Ordynariusz łowicki bp. Andrzej Franciszek Dziuba wizytuje dziś parafię św. Barbary w Głownie – Osinach.

Tradycyjnie, oprócz kościoła, odwiedza placówki oświatowe i inne instytucje znajdujące się na jej terenie. Witany jest z radością, od pierwszych chwil zjednuje sobie serca gospodarzy serdecznością, poczuciem humoru i żywym zainteresowaniem ich sprawami.

Ks. biskup przybył do parafii już w niedzielę 28 maja, gdzie o poranku uroczyście witany był przez jej mieszkańców przy kapliczce na Sikorskiego.
Dziś, w poniedziałek od rana odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie, by w następnych godzinach napiętego planu dnia zawitać w progach Miejskiego Przedszkola Nr 2 i innych placówek. My mieliśmy okazję uczestniczyć w jego odwiedzinach w “Dwójce”, gdzie uczniowie wystawili dla gościa i towarzyszącego mu proboszcza parafii św. Babary ks. Andrzeja Kapaona przedstawienie pt. “SOS dla Ziemi” o tematyce ekologicznej.

Nawiązując do przesłania przedstawienia ks. biskup mówił o tym, że jest to wezwanie, które należy przede wszystkim wysłać do samych siebie i w codziennym życiu dbać o poszanowanie przyrody, czystość lasów, wód i powietrza. Jako wskazówkę do bardziej ekologicznego życia polecił młodym lekturę encykliki papieża Franciszka “Laudato si” (“Pochwalony bądź”), poświęconej właśnie ekologii.

Wieczorem w kościele św. Barbary ks. bp. Andrzej F. Dziuba udzielić ma młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Komentowanie nie jest możliwe.