Do końca listopada zostało wydłużone zbieranie fotografii do Łowickiej Kapsuły Czasu, która zostanie umieszczona przed wejściem do łowickiego ratusza najpewniej w grudniu.

Sylwia Cybulska-Krześlak z miejskiego biura kultury powiedziała nam, że pamiątek składanych do kapsuły systematycznie przybywa. Wśród nich dominują rodzinne zdjęcia, znaczki i monety W piątek, 23 listopada, redakcja Nowego Łowiczanina przekazała jako depozyt do kapsuły dwa egzemplarze naszej gazety, w tym jeden wyjątkowy, relacjonujący obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Łowiczu i okolicach.

Przypomnimy, że Młodzieżowa Rada Miejska zainicjowała przygotowanie Łowickiej Kapsuły Czasu, w której każdy mieszkaniec Łowicza może na kolejnych 100 lat zdeponować fotografię z informacją dla przyszłych pokoleń.

Pierwotnie kapsuła czasu miała być umieszczona przed wejściem do ratusza w czasie uroczystości z okazji 11 listopada, ale pomimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, do tego czasu niewielu mieszkańców oddało swoje pamiątki.

Każdy, kto weźmie udział w projekcie, otrzyma ponumerowany certyfikat, na podstawie którego potomkowie będą mogli odebrać w 2118 roku zdeponowane w kapsule fotografie.

5 komentarzy

  1. diler kaizer mógłby kilka gramów fety dla potomnych złożyc.niech zobaczą za 100 lat jak się przodek bawił i biznes w 21 wieku prowadził.

  2. Przyniosę zdjęcie z moją Fifi i oddam do klapsuy lansu. Niech wiedzą za 100 lat jak wyglądałam.

  3. Prościej jest trzymać fotografie i pamiątki rodzinne w domu i na bierząco przekazywać je potomkom bez pośrednictwa urzędników i certyfikatów. Po co jakiś urzędniczy pośrednik ma oglądać i dotykać prywatne fotki czy inne pamiątki ? Rozumiem że można zakopać dobra publiczne, ślady z wydarzeń miejskich itp. ale prywatne rzeczy ???

  4. Kto gwarantuje swą uczciwością, że oddawane monety do kapsuły nie ulotnią się tuż przed zdeponowaniem ?

  5. Kto wrzuci do kapsuły swój włos ten za sto lat będzie mógł być sklonowany przez naukowców z ratusza (nowy podwydział do spraw klonowania przy wydziale kultury). Taki klon będzie mógł radośnie śmigać na miejskim rowerze po Łowiczu i włączać się w genialne projekty powielania pomysłów – takie jak ten.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.