Niespodziewaną porażką Księżaka-2002 zakończył się mecz 2. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 rozegrany w piątek, 27 października 2017 roku, w hali sportowej OSiR nr 2 w Łowiczu. Podopieczni trenera Piotra Rutkowskiego, prowadząc przez większą część spotkania, ulegli AZS PWSZ II Skierniewice 67:73.

Można powiedzieć, że piątkowe spotkanie przez pierwsze trzy kwarty, było w miarę wyrównane,  z lekkim wskazaniem na drużynę Księżaka. Początek był bardzo obiecujący, zwłaszcza dobra gra w ataku, przynosiła efekt w postaci cennych punktów, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:12 dla łowiczan. W drugiej nieco lepiej poradzili sobie goście, ale i tak schodząc na przerwę Księżak utrzymał dwupunktowe prowadzenie.

Druga odsłona meczu również nie dawała podstaw, aby przypuszczać, że skierniewiczanie wyjadą z Łowicza wygrani. Dopiero ostatnia część meczu odmieniła jego losy. Po zejściu z parkietu Szymona Gładkiego, za pięć przewinień, wszystko się posypało i w szybkim tempie rywale nadrobili z nawiązką stratę w punktach i schodzili z boiska w roli zwycięzców.

– Dwie pierwsze kwarty, a nawet trzecia były dobre, ale w czwartej popełniliśmy strasznie dużo błędów, głupich błędów. Po zejściu Szymona Gładkiego skończyła się gra. Z zawodników zeszło powietrze, a sam Dylik niewiele mógł zrobić i tyle. Myślę, że mogli grać o wiele lepiej, to był mecz do wygrania – podsumował po meczu trener Rutkowski.

2. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 – grupa B:
UMKS Księżak-2002 Łowicz – AZS PWSZ II Skierniewice 67:73 (16:12, 19:21, 19:13, 13:27)
Księżak: Bartosz Dylik 33 (5×3), Szymon Gładki 17, Michał Kuliński 11, Stanisław Górniak 4 i Mateusz Kobuszewski oraz Maksym Branicki 2, Kacper Pięta, Karol Wróbel, Dawid Pęczkowski i Kornel Jonio.
Najlepiej dla AZS II: Piotr Pawłowski 29 (1×3) i Antoni Sadowniczyk 22.

ŁKS Szkoła Gortata I Łódź – KKS Pro-Basket TBS Kutno (2017.11.05, godz. 12.00)

1. AZS PWSZ II Skierniewice (3) 2 3 129-149
2. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 1 2 130-60
3. KKS Pro-Basket TBS Kutno (2) 1 2   82-56
4. UMKS Księżak-2002 Łowicz (4) 2 2 127-203