Przecięcie wstęgi w nowocześnie wyposażonej pracowni lingwistycznej było jednym z punktów programu dzisiejszej konferencji w II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, poświęconej nauce języków obcych.

Najpierw jednak dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu Tadeusz Żaczek, który jest również prezesem łowickiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego, w krótkim wykładzie omówił historię Austrii od Kongresu Wiedeńskiego po jej wstąpienie do Unii Europejskiej w 1995 roku, szczególną uwagę poświęcając Republice Austriackiej, która w listopadzie będzie obchodzić setną rocznicę utworzenia.

Z kolei nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Anyszewska zaprezentowała najważniejsze miejsca współczesnego Wiednia, omawiając też wyjazd szkoleniowy do tego miasta, jaki odbyła wraz z dyrektor Agnieszką Rutą-Kucińską – szkoła stara się uruchomienie programu wymian międzynarodowych dla uczniów.

Historię działającej m.in. w Łowiczu austriackiej firmy Baumit przybliżył jej przedstawiciel – Cezary Makles.

Wręczono też nagrody laureatom organizowanych przez szkołę powiatowych konkursów z języka angielskiego, niemieckiego oraz wiedzy o Austrii. Szczególne gratulacje odebrała też Eliza Kocur, która w tym roku po raz drugi została finalistką Olimpiady Języka Rosyjskiego.


Po krótkim występie artystycznym uczniów, goście zostali zaproszeni do pracowni nr 11, do której wstęgę przecięli dyrektor Ruta-Kucińska oraz starosta łowicki Krzysztof Figat. Uczniowie zaprezentowali tam lekcję języka angielskiego z wykorzystaniem technologicznych możliwości, jakie daje nowoczesne wyposażenie.

2 komentarze

  1. Czekamy na kolejnych olimpijczyków z języka rosyjskiego!

  2. Brawa dla nowej dyrektor Medyka! Widać ze szkoła w końcu prężnie się rozwija i zmienia na lepsze! Klasopracownia świetna, oby tak dalej!