Dzięki dotacji pozyskanej z WFOŚiGW w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starym Waliszewie powstała nowoczesna ekopracownia, którą dziś oficjalnie otwarto.

Projekt utworzenia Szkolnego Centrum Ekologii zakwalifikował się do dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu “Moja wymarzona ekopracownia” w kwocie 28.750 zł. Organ prowadzący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starym Waliszewie, czyli Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic zapewniło środki na udział własny, a cała inwestycja kosztowała około 36 tys. zł. Został zrealizowana jeszcze w roku 2017 i rozliczona do końca grudnia.

Dziś, 17 stycznia, nastąpiło oficjalne otwarcie ekopracowni, na które przybył prezes WFOŚiGW Wojciech Miedzianowski. Obecny był prezes waliszewskiego stowarzyszenia Cezary Olejniczak, wiceprezes Adam Krysicki i oczywiście dyrektor placówki Iwona Bartosiewicz wraz z zastępczynią Anną Lelonkiewicz.

Goście wzięli udział w przecięciu wstęgi na otwarcie ekopracowni, w której czekali już na nich uczniowie oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych. Młodzież opowiedziała o pracowni i na kilku stanowiskach zaprezentowała pozyskane dzięki dotacji pomoce dydaktyczne, m.in. model organizmu człowieka, mikroskopy z zestawami preparatów, gry edukacyjne dla młodszych uczniów, ruchomy model układu słonecznego, stację meteo i zestawy do badania wody oraz gleby. Uruchomiono tablicę interaktywną.

Wojciech Miedzianowski życzył uczniom, aby nowoczesne pomoce naukowe pomagały im zrozumieć otaczający świat po to, by w przyszłości potrafili działać na jego korzyść.

Więcej o nowej waliszewskiej ekopracowni i innym proekologicznym projekcie realizowanym w szkole napiszemy w gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina”, a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.