W ubiegłym tygodniu sala porodowa łowickiego szpitala wzbogaciła się o 2 nowe łóżka porodowe, których zakup sfinansowany został przez miejski samorząd. Łóżka są nowe, bezpieczne i funkcjonalne, obydwa kosztowały 50 tys. zł.

 

Szpital zakupił łóżka w firmie z Żywca, ale są one produkcji brazylijskiej. Przywieziono je do szpitala 13 lipca, przedstawiciel polskiej firmy przeszkolił personel w ich obsłudze i tego samego dnia pierwsza pacjentka odbyła na jednym z nich poród. Zaletą nowego zakupu jest funkcjonalność. Regulowane są w nich pilotem: oparcie pleców, wysokość, pozycja Trentenbelunga – czyli z uniesionymi nogami oraz anty-Trentenbelunga, czyli z opuszczonymi nogami. Są one też funkcjonalne dzięki temu, że mają zamontowany stojak na kroplówkę, poza tym mają dwa oparcia (zagłówki), a jedno z nich można zamontować przy nogach pacjentki. Dzięki temu mogą one służyć nie tylko podczas porodu czy 2 godzin po nim, kiedy pacjentka pozostaje jeszcze na sali porodowej na obserwacji, ale i dłużej, gdy jest przykryta pościelą.    

Dotychczas pacjentki oddziału położniczego łowickiego szpitala rodziły na łóżkach przekazanych kilkanaście lat temu w darze. Ale już wtedy nie były one nowe, a w ostatnim czasie nie spełniały już współczesnych standardów. Mechanizmy regulacji już dawno w nich nie działały, a szpital nie miał części serwisowych, aby je naprawić. Korzystanie z nowych łóżek porodowych poprawiło standard pacjentek i personelu, który jest przy nim obecny. – W przypadku takiego sprzętu, ważny jest komfort i pacjentki, i personelu medycznego. Każdy z nas może ustawić łóżko na wysokości dostosowanej do swojego wzrostu, a to nam ułatwia pracę – mówi Bogumiła Cebula, położna koordynująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym.

(Mirosława Wolska-Kobierecka)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.