Poprzez patriotyczny przemarsz ulicami centrum Łowicza uczniowie i nauczyciele Pijarskich Szkół Królowej Pokoju przypominają dzisiaj, 8 listopada, jak wielką wartością jest niepodległość Polski.

Przemarsz wyruszył sprzed budynku szkoły, który – wzorem ubiegłych lat – był ozdobiony w biało-czerwone barwy i portrety historycznych postaci. Najpierw uczniowie zaśpiewali przed szkołą Mazurka Dąbrowskiego.

Za postacią generała Józefa Hallera (w tej roli Mikołaj Seliga), który jechał na koniu, szli werbliści oraz pozostali uczniowie, część w historycznych kostiumach.

Nieśli oni flagi, transparenty niepodległościowe i portrety zasłużonych postaci, śpiewając patriotyczne pieśni i piosenki.
Trasa prowadziła z ul. Pijarskiej przez Aleje Sienkiewicza, ul. Kurkową, ul. Stanisławskiego, Nowy Rynek, ul. Zduńską i Stary Rynek. Na rynkach pochód zatrzymywał się, a uczniowie odczytywali przygotowane na tę okazję teksty.

Ponadto w poniedziałek, 11 listopada o 17.00 w sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju uczniowie zapraszają na otwarte dla wszystkich przedstawienie z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Ojczyzna… Blisko, coraz bliżej”.

9 komentarzy

  1. Patriotycznie i komicznie. Takich szwejków dawno nie widziałem. Gdzie tu szyk polskiego żołnierza i szacunek do mundury? adidasy i pasy na jajach to oddanie hołdu? WSTYD!!!

  2. ludzie prawdziwe Swieto Odzyskania Niepodleglosci jest 28 czerwca, 11.11 jest św.okupanta!

  3. elo wale wiadro

    ja ci dam hultaju hallera nie uszanujesz ;((((

  4. Piękny koń,reszta nie za very!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.