Dzisiaj, 28 czerwca, w Sądzie Rejonowym w Łowiczu ponownie rozpatrywano sprawę sołtysa Łyszkowic, byłego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Piotra Klimkiewicza. W trakcie rozprawy zeznawała kolejna grupa świadków.

Przypomnijmy, że Piotr Klimkiewicz oskarżony jest o zarzut osobistego przyznawania sobie nagród i premii motywacyjnych o łącznej wartości 5 170, 90 złotych oraz dokonywanie decyzji o modernizacji kierowanego przez siebie ośrodka bez pisemnej zgody wójta gminy Łyszkowice. O tej sprawie obszernie piszemy w najnowszym gazetowym wydaniu „Nowego Łowiczanina”.

Wśród świadków zeznających przed sędzią Anną Kwiecień – Motylewską pojawili się dziś pracownicy ośrodka, w tym m.in.: Renata Sz. główna księgowa GOKiSu. W toku postępowania potwierdzono sygnalizowane na poprzedniej rozprawie skomplikowane relacje przesłuchiwanej z pracodawcą. Na sali sądowej padły ostre słowa i oskarżenia o wywieranie presji oraz mobbing.

Relację z rozprawy przeczytasz w NŁ 5 lipca.

 

14 komentarzy

 1. Piotrek K. w szkole średniej sikał do koszy na korytarzu – po szkole został z marszu dyrektorem ośrodka kultury w Łyszkowicach.. to chyba takie regionalne zwyczaje… parodia

 2. no przeciez, dyrektorka to ma dom za 50 tysi. a gmina działki sprzedaje po 56 tysi ale kabaret

 3. Każdy kandydat powinien ujawnić swoje długi bo tylko startują po to by padatnicy je spłacali..Obecny ujawnił w oświadczeniu majątkowym, poczytajcie i sami stwierdzicie po co idzie się na łatwy dobrze opłacalny stołek.

 4. Poczekajcie trochę a usłyszycie o następczyni Klimkiewicza.Te zarzuty to pikuś.

 5. też tak uważam – dobrze gadasz patryjota – ludzie są podli , ja tam Klimkiewicza popieram i poczekam na finisz .o innych się nie wypowiadam w przeciwieństwie do was.

 6. Patryjota

  Chłodna głowa – poczekajmy na rozstrzygnięcie . Wiem z doświadczenia, że łatwo jest stawiać zarzuty, a niech się broni , tym bardziej, znając polską mentalność do rozgłosu i dodawania pikanterii. Sam padłem jej ofiarą. Dodatkowo pragnę zauważyć , iż polityka nie bierze ofiar , jest bezwzględna i idzie do celu po trupach.

 7. Coś mi się widzi że brudy dopiero zaczną wychodzić i jeszcze chce kandydować . Co za ludzie bez wstydu.

 8. Łyszkowicę górą!

  To pokazuje tylko słabość wójta, że do takich chwytów się ucieka! Panowie są wybory – wyborcy zdecydują! Poprzednio wyborcy mieli wybór między milicjantem i osobą której postawiono zarzuty. Dziś sytuacja się powtórzy???

 9. Beata szydło też sobie sama przyznała premię i nikt jej nie podał do sądu;/

 10. taki kawałek małej władzy, a jak do głowy uderza.

 11. A taki miał być uczciwy ten kierowniczek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.