Na popołudniowym zebraniu mieszkańców osiedla Kostka w Łowiczu, 14 października, w sali OSiR, na nowego przewodniczącego zarządu tego osiedla wybrany został radny miejski Paweł Pięta. W głosowaniu uzyskał 27 na 29 głosów ważnych.

Przez ostatnie 4 lata Pięta był wiceprzewodniczącym zarządu osiedla. Dotychczasowa przewodnicząca Teresa Milczarek postanowiła, że nie będzie kandydowała.

Oprócz tego wybranych zostało 8 członków zarządu osiedla. Są to: Krystyna Kopeć, Hanna Sokołowska, Marlena Dałek, Magdalena Przyżycka, Łukasz Jankowski, Marek Trepa, Henryk Kwiatkowski i Grzegorz Kucharski.

Na zebraniu mieszkańcy wskazali też inwestycję do osiedlowego budżetu obywatelskiego (limit do 100 tys. zł). Jest to wykonanie aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Powstańców 1863 r.

– To droga powiatowa,ale dogadamy się ze starostwem – deklarował burmistrz Krzysztof Kaliński.

Więcej w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

6 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: ” Kostka
  15 października 2019 at 19:08 · Reply
  Super;) Może wkońcu nowy, młody zarząd ruszy trochę to osiedle” – a mało jest ruchu na tym osiedlu? Jest to jedyne tak “aktywne” osiedle w Łowiczu i nie tylko… Weżmy lata 2004 – 2019 to przeogromna rotacja mieszkańców, “firm”, remonty oraz najazd obcych -24godz/dobę. I tego nikt nie widział albo uznał za normalne?! Teraz kiedy jest w miare spokojnie, dużo spokojniej w miarę normalnie /dorosłych zastąpily aktywne dzieci/ następuje zmiana zarządu przy rezygnacji Przewodniczącej? SIC!

 2. Jak będzie taki bezpłciowy jak będąc radnym miejskim to nic się nie zmieni w Naszym osiedlu..

 3. Super;) Może wkońcu nowy, młody zarząd ruszy trochę to osiedle

 4. Moze Pan wpłynie na zgm w sprawie likwidacji starych drzew na tym osiedlu, a tym samym usuniecia gap srajacych na balkony i przechodniow. Niestety to osiedle w naszym mieście tylko jest z tym kojarzone

 5. Dobry wybór

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.