Finiszują zaplanowane na ten rok prace w nowym parku nad Moszczenicą w Strykowie. Jest odwodnienie, ścieżki i oświetlenie. Umowny termin z wykonawcą mija z końcem przyszłego tygodnia.

fot. ljs

Po dodatkowym zleceniu wykonania barierek oddzielających ścieżki od skarp i cieków wodnych przez jakiś czas mogą się tutaj jeszcze pojawiać robotnicy, ale jak tłumaczy wiceburmistrz Strykowa Tamara Barańska-Kiemaczyńska, było to konieczne ze względu na bezpieczeństwo osób, które będą korzystać z parku.

Park nad Moszczenicą to zamysł poprzednich władz gminy Stryków, który miał stanowić alternatywę dla wycinki starego parku miejskiego w związku z planami budowy Centrum Kultury. Inwestycja z powodu protestu części mieszkańców, utknęła w martwym punkcie. 

Zgodnie z pierwotną koncepcją poszczególne przestrzenie blisko dwuhektarowego obszaru łączy promenada główna, czyli podwójnie spleciona nieregularna elipsa. Prowadzą na nią dwa wejścia od strony miasta. I to już niemal zostało wykonane, ale prezentowana mieszkańcom koncepcja zakładała o wiele więcej.

O to, czego, czy i kiedy strykowianie mogą się jeszcze spodziewać w związku z tą inwestycją, również pytaliśmy nowe władze gminy.  O ich spojrzeniu na sprawę w przyszłotygodniowym gazetowym wydaniu WG. 

4 komentarze

  1. tylko są dwa problemy jeden to jest przepis budowlany że na skrzyżowaniu nie wolno budować obiektów a drugi to że właściciel części po suskich czyli pan Jacek Klimczak syn młynarza nie chce tego sprzedać bo myśli że jest taki cwany że kupi teren od gminy tam gdzie po sąsiedzku rozebrano ruderę .

  2. A tak szczeże to co Jankowski zrobił dla miasta strykowa.Tyle obiecywał.Obiekty sportowe nową szkołe dom kultury i wiele innych rzeczy.I nic.Tak bogata gmina i gdzie te pieniądze sie podziały.

  3. Dom kultury to powinien stanąć narogu warszawsmiei a kościuszki.Tam gdzie stoi ta stara chaupa.Szpeci ona tylko wizerunek miasta.

  4. No i po co burmistrz Jankowski to robił ? Było pozostawć krzaczyska i tylko ładnie mówić , to pewnie by dalej rządził . Docenili Go aż miło . Powinien brać przykład z sąsiednich gmin .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.