Nietypowe atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Już od Bożego Ciała w parku w Arkadii będzie można podziwiać owce, zaś dzień później do Nieborowa przyjadą mobilne ule. Ich pojawienie się ma mieć nie tylko walor turystyczny, ale przede wszystkim praktyczny.

Owce pojawiły się w parku w Arkadii dwa lata temu, gdy realizowany był program historyczny przez TV Arte. Wówczas gościły tam przez 4 dni. Fot. Muzeum w Nieborowie i Arkadii

Pomysł umieszczenia owiec w parkowej przestrzeni ma podłoże historyczne, gdyż za czasów Heleny Radziwiłłowej owce spacerowały swobodnie po całym parku, komponując się z sielską scenerią ogrodu urządzonego w stylu angielskim. Ich ponowne sprowadzenie do parku ma jednak wymiar przede wszystkim praktyczny. 10 owiec, w tym jeden baran, zostanie umieszczonych w zagrodzie, która obejmuje teren dawnego sadu. Jest on trudny w utrzymaniu ze względu na dużą ilość trawy, która rośnie szybko w okresie letnim. Zwierzęta będą na niej wypasane.

10 uli z pszczołami będzie ustawionych zaś w parku w Nieborowie. Ich zadaniem będzie zapylanie drzew w alei lipowej. Ule będą miały charakterystyczne żółto-niebieskie barwy, które ułatwiają pszczołom powrót do swoich domów.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.