Do 30 czerwca będą przyjmowane wnioski o przyznanie nagrody „Gwiozda Łowicko”. Jej laureaci są upamiętniani tablicami z hartowanego szkła z motywem łowickiej wycinanki w Alei Gwiozd Łowickich na Starym Rynku.

fot. archiwum NŁ

Gwiozdy wręczane są z inicjatywy łowickiego ratusza od 2011 roku. Nagroda jest przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej (np. rzeźbiarstwo, koronkarstwo, malarstwo, garncarstwo, wycinankarstwo, plastyka obrzędowa czy śpiew ludowy). Można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: twórczość ludowa oraz upowszechnianie i ochrona dóbr kultury ludowej.

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać na adres: Urząd Miejski w Łowiczu, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki, pl. Stary Rynek 3, 99-400 Łowicz w terminie do 30 czerwca br. (decyduje data stempla pocztowego).

Pomimo stanu epidemii, ratusz ma nadzieję na zorganizowanie gali wręczenia nagród w zaplanowanym terminie 5 września. Najgorszy scenariusz zakłada, że odbędzie się ona tylko w gronie laureatów i ich rodzin.

Cztery nowe Gwiozdy na Starym Rynku – Dużo zdjęć

Kolejne Gwiozdy Łowickie odsłonięte!

8 komentarzy

 1. Gwiazdę łowicko teraz Stachowi ze Stachlewa. Tylko on już został. No dobra potem ja.

 2. To ks Augustyński już w “niebie”.

 3. Czy Burmistrz Łowicza udostępnił dane obywateli bliżej nieznanym osobnikom podpisującym się Poczta Polska?

  • Nie.
   I studiuje Kodeks Karny Art. 250
   Od 3 miesięcy do 5 lat.

  • Kodeks Karny
    Art. 250. 
   Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 4. Do burmistrza i świty ratuszowej !!!

  Dlaczego nie dostarczycie emerytom maseczek do skrzynek pocztowych?
  Tak robią dobrzy gospodarze w wielu miejscowościach. Trudno jest emerytom chodzić po mieście i szukać gdzie są maseczki.
  Urząd Miasta ma adresy emerytów.

  Burmistrz i świta ratuszowa niech włączy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.