Mecz kontrolny pomiędzy Vagatem Domaniewice (trener Piotr Ruciński) a Darem Placencja, rozegrany w niedzielę, 6 sierpnia 2017 roku, zakończył się remisem. Podopieczni trenera Radosława Gosławskiego wrócili z wyjazdu mocno osłabieni kontuzjami, osiągając wynik 3:3.

Fot.: Gogo

Spotkanie, rozgrywane w trzech tercjach ze względu na wysoką temperaturę, miał bardzo ostry przebieg i zakończył się kontuzjami aż czterech zawodników Daru. Początkowo zawodnicy z Placencji prezentowali się lepiej na boisku i szybko wyszli na prowadzenie zdobywając dwie kolejne bramki. Gospodarze mocno się starali, żeby odrobić straty i udało się to w końcówce pierwszej tercji. Utrata bramki przez Placencję była dodatkowo okupiona kontuzją obrońcy Dariusza Podrażki, który próbując wybić piłkę zmierzającą do pustej bramki, zaatakowany od tyłu, zderzył się ze słupkiem.

W kolejnej tercji gospodarze zdobyli druga bramkę i mecz miał już wyrównany przebieg do końca, choć ostra gra zawodników Vagatu wyeliminowała kolejnych trzech zawodników gości.

W ostatniej części spotkania obydwa zespoły zdołały strzelić jeszcze po jednej bramce, mimo że podopieczni trenera Gosławskiego zakończyli mecz w dziesięciu.

– Obie drużyny zagrały bez kilku podstawowych zawodników. Od początku spotkania zaznaczyła się lekka przewaga Daru, czego efektem były dwie szybko strzelone bramki. Później przyszła chwila dekoncentracji, bramka stracona trochę na własne życzenie i jednocześnie strata jednego z filarów naszej obrony Darka Podrażki, który próbował wybić zmierzającą do pustej bramki piłkę i okupił to kontuzją po zderzeniu ze słupkiem. Dalej mecz już był wyrównany, czego efektem był wynik remisowy. Mecz kończyliśmy osłabieni, grając w dziesiątkę, wskutek kontuzji kolejnych trzech naszych zawodników spowodowanych zbyt ostrą,  jak na sparing,  grą przeciwników. Patrząc przez pryzmat aż czterech  kontuzji, jakie w tym meczu złapali moi zawodnicy na dwa tygodnie przed startem ligi, nie mogę być zadowolony z tego sparingu – podsumował po meczu prezes LKS Dar Placencja Dariusz Szymanik.

Sparingi:
LKS Vagat Domaniewice – LKS Dar Placencja 3:3 (1:2, 1:0, 1:1); br.: Dawid Sztampke 3 – Marcin Wawrzyńczak (7) i Adrian Zawadzki 2 (12 i 70).
Dar: Stanisław Kosmowski – Wojciech Jędrzejczyk, Adrian Kromski, Dariusz Podrażka, Michał Piekacz – Damian Zawadzki, Rafał Zawadzki, Wojciech Wójcik, Patryk Pęksa – Adrian Zawadzki, Marcin Wawrzyńczak. Na zmiany wchodzili: Przemysław Zagawa – Wiktor Królik i Jakub Kędziora.

1. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym (2017.08.12-13):
LKS Fenix Boczki Chełmońskie – GLKS Wołucza (s, godz. 17.00)
GKS GłuchówLKS Pogoń Bełchów (s, godz. 17.00)
LKS Korona Wejsce LKS Dar Placencja (s, godz. 17.00)
LZS Muskador Wola Pękoszewska – LUKS Juvenia Wysokienice (s, godz. 17.00)
Manchatan Nowy KawęczynMLKS Widok Skierniewice (s, godz. 17.00)
GLKS Olimpia Jeżów LZS Victoria Bielawy (s, godz. 17.30)
GKS Korona Stary Dwór – GKS Olimpia Chąśno (n, godz. 11.00)
LKS GrabiceLKS Vagat Domaniewice (n, godz. 11.00)
MKS Unia II Skierniewice – Pogoń Godzianów (n, godz. 11.00)
LKS Victoria Chrząszczew – LKS Orzeł Nieborów (n, godz. 11.00)
GLKS RZD Żelazna – KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 11.00)
LKS Start Złaków Borowy – LUKS Olympic Słupia (n, godz. 14.00)
FC Jubiler Łowicz – SKF Zryw Wygoda (n, godz. 16.00, boisko Wygoda)
MGKS Białka Biała Rawska – LKS Orlęta Cielądz (n, godz. 16.00)

2. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym – 23.08.2017 (środa).
3. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym – 6,09.2017 (środa).
4. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym – 20.09.2017 (środa).
5. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym – 4.10.2017 (środa).

Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

4 komentarze

  1. Członek zespołu pieśni i tańca

    Typowy folklor w Placencji, cały świat najgorszy a Szymanik pewnie opowieści jakby na innym meczu był 🙂 Normalka, dziwie się że na sędziowanie jeszcze nie narzekał 🙂

    • Najpierw to tego sędziego trzeba załatwić bo z tego co obserwuje Vagat,caly czas kasy na sędziego na sparingi żałuję,sedziuje jakis grubcio co o sędziowaniu wie tyle,ile ja o balecie mongolskim a potem wychodzą takie sytuacje jak ta i Niestety mecz z Placencja nie jest pierwsza taką sytuacją a patrzę na to obiektywnie.

  2. Bryszewski,patrząc na Twój kałdun to Ty zmień dyscyplinę,na sumo najlepiej???

  3. SZYMANIK OPOWIADA BZDURY-SAMI KOPALI SIĘ PO GŁOWACH A PÓŹNIEJ BYŁ PŁACZ! ZMIENIĆ DYSCYPLINĘ NA BIERKI LUB SZACHY- TYLKO GŁOWA UCIERPI OD MYŚLENIA!!!