Uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odbyła się dziś, 14 grudnia, w Strykowie. Prezydent RP przyznał medale tym razem aż kilkunastu parom, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Oto nazwiska dostojnych jubilatów i miejscowości, z których pochodzą:

Marianna i Jerzy Burtka – Dobra, Bożenna i Wielisław Ferchow – Anielin Swędowski,  Zofia i Wacław Grzegorczyk – Stryków, Maria i Zenon Jaworscy – Zelgoszcz, Jadwiga i Seweryn Kaczmarek – Anielin Swędowski, Marianna i Bogdan Kokocińscy – Tymianka,Teresa i Janisław Królikowscy – Osse, Małgorzata i Eryk Krzemińscy – Dobra-Nowiny, Marianna i Kazimierz Piestrzeniewicz – Anielin Swędowski, Barbara i Tadeusz Płuciennikowscy – Stary Imielnik, Zdzisława i Stanisław Polasińscy – Sadówka, Elżbieta i Jan Rożniata – Wyskoki, Alicja i Jerzy Sołtysiak – Lipka, Irena i Marian Tomczak – Anielin Swędowski.

Dostojnych jubilatów udekorował medalami burmistrz Strykowa Witold Kosmowski w towarzystwie kierownika USC Radosława Zaborowskiego oraz jego zastępcy Anety Jędrzejczak. Uroczystość uświetnił występ Chóru Seniora Echo.

Więcej na temat tego wyjątkowego wydarzenia w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.