Łowiczanie nie muszą jeździć do Skierniewic, jeśli chcą zrobić zakupy w markecie budowlanym. Dzisiaj, 17 marca, został otwarty sklep Patio Color wybudowany na terenie po dawnej jednostce wojskowej w centrum miasta.

Ludzie, z którymi dzisiaj rozmawiśmy w sklepie nie mają wątpliwości – na lokalnym rynku był potrzebny taki sklep. Świadczyć może o tym zainteresowanie otwarciem – przez pierwsze cztery godziny oitwarcia wystawionych zostało ponad 600 paragonów. OCzywiście trudno będzie powtórzyć taki wynik, ale można go odczytać jako dobry prognostyk dla właścicieli.

W samo w markecie południe oficjalnie przecięta została wstęga. W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, komendant PSP st. bryg. Jacek Szeligowski oraz ekonom diecezji łowickiej ks. Adam Matysiak, który poświęcił nowo otwarty sklep.

23 komentarze

 1. Takim zarządzaniem gruntami miejskimi powinien się zainteresować prokurator i wyciągnąć odpowiednie wnioski .

 2. Świetnie zaopatrzony market! Brakowało takiego miejsca brakowało w rejonie Łowicza!

 3. Jeden plus to taki, że ma toto dużo dłuższe godziny otwarcia w soboty i w niepisowe niedziele. Bo teraz jak komuś przy robocie czegoś braknie po 14 w sobotę to d..a blada i fajrant albo wycieczka do trochę większych wiosek: skierniewic lub sochaczewa

 4. A mnie się podoba . Marudy

 5. Po co miasto miało by stawać w przetargu puzniej dzielić to na działki ile to pracy i wysiłku lepiej wpaść, poświęcić, napić się szampana.
  tylko nie rozumiem po co tam ksiądz, burmistrz, komendant straży,?
  każdy kto zaprosi może liczyć na taki “orszak 3 króli”?

 6. Oj pięknie to ,,księgowy ” trafił , bardzo celna uwaga ! Czemu miasto nie przejęło i nie sprzedaje jako teren inwestycyjny nie wiem ?

 7. Szkoda, ze miasto nie kupiło tego terenu,
  Kosiorek miałby fuchę, żeby to zagospodarować

 8. Gdyby miasto kupiło działkę po jednostce do tej pory nic by się tu nie działo, wyglądało by to gorzej niż tereny PKP ewentualnie zamieszkiwaliby tam jeszcze więcej ukrainców

 9. Do Ryszarda:za te komplementy samochod masz zagwarantowany(jak sobie kupisz!ha ha ha…)moze dadza Ci jeszcze dozywotnio karte rabatowa za kiepska reklame…

 10. Jestem dumny z pięknego a przede wszystkim polskiego obiektu który powstał na terenie dawnej jednostki wojskowej.Niedługo obok niego powstanie stacja benzynowa ,market spożywczy,restauracja.
  Byłem na otwarciu ,sprawdziłem ceny wystawionych produktów i stwierdziłem że ceny konkurencyjne
  niższe jak w innych łowickich sklepach.

  • tylko, że te niższe ceny to tylko na otwarcie. Sprawdź sobie Rysiu na stronie internetowej tam są gazetki “promocyjne” z tymi samymi prawie artykułami ale w cenach już wyższych. Cudów nie ma – patiocolor buduje swoje sklepy w małych mieścinach w których może konkurować z pseudohurtowniami bo tak nazywają się u nas sklepy budowlane

 11. Ksiegowy

  W Skierniewicach teren po byłej jednostce przejęło Miasto i okazało sie ze mozna ! W Łowiczu miasto nie chciało to kupił inwestor na przetargu , podzielił i sprzedał . Kupił po ok 150 zł za metr kw. a sprzedaje po 400- 500 złotych . Ta różnice mogło zarobić miasto czyli my i do tego byłaby kontrola nad tym co tam powstaje …kto zdecydował o tym ze to nie miejska działka ?

 12. czytelnik

  Janusze z halynynami , brajankami i dzesikami ruszyli po ziemię do kwiatków w promocji.
  Zgadzam się z przedmowcą że to buda w centrum miasta a powstanie ich więcej na tym terenie.

 13. Czy wierzycie że ktoś wygra samochód
  on już jest wygrany do danej osoby
  od miasta za zgodę na market
  a wasze dane są do sprzedania na wolnym rynku

 14. Nawet dziecko skuma ze ten market to “konkurencja” ja osobiscie wole zaopatrywac sie w lowickich hurtowniach bo jest taniej!

 15. Market poświęcony będziemy tam się modlić

 16. Jak można było dopuścić do tego aby w centrum miasta powstała taka wstrętna szara buda z najtańszej, badziewnej blachy? Jak można było w ogóle dopuścić żeby tak cenna działka została sprzedana? Wstyd panie Kaliński!

 17. czytelnik

  O otwarciu Lidla nic nie było, jedynie drobna wzmianka w kontekście zakazu handlu w niedziele…

 18. Widac ze wybory sie zblizaja,wasaty jest wszedzie tam gdzie media!!!

 19. A kto swiecil?Wronka,ten madrala od budowy kosciola na Gorkach?

 20. Najważniejsze, że poświęcone;/ XXI wiek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.