Nie tylko oprawa obrazów!

Bez wątpienia oprawa obrazów wiąże się bardzo mocno z estetyką całego “przedmiotu”, który wyląduje na ścianie, czy innym ważnym dla nas miejscu. Obrazy stały się już integralnym elementem wystroju wnętrza i to właśnie dlatego wiele osób decyduje się na ramy pełne przepychu, a te nierzadko są w stanie nawet przyćmić działo, do którego pierwotnie miały być tylko dodatkiem. Tym razem skupimy się jednak na innych przedmiotach, które dla właściciela posiadają wartość symboliczna lub sentymentalną. Oczywiście nie wykluczamy, że oprawa obrazów również może być tym podyktowana, jednak biorąc pod uwagę przedmioty, które tutaj przedstawimy, zdecydowanie na piedestale ląduje sentyment i symbolika.

Oprawa nietypowych przedmiotów

Ludzie decydują się uprawiać najróżniejsze rzeczy i czasami ów symbolika jest trudna do wychwycenia dla osób postronnych. Przeważają jednak pamiątki sportowe lub takie związane z gwiazdami muzyki czy show biznesu. Bardzo często w ramy oprawiane są koszulki piłkarzy, koszulki startowe, czy trykoty kolarskie. Fanom w jakiś sposób udało się zdobyć taki artefakt lub w najlepszym wypadku dostali go od swojego idola. Ma on dla nich tak dużą wartość, że zdecydowali, iż musi wisieć na ścianie i to nie w byle jakim wydaniu. Na warsztat brane są również kaski kolarskie czy żużlowe. O ile oprawa obrazów jest łatwa ze względu na kształt przedmiotu, to już oprawienie okrągłego kasku może nie być tak łatwe. Na całe szczęście istnieją firmy, które są w stanie stworzyć specjalne szkatuły na wymiar, w których bez problemu zmieści się taki kask czy piłka footballowa.

Pamiątki i ważne przedmioty

Jeśli chodzi o sentyment, z pewnością dużą rolę odgrywają pamiątki po bliskich nam osobach. Okulary, zegarek, czy bransoleta – wbrew pozorom wiele osób decyduje się oddać im wyjątkowy szacunek i zamknąć to wspomnienie w bardzo eleganckich ramach czy szkatułach. Słyszeliśmy również o przypadku, gdy pewien fryzjer postanowił oprawić w ramę swoje nożyczki, które przez długi czas służyły mu do wykonywania zawodu. Jeżeli robicie coś ciekawego i posiadacie przedmioty, które są dla Was ważne, może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem? 

Komentowanie nie jest możliwe.