Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu systematycznie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze i pomocowe, co nie jest zadaniem łatwym. Ostatnimi czasy, m.in. za sprawą ogłoszenia opublikowanego w mediach, z pracownikami socjalnymi skontaktowały się nowe osoby. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z młodym stażem małżeństwem, które chce stworzyć rodzinę zastępczą, a w przyszłości adopcyjną.

W powiecie łowickim funkcjonuje obecnie 85 rodzin zastępczych, które ze względu na charakter sprawowanej pieczy zastępczej podzielić można na trzy kategorie: 3 z nich to rodziny zawodowe, 55 to rodziny spokrewnione, które tworzą dziadkowie i rodzeństwo dziecka, 27 jest rodzin niezawodowych, opiekujących się dziećmi, z którymi łączy je dalszy stopień pokrewieństwa.

Dzieci umieszczonych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (dawniej nazywanych domami dziecka) jest obecnie 21. Jest też 14 dzieci, które, mimo iż pochodzą z terenu naszego powiatu, trafiły do pieczy zastępczej w innych rejonach Polski, głównie za sprawą zamieszkiwania tam ich krewnych.

Większość dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych to nastolatkowie, niektórzy są już w placówkach bardzo długo. Czy mają szanse trafić do rodzin zastępczych i jakie warunki muszą spełnić osoby, które chciałyby taką rodzinę utworzyć – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

4 komentarze

  1. Czym wiecej jest rodzin zastepczych to wieksza kase maja tylko na prywatne przelewy dla siebie mnie jeszcze okrada ale juz na niego mam 5 paragrafow wiec nawet sad mu nie pomoze zeby uciek bo starostwo jic nie robi

  2. Jak ktos nie wie to jedna pani polak i pani gebura ktore mieli racje skarzyc o to co robi

  3. A wlasnie w tym czasie byl dyrek skarzony wiec szukali wytlumaczenia mial dwie skargi na niego

  4. Oczywiscie szukaja bo z tego maja kase ktora kradnie dyrek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.