Rozpoczynamy publikację informacji na temat stanu majątkowego władz samorządowych, począwszy od radnych powiatu łowickiego. Przygotowujemy je na podstawie oświadczeń majątkowych, jakie osoby pełniące funkcje publiczne zobowiązane są składać co roku, wskazując stan na koniec roku poprzedniego.

Oświadczenia majątkowe, fot. zastępcze
Oświadczenia majątkowe, fot. zastępcze

Marcin Kosiorek – starosta łowicki, uzyskał mandat z Łowicza. Na koniec roku nie miał zgromadzonych żadnych pieniędzy. Nie posiadał nieruchomości. Na dzień 31 grudnia 2018 r. miał 100% udziałów w Sp. z o.o. Pyszne Socho Non-for-Profit.

Od marca 2018 był członkiem Rady Nadzorczej Geotermii Uniejów, z czego osiągnął dochód 17.845,50 zł. Z tytułu umowy o pracę uzyskał 45.436,89 zł, odebrał diety radnego powiatowego w wys. 17.355,89 zł, jako członek Rady Programowej TVP 3 Łódź uzyskał 2.123 zł.

Nie wymienia składników majątkowych o wartości powyżej 10 tys. zł. Wraz z żoną spłaca kredyt w SKOK Jaworzno, do spłaty pozostało 28.120 zł.

Więcej w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina oraz w wydaniu cyfrowym

6 komentarzy

 1. trzeba zainwestować, ale w siebie…

 2. Łowiczanka

  Coś tu się faktycznie nie zgadza. Nie miał pieniędzy i żadnych nieruchomości? To sierota z domu dziecka czy wszystko zostało zatuszowane dla dobra “biednego” zarządcy. Przed chwilą czytałam o oświadczeniu majątkowym wójta Gminy Oporów i jestem wielce zaskoczona. Po chusteczkę p. M. K. jest tym starostą? Wiadomo że rządzić idzie się jedynie dla własnej korzyści.

 3. Cyt za lowiczanin.info. “Marcin Kosiorek – starosta łowicki, uzyskał mandat z Łowicza. Na koniec roku nie miał zgromadzonych żadnych pieniędzy” – to co to za gospodarz, który będąc osobą w “średnim” wieku nic nie ma. Może to oznaczać, że:
  – nic nie umie, bo jego praca była dotąd nisko oceniona,
  – nie jest osobą oszczędną i zapobiegliwą,
  – nie potrafi gospodarować swoimi środkami finansowymi.
  Jak by się na to nie patrzeć, starosta powinien mieć raczej przeciwne cechy i pokazywanie siebie jako osoby biednej, świadczy o tym, że nasz powiat raczej nie może liczyć na nic innego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.