Podczas odpustu w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu parafianie żegnali proboszcza ks. Adama Domańskiego i dziękowali mu za 10 lat posługi. On również im wszystkim dziękował, i z wielką skromnością, przepraszał za swoje ułomności. 

Mszy św. przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Dziuba i to on wygłosił kazanie. Przed mszą św. biskup poświęcił i odsłonił tablicę pamiątkową, poświęconą swojemu poprzednikowi, biskupowi Alojzemu Orszulikowi, który był inicjatorem powstania przed 20 laty parafii. 

Liturgia miała bardzo uroczystą oprawę, z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po błogosławieństwie przyszedł czas na pożegnania i podziękowania za minione 10 lat. Najpierw proboszcz sam podziękował parafianom, potem jemu dziękował ks. Kamil Goc, parafianie, w tym bielanki, Zarząd Osiedla Korabka, strażacy, klerycy, burmistrz Łowicza i wójt gminy Chąśno itd.

Biskup żegnając uczestników tych uroczystości powiedział, że w żadnej innej parafii diecezji łowickiej nie ma takiego pożegnania, jak na Korabce.   

https://youtu.be/P1UKp1tCOCA

 

3 komentarze

  1. Tak, wszystkim klechom.

  2. krzyzyk na droge

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.