Przez najbliższych kilka dni park i plac zabaw przy baszcie gen. Klickiego będzie zamknięty. Powodem jest trwająca pielęgnacja drzewostanu zlecona przez ratusz.

 

Plan prac obejmuje usunięcie 6 drzew (część już wycięto), wśród nich są m.in.: jesion, akacja oraz charakterystyczne dla tego miejsca białodrzewy, czyli topole białe. Zdecydowano się na usunięcie drzew ze względu na ich zły stan i zagrożenie, które zaczynają sprawiać swoją wielkością i wiekiem – szczególnie białodrzewy, które pochylały się nad chodnikiem przy ul. Klickiego. W parku tym pielęgnacji, czyli korekcji koron i usunięciu posuszu, poddanych zostanie 36 drzew. Na wykonanie prac w cieniu baszty ratusz uzyskał zezwolenie Konserwatora Zabytków.

Tagi:

3 komentarze

  1. gosciówek

    inaczej będziesz pierdolił jak na placu zabaw gałąź zabije ci dziecko z rodziny albo stare drzewo podczas wiatrów coraz silniejszych w naszej szerokości geograficznej rozjebie samochód

  2. Może od razu wytnijcie wszystkie drzewa w tym waszym zacnym grodzie. Nic wam na głowy nie spadnie, żadna gałąź nie zaatakuje. “Pielęgnacja” – jprdlę… Przyroda też nas niedługo wypielęgnuje w 40 stopniowych upałach. Oby zaczęła od tych, co wydają zgody na taką rzeź drzew.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.