– Mieszkańcy rozsądnie podeszli do wyborów. Cieszę się, że wybrali właśnie mnie – w taki sposób skomentował swoją nieoficjalną, póki co, wygraną wójt Paweł Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że według wstępnych szacunków w tegorocznych wyborach samorządowych w gminie Domaniewice zwyciężył dotychczasowy wójt – Paweł Kwiatkowski. Na kandydata oddano 1298 ważnych głosów. Jego kontrkandydat, Michał Szafraniec, zdobył poparcie 762 osób.

– Wynik, który uzyskałem jest dla mnie zadowalający. Jestem wdzięczny za okazane po raz kolejny zaufanie. Mogę obiecać, że w nadchodzącej kadencji będę starał się pracować jeszcze lepiej. Cieszę się, że mieszkańcy nie uwierzyli w obietnice mojego kontrkandydata i znów postawili na mnie – zauważył wójt w rozmowie z naszym reporterem.

Uzyskany rezultat skomentował również Michał Szafraniec. Mimo braku wygranej, kandydat był bardzo zadowolony ze swojego wyniku. 

– Wygrać się nie udało, ale wynik jest bardzo wysoki, można powiedzieć, że wręcz imponujący. Upoważnia on osoby, które oddały na mnie swój głos do oczekiwania od wójta zmiany. Mają one prawo dążyć do tego, by wójt zwrócił uwagę na ich potrzeby. Ja zrobię wszystko, co możliwe, by doprowadzić do przebudzenia władzy. Zależy mi na tym, by Domaniewice znowu nie usnęły – stwierdził Michał Szafraniec.

Wstępnie znany jest również skład Rady Gminy Domaniewice. Oto on:

1. Małgorzata Pawlata (Domaniewice)
2. Ogonowska Małgorzata (Domaniewice)
3. Arkadiusz Stajuda (Domaniewice)
4. Sławomir Ziarnik (Domaniewice)
5. Rafał Góra (Reczyce)
6. Sławomir Karcz (Reczyce)
7. Dorota Lusztak (Krępa)
8. Grzegorz Marczak (Krępa)
9. Paulina Jabłońska (Rogóźno)
10. Marcin Rolewski (Lisiewice Duże, Lisiewice Małe)
11. Jan Spychała (Skaratki)
12. Wiesława Wojda (Skaratki pod Las; Skaratki pod Rogóźno)
13. Anna Loba (Sapy)
14. Bartłomiej Jurga (Strzebieszew)
15. Ireneusz Kuciński (Stroniewice)

3 komentarze

  1. Pawel to rowny gosc. Jeszcze jako odr-owiec pomagal ludziom czesto doslownie myslac za nich, pilnujac terminow. Teraz takze mozna porozmawiac z nim o wszystkim. Taki chlop do tanca i rozanca. Gmina pod jego okiem wypiekniala. Oby tak dalej.

  2. No zobaczymy jakim Wójtem się okaże przez tą kadencję , czy spełni swoje obietnice i jak będzie reprezentował swoją gminę i ile zrobi bezinteresownie dla społeczeństwa .

  3. Pan wójt sugeruje, że ci co poparli oponenta nie wykazali się rozsądkiem? Bo mnie się wydaje, że było wręcz przeciwnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.