Dziś, 23 października w Koźlu, w gminie Stryków oddano do użytku nowo wybudowaną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. gen. dyw.T. Kutrzeby oraz Salę Tradycji. Jednocześnie świętowano Gminny Dzień Edukacji Narodowej.

Wstęgę przecina burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Jeszcze do niedawana lekcje wf SP Koźle odbywały się w prowizorycznej, małej i niskiej sali gimnastycznej. Nowy obiekt kosztował 2,25 mln, z czego 0,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki. Szkoła oprócz sali gimnastycznej z antresolą i zapleczem, w którym znajdują się szatnie, natryski, sanitariaty, magazynki oraz pokój nauczyciela wf, zyskała nowe sale lekcyjne, szatnie i sanitariaty dla klas I-III. Stara sala została zagospodarowana na świetlicę i siłownię.

Z upominkiem dla szkoły na uroczystości pojawił się m.in. Grzegorz Kozłowski, honorowy prezes strykowskich Zjednoczonych, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strykowa. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Jak podkreślił podczas dzisiejszej uroczystości burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, sfinalizowana w Koźlu inwestycja, to część realizowanego od lat programu wyposażenia szkół na terenie gminy Stryków w sale gimnastyczne. Koźle jest trzecią po Niesułkowie i Dobrej miejscowością, w której taki obiekt pojawił się w ostatnim czasie. Do zaspokojenia pozostają potrzeby Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, co do czego gmina również snuje plany. – W dalszym ciągu będziemy kontynuować realizację takich obiektów. Ten najbliższy to Centrum Kultury w Strykowie, a ponadto duży, nowoczesny obiekt oświatowo-sportowy na terenie miasta, ale służący całej gminie, który jest obecnie na etapie projektowania- poinformował burmistrz Jankowski.

W trakcie uroczystości otwarcia sali nastąpiło wręczenie nagród dla dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu miasta i gminy Stryków z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z budżetu gminy na ten cel przeznaczono łącznie 24.891,90 zł.

Gratulacje odbiera m.in. Małgorzata Frącala, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Strykowie. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dziś przecięto również wstęgę do Izby Tradycji, w której szkoła zgromadziła opracowania i eksponaty dotyczące lokalnej historii września 1939 roku, kiedy to w Koźlu i okolicznych wsiach trwały działania wojenne w ramach Bitwy nad Bzurą. Twórcami Sali Pamięci są inż. Jan Tyc oraz dyrektor SP Koźle Jerzy Makowski.

Więcej na temat uroczystości w najbliższym papierowym wydaniu WG. 

Komentowanie nie jest możliwe.