sierpnia 2019 roku, o godz. 17.00.

Sparing:
KS Górnik Konin – KS Pelikan Łowicz 0:2 (0:0); br.: Filip Kowalczyk (50) i Damian Szczepański (65).
Pelikan: Maciej Humerski (70 Patryk Orzeł) – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk, Michał Żółtowski (70 Damian Kozieł) – Krystian Mycka, Piotr Piekarski – Dawid Kieplin (60 Filip Bućko), Patryk Pomianowski (16 Filip Kowalczyk), Dominik Głowiński (70 Kuba Jóźwiak) – Krystian Białas (60 Damian Szczepański).