W czwartek, 17 sierpnia, w ostatnią fazę weszła trwająca od lipca przebudowa ul. Dworskiej na odcinku od ul. Łowickiej do ul. Wigury. Pracownicy firmy Włodan przygotowują się do położenia nowej nawierzchni.

Do Głowna od rana zjechał ciężki sprzęt. Na remontowanym odcinku Dworskiej trwają intensywne prace. Stara nawierzchnia została zdarta. Obecnie wyrównywane są nierówności gruntu. Dopiero po tym będzie można kłaść nową nawierzchnię. Jednocześnie trwają także porządki na zbudowanym w ramach inwestycji chodniku.

Na czas tego etapu prac z pewnym utrudnieniami mogą się co jakiś czas spotkać osoby jadące ul. Łowicką. Ciężki sprzęt w niektórych momentach przejeżdża przez nią, np. w celu wykręcenia. Pojawiają się też samochody ciężarowe z materiałem.

Za przebudowę ul. Dworskiej miasto zapłaci 617 tys. zł. Przebudowa Dworskiej jest elementem inwestycji polegającej na budowie stacji ładowania transportu zbiorowego oraz zakupie nowych autobusów elektrycznych, które ma zostać zrealizowane z dofinansowaniem w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.