Zbliża się jubileuszowa, 20. edycja Och! Film Festiwalu, która odbywać się będzie od 26 stycznia do 24 lutego 2019 roku w obu salach kina Fenix i w klubie HopKultura. Od kilku dni organizatorzy zdradzają na Facebooku, jakie niespodzianki przygotowali dla publiczności w ramach festiwalowych sekcji.

Filmem otwarcia będzie „Ułaskawienie” (2018) w reż. J.J.Kolskiego. Dramat, który został obsypany nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widzowie w Łowiczu obejrzą w ramach specjalnego, przedpremierowego pokazu.

Koncert otwarcia zagra krakowski zespół instrumentalny Kroke (27 stycznia), który początkowo był kojarzony głównie z muzyką klezmerską z wpływami bałkańskimi, zaś obecnie czerpie inspiracje z muzyki etnicznej, brzmienia orientu, a nawet jazzu, tworząc swój własny, charakterystyczny styl.

Kolejne propozycje w ramach imprez towarzyszących to Pablopavo i Ludziki (8.02) oraz ich najnowsza płyta „Marginal” (popularnością w sieci cieszy się kawałek z tego krążka pt. „Karwoski”), a także monodram „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka (10.02).

W sekcji Głównej zobaczymy przedpremierowy pokaz filmu „Green Book” (2018, reż. Peter Farrelly), a także „Mój piękny syn” (2018, reż. Felix Van Groeningen).

W sekcji Siedemnasta pojawiły się już tytuły, takie jak: „Climax” (2018, reż. Gaspar Noé); głos pokolenia w filmie „Nina” (2018, reż. Olga Chajdas) oraz włoski kryminał „Dziewczyna we mgle” (2017, reż. Donato Carrisi).

W sekcji Dokument obejrzymy: „Wieś pływających krów” – relacja z pobytu trójki młodych berlińczyków na podlaskiej wsi; „Jeszcze dzień życia” – historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli oraz „Książę i dybuk”, czyli filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo i reżysera mistycznego, żydowskiego „Dybuka”.

Komentowanie nie jest możliwe.