Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, 25 czerwca, nieczynny jest park w Arkadii. Pracownicy robią co mogą, by usunąć skutki wczorajszego podtopienia.

fot. Monika Antczak

Park ma zostać otwarty już jutro choć trzeba się liczyć z możliwością, że część może pozostać nadal wyłączona do zwiedzania, szczególnie jeśli chodzi o groblę, która została całkowicie zalana.

Szkody i tak mogły być dużo większe, bo woda w pewnym momencie niebezpiecznie podchodziła pod symboliczny grobowiec Heleny Radziwiłłowej na skraju ogrodu, w górnej jego części. Poziom rzeki podniósł się do wysokości stóp grobowca.

Kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii Monika Antczak mówi, że dałoby się tego uniknąć, gdyby miała wcześniej informację na temat planowanego zrzutu wody w Skierniewicach.

– Przygotowalibyśmy worki i inne zabezpieczenia, bylibyśmy w gotowości – mówi Monika Antczak, nie ukrywając, że wczorajsza sytuacja bardzo ją zdenerwowała. – Zabrakło przepływu informacji. Nie mieliśmy żadnych sygnałów z zewnątrz, dopiero w nocy nasza ochrona powiadomiła mnie, że niebezpiecznie podnosi się poziom wody.

Poważne podtopienia w części gminy Nieborów

1 komentarz

  1. Czego oczekiwać od ludzi ze Skierniewic? Przecież w 90% to głupki wsiowe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.