Dwójka zawodników UKS Błyskawica Domaniewice, Artur Janicki i Wojciech Sut wzięła udział w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w kategorii wiekowej juniorów i młodzieżowców rozgrywanych w dniach 26-27 listopada 2016 roku w Mińsku. Cel, jaki sobie postawili stając do rywalizacji z innymi panczenistami, mimo że nie przywieźli żadnego medalu, został osiągnięty.

UKS Błyskawica Domaniewice

W pierwszym dniu zawodów Sut w gronie ośmiu zawodników startujących w kategorii młodzieżowców zajął miejsce piąte, natomiast na tym samym dystansie Janicki wśród juniorów zajął w gronie 44 łyżwiarzy miejsce 22.

– Zawodników w konkurencji Wojtka startowało tylko ośmiu, ale 5. miejsce i tak uważam za dobrą lokatę, bo Wojtek był spośród wszystkich najniżej sklasyfikowany. Jeżeli chodzi o start Artura to jego zadaniem było zdobycie miejsca punktowanego, czyli co najmniej 24. I Artur to zadanie wykonał. O wyższe lokaty w tym sezonie będzie bardzo trudno – skomentował trener Mieczysław Szymajda

UKS Błyskawica Domaniewice

W kolejnym dniu zawodów Janicki startując na dystansie 1500 m zajął miejsce 26., natomiast Sut w swojej koronnej konkurencji – wyścigu masowym wśród 12 zawodników był szósty, co jak ocenił trener Szymajda: – Wojtek pojechał znakomicie. To jego najlepszy występ w karierze.

Na imprezie zabrakło niestety Sebastiana Janickiego, który został wycofany ze względu na opóźnienie w wydaniu paszportu, co z kolei pociągnęło za sobą  niemożność zdobycia na czas białoruskiej wizy.

Komentowanie nie jest możliwe.