Mieszkańcy wschodniej części miasta, a szczególnie osiedla Zatorze, są zmuszeni zmagać się z paskudnym zapachem, którego źródłem jest miejska oczyszczalnia ścieków, a który stał się dokuczliwy w związku z upałami, które dziś osiągają temperaturę 32 stopni Celsjusza.

Oczyszczalnia ścieków w Łowiczu
Oczyszczalnia ścieków w Łowiczu

Kierownik oczyszczalni Cezary Kołodziejski w rozmowie z nami potwierdził problem, odebrał już w tej sprawie kilka telefonów od mieszkańców.

– Nic nie możemy zrobić – powiedział – już nie gromadzimy na terenie oczyszczalni osadów, które wcześniej sprawiały nam takie problemy, są one wywożone na bieżąco. Przykry zapach uwalnia się z części osadowej, w tym z komór nitryfikacyjnych. Środek, którego używamy do neutralizacji zapachu w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza przestaje działać – tłumaczy.

Jedynym realnym wyjściem w tej sytuacji jest czekać na obniżenie się temperatur.

26 komentarzy

 1. Tak wybraliście drodzy mieszkańcy. Ręka rękę myje w każdej sprawie. Na KJK zagłosowali wszyscy z ratusza, szkół i szpitala żeby nie stracić roboty. Ot cała tajemnica 🙂 nie było, nie ma i nie będzie zmodernizowanej oczyszczalni bo nie ma na to pieniążków. Może za kilka/kilkanaście lat….

 2. Co wy ludzie chcecie od tego zapachu? Jak sienie podoba, to nierobic kupy do sedesow i nie spuszczac wody. MI SIE TEN ZAPACH PODOBA!!!
  Ja jestem miłośnikiem MIŁOŚCI GRECKIEJ, podczas której takie zapachy to podstawa udanej zabawy. Gdy tylko zawieje z oczyszczalni taki zapaszek, od razu mam ochotkę na igraszki…

 3. Wali od kilku lat, nie daj Bóg zapomnieć zamknąć okno. Kłamcy z um

 4. Zgłoszenie trzeba zrobić do TVN . Może program Uwaga ? Śmierdzi nawet w niskiej temperaturze.

 5. Na reymonta , tkaczew mostowa tez dobrze klepie.

 6. Oto wiersz na cześć odwiedzającego nas brata Cesarza Japonii
  Witaj! Konicziła!
  W mieście Krzyśka Wąsacza
  Wybacz Panie smród jak ze sracza
  Spaliny i korek z niejednego tiracza
  Wiemy, że to wizycie uwłacza
  Naród tutejszy wraz z tobą rozpacza
  Lecz nie możemy nic zrobić
  Wybraliśmy baranów co zgnoili Łowicz

 7. To jest sprawa dla Ekspresu reporterów. Jak w 15 lat z Łowicza zrobiono krainę Tirem płynącą i gównem śmierdzącą. To piszemy list do Pani Jaworowicz. Niech śmierć naszego miasta będzie przestrogą dla innych.

 8. Czepiacie się. Jest wyraźnie napisane, że nic nie można zrobić, to nie można. Boże Ciało, Dni Łowicza za chwilę. No i brat cesarza Japonii będzie miał niezapomniane wspomnienia z wizyty 🙂

 9. my tu mamy swoich fachowsców

  Po przeczytaniu wiadomości mam pomysł, podaję do rozwagi ratusza – KJK niech legnie krzyżem w bazylice z Zawitkowskim i niech wymodlą zimne lato, albo niech je odwołają w ogóle, bo lato to tylko kłopoty. Cholera co za czasów doczekaliśmy…
  Tak na marginesie – w takim Los Angeles to musi walić co? Cały rok mają ciepło. Ciekawe jaki burmistrz utrzymałby się w Stanach na swoim stanowisku, gdyby władał (bezwładał) miastem tak jak KJK?

 10. my tu mamy swoich fachowsców

  My tu mamy swoich fachowców – grzmiał KJK do Sobczaka na debacie w ECO. Minęło pół roku i efekty są: korki w mieście wynikające z samowoli PKP (robią jak chcą, kiedy chcą i co chcą). Reakcji ratusza BRAK. Korki u zbiegu Bolimowskiej i Warszawskiej. Solucji z ratusza BRAK. Smród z oczyszczalni. Ratusz milczy, a NŁ pisze “nie da się nic z tym zrobić”. W mieście syf. W piątek i sobotę obok rynku armagedon, ale każdego dnia w centrum też brudno. Ratusz milczy. Hałas i pijaństwo na parkingu za ratuszem. Ratusz nic. Wobec tego co robią ci fachowcy Panie Burmistrzu?

 11. Łowicz Łowicz

  Ludzie, nie srajcie tyle! Apeluję do Was!

 12. Śmierci w dużej części miasta, w centrum na zmianę co parę minut czuć ten smród . I gadacie głupoty, że ciepło to śmierdzi, wystarczy że wieje nam od południowego wschodu i już wali tym smrodem niemiłosiernie, nawet po nocach . Ciepło mamy od tygodnia, a śmierdzi od 2 tygodni jak nie lepiej .

 13. Śmierdzi jak sto diabłów!

 14. Proponuję przenieść Pana K. Olko z OSiRu do centrum władzy w mieście, czyli Ratusza i zatrudnić na stanowisku “samodzielnego koordynatora do spraw smrodu w mieście i innych spraw wymagających doświadczenia w walce”

  • Jak mnie pamięć nie myli, Pan Olko jest radnym, ale nie z tego okręgu który obejmuję zatorze, wiec nie rozumiem co Pan ma na myśli dodając ten wpis. Z tego okręgu dostała się miedzy innymi Pani Gębura i Pan Zasępa (?) a także kilka innych osób, także może odezwać się do nich ?

   • To problem ogólnomiejski, faktycznie Olko z Gęburą stworzyliby niezły duecik fachowców – na skalę ogólnopolską.

 15. mieszkaniec mniej ważny niż samouwielbienie KJK

  Sam NŁ powinien teraz mieszkańcom Łowicza zmagającym się ze smrodem przypomnieć uprzejmie artykuł o tunelu pod torami niedaleko energetyki. Wówczas wszyscy przeczytaliśmy tekst p. Waligórskiego, że nie potrzebna nam “wypasiona” oczyszczalnia. No jak wszyscy czujemy NIE POTRZEBNA. Tunel będzie super. Szybciej wjadą do centrum Ci, co i tak omijali ww. przejazd obwodnicą, ale za to cały Łowicz będzie miał aromat gnoju. Łowicz za torami ma tysiące TIR-ów pod oknami, jazgot, smród i jest wzorowo ignorowany przez Ratusz. Jak to się stało, że ten okręg wyborczy dał władzę KJK? Nie wiem.

 16. mieszkaniec mniej ważny niż samouwielbienie KJK

  Poniżej 25 st tez jest różnie. bywają dni nie do wytrzymania. Ciekawy jest jednak wydźwięk artykułu. Władze miasta jakby nie istniały. jest tylko oczyszczalnia, osad i wysoka temperatura. Panie Burmistrzu zapraszamy do nas, na druga stronę torów. Jak nie zgiełk, to smród oczyszczalni. Cieszymy się Pańska aktywnością na zlotach motocyklowych, marszu dla rodziny, foodtruckach i innych imprezach WAŻNYCH dla miasta, ale gdyby Pan był łaskaw pochylić się nad tym nieprawdopodobnym smrodem, będziemy wdzięczni. Pochwalimy nawet NŁ jak zrobi Pany zdjęcie na tle oczyszczalni.

 17. Sorry taki mamy klimat

 18. Śmierdzi niemiłosiernie.

 19. Zapraszam burmistrza niech poczuje w jakim smrodzie musimy mieszkać. Proponuję zatrudnić jeszcze jednego vice burmistrza który zająłby się tylko tym problemem

  • Jest super a będzie jeszcze lepiej.

   Teraz już wszyscy siedzą na stołkach radnych cichutko bo wiedzą że jak zaczną się za bardzo udzielać to zostaną powołani na 3 vice burmistrza. 😁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.