W środę 19 września w Mastkach nastąpiło oficjalne przekazanie do użytku boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej. Uczniowie korzystają z nowego obiektu już od początku roku szkolnego.

Placówka w gminie Chąśno jest prawdopodobnie pierwszą w powiecie, która może pochwalić się boiskiem wykonanym w nowoczesnej technologii z systemem odwodnieniowym.

Otwarciu szkolnego boiska towarzyszyło przecięcie wstęgi, wystrzelenie serpentyn i wypuszczenie balonów do nieba oraz występy uczniów.

Prace nad budową boiska były prowadzone w trakcie wakacji, a więc dzieci po powrocie do szkoły zastały obiekt już w nowej odsłonie.

Całkowita wartość projektu wynosi 214.312,13 zł, z czego 85.000 zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, zaś reszta pochodzi ze środków samorządu gminy Chąśno.

W związku z organizacją uroczystości także sesja Rady Gminy Chąśno odbyła się w szkole w Mastkach.

fot. szkoła w Mastkach i NŁ

3 komentarze

  1. impreza jak za komuny.

  2. Bejda z “peselu” jest tego przykładem. Wybory blisko-nieważne jak ,byle zaistnieć!

  3. Bardzo fajnie wygląda to nowoczesne boisko na tle rozwalajacych sie budynków gospodarczych dach z papa sie prawie zapada, nawet drzwi nie odmalowano na taka impreze. Chyba to jakies wotum nieufnosci wobec tych wszystkich oficjeli.