Od dziś Paweł Kasica zaczyna kolejny, 15 już rok sprawowania funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Strykowie. Będą mu w tym pomagać: Andrzej Janeczko oraz Łukasz Orłowski, którzy zostali wybrani wiceprzewodniczącymi. Inauguracyjna sesja już za nami.

Paweł Kasica ponownie zajmuje stanowisko przewodniczącego. fot. ljs

Wybór przewodniczącego rady i jej wiceprzwodniczących nastąpił po uprzednim wręczeniu radnym oraz burmistrzowi Witoldowi Kosmowskiemu zaświadczeń o wyborze, złożeniu przez nich ślubowania oraz deklaracji burmistrza otwierającej nową kadencję.

Kandydatami na przewodniczących nowej Rady Miejskiej w Strykowie byli: Andrzej Janeczko oraz Paweł Kasica. Głosowało 14 radnych ze względu na to, że strykowski okręg wyborczy nr 1 czekają jeszcze wybory uzupełniające, po tym jak najpierw radnym, a później burmistrzem został Witold Kosmowski. W głosowaniu tajnym Andrzeja Janeczko poparło 6 radnych, zaś Pawła Kasicę 8.

Na wiceprzewodniczących zaproponowano ponownie Andrzeja Janeczkę oraz Łukasza Orłowskiego. Pierwszy otrzymał 12 głosów poparcia przy 2 sprzeciwu, zaś drugi – 13 głosów poparcia przy 1 wstrzymującym się.

Procedowanie kolejnych uchwał zapowiedziano już na najbliższy poniedziałek, 26 listopada. Tego dnia odbędzie się sesja nadzwyczajna zwołana na wniosek burmistrza Witolda Kosmowskiego.  

Szerzej o ustaleniach z obydwu posiedzeń w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

 

 

41 komentarzy

 1. Agdzie można obejrzeć te sesje ?

 2. Kosmowski pos…y już u skarbniczki wybłagał, by została jako skarbnica. A przecież tak na nią jechał! EMERYCI DO LAMUSA! Takie było hasło przewodnie tego podłego człeka. I co? Barbara zostaje na prośbę Kosmosa! Strach przy dupce panie kosmowski? Nie ma kim pracować? Nie ma Rady? No ćóż , takie życie kawalerze!

  • A miał przecież odmładzać urząd! Tak jechał po zatrudnionym 60latku w biuletynie! Ale żenada !!!

  • Więcej kultury – nie obrażaj – pamiętaj, że nie jesteś anonimowy. Pisz tak, żeby po ujawnieniu Twoich personaliów rodzina nie musiała się za Ciebie wstydzić.

 3. Przerażenie ogarnia po lekturze dotychczasowych komentarzy. Przez 5 lat zamierzacie działać przeciw burmistrzowi – dobrze rozumiem? Ludzie, skąd w Was tyle destrukcji? Dlaczego obrażacie ludzi okresleniami typu “grajek”? Paweł zbawcą? Ten człowiek nma za sobą 24 lata sprawowania funkcji radnego, w tym 15 lat przewodniczacego – jakie są jego osiagniecia?

  • Trubadur ?

  • Orto, a kogo widziałes na to stanowisko ? Którego z radnych ? Któregoś z niemot Kosmosa????? Kasica wie co robić, nie to co “radni” obecnego burmistrza, którzy na sesji mówią (do mikrofonu): ja to wszystko wiem miałem to na studiach! Albo innego, który płacze, że na posiedzenia komisji i sesjach zmarnuje swój urlop. To dopiero samorządowcy!

   • Wśród radnych Jankowskiego są i tacy, którzy przez całą ubiegłą kadencję nie zabrali głosu w czasie sesji Rady. Jesli chodzi o Kasicę to prezentuje bardzo niski poziom kompetencji. Trzeba mu oddać, że w ciagu 15 lat przyswoił sobie w miarę kwestie proceduralne i potrafi sprawnie poprowadzić obrady. Przypomnijcie sobie radnego Kasicę na starcie – całkowita bezradność i nerwowość przykrywana po prostu chamstwem. Jankowski nie skończył orłem, a kto pamięta jak zaczynał? A funkcja burmistrza to się mu dożywotnio należała? Zmianę należy traktować jako szansę, a nie jej się przeciwstawiać.

   • Kandydatura Janeczki była bardzo dobra – człowiek skupia się na zagadnieniach, jest wolny od uprzedzeń personalnych, niewątpliwie posiada szerszy horyzont, jest w stanie kreować, a nie ograniczać się wyłącznie do popierania lub przeszkadzania.

   • Akurat wśród kliki Kosmowskiego to nie ma nikogo godnego polecenia. A to ze wygrał Paweł pokazuje, ze nie damy sobie oczu zamydlić i nie będziemy wspierać kłamstwa i obłudy. Jestem dumny ze moi radni nie oddali Rady!! Mam nadzieje ze do końca będzie 8 solidarnych uczciwych ludzi, którzy będą szli murem za programem Andrzeja.

 4. Zawiedziona

  Droga Rado proponuję minimalne wynagrodzenie dla nowego Pana Burmistrza nie ma rodziny, mama mu zrobi święta itd to niech zobaczy jak to jest żyć jak człowiek a nie Panisko.
  ,,Nie każdy chłop z grabiami to Posejdon.”

 5. Zawiedziona

  Życzę szybkiego sfiksowania wybierzemy nowego włodarza wtedy.Drugi Pan K sie w gminie szykuje.

 6. Zawiedziona

  Byłam za Witkiem ale jak wczoraj potraktowal moja mame i innych pracowników urzędu to jestem wściekła. Nagrodód na święta ludziom nie da. Emerytów nie będzie długo trzymał a co z Pana Skarbnik ? Podwyżek też nie będzie. Panie Burmistrzu już Pan oszczędności szuka ? To ze swojej wysokiej pensji proszę zrezygnować a nie ludziom zabierać. Kłamstwo już wychodzi z Pana.

  • Macie co chcieliście! Mieliście uczciwego, to wam było źle. A pensja burmistrza będzie uchwalona w poniedziałek- coś koło 10,5 tysiąca podstawowego wynagrodzenia. Szczegóły są na stronie urzędu.

  • Nie żałuję Was, wyborców Kosmowskiego! Macie co chcieliście, tym bardziej, że “podobno” 70% urzędników było za zmainą burmistrza! Powdzenia. Wesołych świąt. Wielkanocnych również :)))))))))))))))))))))))))))))))

   • urzędniczka

    Jola! Nie żałuj nas wyborców Kosmowskiego ☺ Mamy co chcieliśmy!!! ☺ Witek, tak trzymaj!!!☺

 7. Moi drodzy, też nie głosowałem na p. Witolda, ale został wybrany w legalnych wyborach. Musimy to przeboleć i dać szanse jako ludzie którzy dorośli do życia w demokratycznym kraju. Niech burmistrz działa, a czas na jego ocenę będzie na koniec kadencji

  • Nie no niech działa, dopchal się to niech dziala. Oby nie takimi metodami jak podczas wyborów. Mamy swoją Radę- a całe szczęście to rada jest organem stanowiącym, coś nie pykło WK 🙂 Hahahaha

 8. Oj słabiutkie wystąpienie WK. Głowa spuszczona w dół, brak kontaktu wzrokowego- ciężko spojrzeć w twarz po tych obelgach z kampanii, oj ciężko. Widać po mowie ciała 🙂

  • Uważasz ,że ktoś taki przejmuje się takimi błahostkami ? Teraz pięć lat ma zapewnione utrzymanie . Taka to prawda !

   • Nie obchodzi mnie czy się przejmuje czy nie. Może mówić ze nie a po mówie ciala widać coś innego. Wystąpienie publiczne bardzo słabe- widać niepewność i wstyd.

   • Każdego można odwołac. Od WK bije niepewność i wstyd- nawet na chwile głowy nie podniósł i nie spojrzał na ludzi. Mowy ciała nie oszuka. Słabiutkie wystąpienie publiczne.

 9. Wygraliście to!! Gratulacje 🙂

 10. Brawo, brawo, brawo! Uczciwość zwyciężyła! Jesteśmy dumni!

 11. Tak trzymać panowie ! Gramy dalej razem ! Gratulacje dla Pawła !

 12. Dwie odważne klakierki przyszły co nie co polizac posady za pewne mają obiecane że popis zrobiły. A gdzie reszta juz sie odwróciła ? Z mądrzeli ? Czy posad nie mieli obiecanych czy mało płatne jak to w urzędzie? Brawo dla mądrych radnych

 13. Świetna sprawa ze sesjami nagrywanymi zobaczymy jak szanowni radni będą teraz działać. Zwłaszcza młodzi bez pojęcia o życiu. Cieszą się z darmowego laptopa. Paweł trzymaj wszystko swoją dobrą ręką. Nie pozwól robić głupot i gminy rozwalić.

 14. Macie większość!!! Super! To się WK zdziwił hahahhaha

 15. Radni i tak do końca w ósemkę głosować 🙂 super sprawa, gratulacje. Solidarnie i uczciwie do końca- niech się uczą ludzie nowego jak to się robi. Jeszcze raz gratulujemy Przewodniczącemu!!

  • polecam śledzić online sesje: najpierw p. Kozłowski zaprosił p Słojewskiego do stołu:” niech się młody uczy …” po godzinie dziękował młodemu za pomoc bo młody co chwila podpowiadał co kliknąć i co dalej 🙂 😉

 16. Brawo brawo brawo!!! 🙂

 17. Hahaha brawo brawo brawo!!! W radzie jest większość KWW Andrzeja Jankowskiego i będzie realizowany tamten program. Witoldzie i co teraz ??? Gdzie Twoje plany ?? Ręka w nocniku

 18. Brawo dla Pana Kasicy i Pana Łukasza porażką jest grajek. Coś Pana Witka pomysl nie przeszedł na zmianę Przewodniczacego. A tak naublizal w swoim biuletynie a teraz w oczy musi patrzeć.

 19. Wreszcie jakaś pozytywna informacja.
  Gratulacje Paweł, Gratulacje Łukasz 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.